Holandia: Piłkarki Oranje coraz bliżej awansu do MŚ

Holenderska reprezentacja kobiet wygrała we wtorek wieczorem trudny wyjazdowy mecz z Irlandią i zajmuje pierwsze miejsce w grupie 3. eliminacji do Mistrzostw Świata.

Kobiecy mundial odbędzie się w przyszłym roku we Francji. Aby na sto procent zapewnić sobie awans, trzeba zająć pierwsze miejsce w grupie. Oprócz tego cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc powalczą w systemie pucharowym o ostatnie zarezerwowane dla Europy miejsce w finałach MŚ, przypomina portal nu.nl.

W poprzednim meczu z Irlandią w tych eliminacjach Holenderki rozczarowały i na własnym terenie uzyskały jedynie bezbramkowy remis. Dlatego zwycięstwo 2-0 w Irlandii bardzo ucieszyło Sarinę Wiegman, selekcjonerkę kobiecego Oranje.

- Irlandia to trudny przeciwnik, ale zachowałyśmy spokój. Ostatecznie powinnyśmy wygrać wyżej, ale jestem bardzo zadowolona ze sposobu, w jaki dziś grałyśmy – powiedziała Wiegman, cytowana przez dziennik AD.

Pierwszego gola dla Pomarańczowych już w 11. minucie spotkania strzeliła Lineth Beerensteyn, a drugą bramkę, również w pierwszej połowie, zdobyła Sherida Spitse.

Holandia po rozegraniu pięciu meczów eliminacyjnych w grupie trzeciej ma na koncie 13 punktów i wyprzedza Irlandię (10 punktów po 5 meczach) i Norwegię (9 punktów, ale po 4 meczach), Irlandię Północną (3 punkty) i Słowację (0 punktów).