NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 207 razy
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 12:40 pm   

dagmara-daggy

Cytat:
Czy to w ogole jest/moze byc naliczane rocznie czy raczej miesiecznie?

jesli pytasz o zorgtoeslag , jest przelewany na konto miesiecznie

wyplata ; roczna ,polroczna ... ? Nie . nie slyszalam

dagmara-daggy 
Poczatkujacy
barmanka/studentka

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 4:25 pm   

dziekuje za odpowiedz.
A nie wiesz moze jaka jest szansa na unikniecie kary za niesposiadanie ubezspieczenia w latach 2007-2009 gdy zaaplikuje sie o zorgtoeslag za ostatni rok?

baileys 
MODERATOR
baileys

Pomogła: 83 razy
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 6:17 pm   

dagmara-daggy napisał/a:
A nie wiesz moze jaka jest szansa na unikniecie kary
a tak pomiedzy 0 a 100% . ze ja unikniesz .

Gochna H 
MODERATOR

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 7:03 pm   

dagmara-daggy

Cytat:
w roku 2007- 2009 pracowalam bez zameldowania i bez ubezpieczenia na 4 X '0 hours contract' na pol roku, pieniazki byly wyplacane 'do raczki' w barze w Amsterdamie.
Potem sie zameldowalam bo zaczelam studia i ubezpieczylam z 3 miesiacami roznicy, tak wiec dostalam kare za te 3m-ce. logiczne..
juz od 2 lat jestem ubezpieczona i jak do tej pory balam sie ubiegac sie o ZORGTOESLAG bo myslalm ze dadza mi kare za te dwa lata 2007-2009 pracy w barze

Za te lata kiedy pracowalas mowiac prosto z mostu ''na czarno ''i nie oplacalas ubezpieczenia, o ile NIE posiadalas zameldowania ani BSN numeru - nie powinnas placic zadnej kary ,bo nie istnialas w systemie

o zorgtoelsag mozna sie starac tylko za rok wstecz ale masz czas na to -tylko do kwietnia
wystap do belastingdienst o dodatek za rok 2012 ,oraz za rok biezacy
Na forum znajdziesz linki i wszystkie potrzebne informacje w tym temacie
http://www.niedziela.nl/f...p=282326#282326

dagmara-daggy 
Poczatkujacy
barmanka/studentka

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 7:16 pm   

po przeczytaniu wiekszosci postow, nie moglam znalesc odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Powtorze sie, przepraszam:
w roku 2007- 2009 pracowalam bez zameldowania i bez ubezpieczenia na 4 X '0 hours contract' na pol roku, pieniazki byly wyplacane 'do raczki' w barze w Amsterdamie.
Potem sie zameldowalam bo zaczelam studia i ubezpieczylam z 3 miesiacami roznicy, tak wiec dostalam kare za te 3m-ce. logiczne..
juz od 2 lat jestem ubezpieczona i jak do tej pory balam sie ubiegac sie o ZORGTOESLAG bo myslalm ze dadza mi kare za te dwa lata 2007-2009 pracy w barze. Ktos mi kiedys powiedzial, ze tak to jest prosic Holendrow o zwrot pieniazkow..

Daliby mi ZORGTOESLAG za ten rok 2011-2012 bez naliczania kary za 2007-2009? jaka jest szansa?
Minely juz 3 lata od czasu niesposiadania ubezpieczenia. podkreslam, ze nie bylam zameldowana.

oto co znalazlam tutaj na ten temat:
'kto mieszka lub pracuje w Holandii musi miec holenderskie ubezpieczenie.... W chwilo obecnej kontrole dotycza jedynie tych zameldowanych, ale nie mozna wykluczyc ze z czasem zabiora sie rowniez za tych pracujacych nie zameldowany' M4rcin

'Jesli jestes zameldowany to jakas szansa jest, ale jak skoncza sprawdzac zameldowanych to moga zabrac sie za tych nie zameldowanych ale pracujacych.' M4rcin

'Sam płaciłem kiedyś prawie 3 lata wstecz - ale w momencie jak się sam poszedłem ubezpieczyć a oni to sprawdzili...' d.j.Abel - [color=red]dlatego mysle sobie, ze jak ubiegne sie o Zorgtoeslag to mnie znajda... ale nie wiem czy kolega byl wtedy zameldowany czy nie

'ubezpieczenie obowiazuje od dnia zameldowania, lub od daty podjecia pracy w Holandii' d.j.Abel - [color=red] lub? jak to w sumie jest?

drodzy moderatorzy, prosze o porade, bo z tego co widze, ciezko jest cokolwiek powiedzec o mojej sytacji. W koncu moga mi wkleic kare, bo pracowalam.
Ale skoro juz mialam jedna kare- placilam od momentu meldunku (3m-ce), teraz przez 2 lata jestem ubezpieczona i zameldowana i jeszcze mi tej kary nie dali - myslicie, ze ryzykowne byloby ubiegac sie o Zorgtoeslag?

Jade na wymiane, potrzebuje pieniazkow. pomocy!!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Wrz 01, 2015 6:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Gochna H 
MODERATOR

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 7:33 pm   

dagmara-daggy, przeczytaj co wyzej napisalam

nie mozesz sie starac za wiecej niz rok do tylu o zorgtoeslag wiec 2011 odpada

bylam pewna ze pisalas wczesniej o tym iz nie bylas zameldowana a pieniadze otrzymywalas do reki ,stad moje skojarzenie o pracy na czarno

dagmara-daggy 
Poczatkujacy
barmanka/studentka

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 8:05 pm   

tak, tak to juz jest jasne. 1 rok zwrotu zorgtoeslagu poszedl i juz nie wroci

mnie martwi ta kara ktora nade mna wisi i moze w kazdej chwili spasc.

aporopos oskarzenia o prace na czarno to to jest interesujace. moi szefowie zatrudniali duzo ludzi tylko z Sofi nr-em bez ubezpiecznia, bez meldunku. dawali tylko polroczne 0hours contracts, placili do reki i po 4 takich kontraktach (2lata), zostalo im podziekowane za ciezka prace poprzez nieprzedluzanie kontratku /-ow. Osobiscie znam jeszcze 4 inne soby ktore pracowaly ze mna, takiej kary rowniez nie otrzymali. Sa zameldowani i ubezpieczeni.

fakt, faktem, Sori nr mialam (BSN) i caly czas boje sie tej kary i ze jak zaczne sie ubiegac o zorgtoeslag to bedzie taki bodziec do znalezienia mnie. I to wlasnie tu jest moje pytanie: czy sluszenie sie o to boje? czy smialo sie aplikowac o zorgtoeslag? czy to jest ta sama organizacja, CVZ? czy byly juz podobne przypadki opisane?

karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 1:18 pm   

przeniesione

http://www.niedziela.nl/f...p=283073#283073
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 10, 2012 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  

ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 1:36 pm   

post przeniesiony
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 10, 2012 10:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  

karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 1:37 pm   

j/w
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 10, 2012 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  

ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 1:56 pm   

posty zostaly przeniesione do odpowiedniego tematu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 10, 2012 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Gochna H 
MODERATOR

Wysłany: Pon Gru 10, 2012 10:06 pm   

karinakiki,

Placisz kare za ubezpieczenie ? jesli nie , to co maja wspolnego twoje posty z tym tematem

przenioslam do odpowiedniego watku !

http://www.niedziela.nl/f...p=283076#283076

dagmara-daggy 
Poczatkujacy
barmanka/studentka

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 12:45 pm   

nie moge znalesc mojego postu w linkach ktore ewka i Gochna wkleily. W ogolne nie rozumiem dlaczego moj post zostaje przeniesiony kilka razy a ja caly czas jestem bez informacji ktora chcialabym tak bardzo otzrymac.

nie bylam zameldowana, bylam w systemie, milam ten sam Sofi nr ktory mam teraz, pracowalam na kontrakt(y) 2 lata.
Teraz mam ubezpieczenie juz ponad 2 lata. Placilam kare 3m-ce (od momentu zameldowania sie do zakupu ubezpieczenia). Ale nie ta sprzed 3lat.

czy mam ubiegac sie o zorgloeslag czy placic to ubezpiecznie zdrowotne bez znizek jeszcze te 2 lata az mi sie uniewazni (minie 5lat) ?

bardzo prosze o porade.

baileys 
MODERATOR
baileys

Pomogła: 83 razy
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 12:59 pm   

dagmara-daggy, moze sie ubeigac o dodatek za 2012 przeciez jestes ubezpieczona . Jesli maja ci przyslac kare za brak ubezpieczenia za poprzednie lata to przysla . A zrogtoeslag moze sie ubeigac tylko za 2012 . Nie zapomnij ze mozesz o ten zorgtoeslag za 2012 starac tylko do konca marca 2013.

dagmara-daggy 
Poczatkujacy
barmanka/studentka

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 2:07 pm   

Wiem, ze moge sie ubiegac o zwrot ubezpieczenia, tylko nie wiem czy chce. Po trzech latach mi jeszcze nie dali kary (dali tylko za 3m-ce od momentu zarejestrowania do momentu wykupu ubezpieczenia), to jest szansa ze nie dadza.
Boje sie, ze jak sie zaaplikuje sie o zorgtoeslag, to zorientuja sie, ze powinnam placic za 3 lata wstecz, bo im wpadne w rece i przeanalizuja moje akta dokladniej. dobrze mysle?

Odpowiedz do tematu