NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dochodza wam listy do Polski/z Polski wjednej calosci???
Autor Wiadomość
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 2:25 pm   

ja za to nie przpepadam ani za angora ani za samo zycie chyba to bylo, za to bardzo fajna gazetki to: 7 dni oraz fakty, zwiezle krotko i na temat co sie dzieje w polsce.

osiek_ma_puzzle
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Mar 13, 2007 12:41 pm   

Spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Cze 17, 2016 1:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  

hoogata
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Maj 27, 2007 12:33 pm   

Moja siostra wyslala 3 pary stringow :lol: kolezance na imieniny do Polski i tez oczywiscie nie doszly......

AnnaW 

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 11:44 pm   

to teraz panie listonoszki ganiaja w stringach :)

pawel1979 
Mega gaduła

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 7:11 am   

albo pan listonosz moze lubi stringi :026: :032:

alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 29 razy
Wysłany: Śro Maj 30, 2007 7:11 am   

co do listow i kartek wyslalam do Polski 14 maja i do dzisiaj nie doszlo poza tym czesto otwieraja niby spraawdzaja a potem dostaje sie w innej kopercie z pieczatka. :lol:

Renata_H
PRZYJACIEL FORUM

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 9:49 am   

Ja za dlugo mieszkam zagranica by wysylac listy z wkladka na "zwyklych" znaczkach :twisted: Zawsze gdy wkladam jakis dodatek pieniezny czy wazne dla mnie dokumenty to list ubezpieczam lub nadaje jako recorded, nigdy nie zdazylo mi sie aby taki list wyparowal :)

Zdazalo sie dostac "przeswietlane" listy, otwierane na parze ale nie te ubezpieczone, rejestrowane.

A notatka na kopercie dla listonosza to dobry pomysl, dla mnie nie raz sie zdarza ze gdy wysylam list do rodziny to listonosz zamiast zanies na podany adres zostawia list u moich kuzynow ktorzy mieszkaja blisko listonosza domu :evil:

meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 7:18 pm   

mnie tez przepadly dwa listy do PL, zwykle po prostu z kartkami, od tamtej pory wysylam wszystko elektronicznie :)
ale tez trzeba uwazac, bo czasem maile i e-kartki tez nie dochodza :)

AnnaW 

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 8:32 am   

Renata_H, ja tu na przyklad nie mowilamze wkladalam cos do koperty i one nie podochodzily, zwykle kartki do babci na urodziny, czy na rocznice slubu, itd. nie dochodza, a sorry rpzeciez nie bede wszystkego wysylac aangetekend. Zwykla karteczke po co komu to?

alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 29 razy
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:40 am   

AnnaW napisał/a:
Renata_H, ja tu na przyklad nie mowilamze wkladalam cos do koperty i one nie podochodzily, zwykle kartki do babci na urodziny, czy na rocznice slubu, itd. nie dochodza, a sorry rpzeciez nie bede wszystkego wysylac aangetekend. Zwykla karteczke po co komu to?

nie jestes sama :lol: moje tez nie odchodza :roll:

Renata_H
PRZYJACIEL FORUM

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 11:10 am   

No to wam wspolczuje dziewczyny w takiej sytuacji...
Domyslam sie ze zaklejone koperty sa jak lep na niektorych listonoszy, nigdy nie wiadomo co mozna znalesc w srodku... Niby wyjsciem byloby wyslac pojedyncza kartke a nie te w kopertach ale te sa takie nieladne a poza tym nie lubie jak ktos czyta moje wiadomosci...

Kiedys w latach '70 i '80tych tata mojej kolezanki pracowal jako listonosz, taki sobie facio bez wyksztalcenia. Po kilku latach ci ludzie byli najbogatsza rodzina w calej okolicy. Wszyscy tak po cichu szeptali ze ten listonosz wlasnie zbieral kopertki z USA ale nie dalo mu sie to udowodnic a listy ginely...

Teraz mysle ze gdy bede wysylac w kopercie tylko list to napisze na odwrocie informacje ze koperta nie ma wartosciowej zawartosci. Ale z drugiej strony to moze wlasnie da listonoszowi (czy kto te listy otwiera) pewnosc ze jest tam w srodku cos wartosciowego... I tak zle i tak niedobrze :roll:

mojaholandia
Gaduła

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 2:19 pm   

Moja kolezanka Bili wysyla regularnie paczki

z Holandii do USA

oraz z Holandii do Polski.

Co sie okazuje: do USA dochodza ZAWSZE w jednym kawalku, elegancko.

Do Polski co druga paczka / list nie dochodzi a reszta jest pokiereszowana.

Nasi polscy listonosze i obsluga poczty to po prostu zlodzieje.
</b>

AnnaW 

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 2:21 pm   

No wlasnie, nie da sie chyb ajednak temu zaradzic. Chociaz ja raz napisalam list do listonosza, ale niezbyt mily byl moj liscik. Bo ginely mi wszystkie kartki i zaczelam wysylac nawet tak bez okazji i nie przyszla zadna, wiec raz napisalam niemily tekst na kopercie i doszlo jakos :)

Po prostu nie wysylac, albo wszystko aangetekend jak sie cos bardzo chce wyslac, nie ma innej drogi chyba

mojaholandia
Gaduła

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 2:23 pm   

aangetekend tez nie dochodza.

Okazuje sie ze Holandia sprawdza przebieg paczki TYLKO do granicy holenderskiej i to, co sie dzieje w Polsce jest poza ich zasiegiem.

No chyba ze mnie pani w okienku zle poinformowala, ale slyszalam od kilku juzosob ze im polecone tez zginely.
</b>

Duuvelke 
Mega gaduła

Pomogła: 57 razy
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 4:47 pm   

mi jak dotad wszystkie aangetekend doszly... i w necie moglam sledzic gdzie dana paczka/list jest... :lol:

Odpowiedz do tematu