NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do ilu lat mozna dochodzic swoich praw w urzedzie pracy?
Autor Wiadomość
przemekm26 
Gaduła
GD

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 2:57 am   Do ilu lat mozna dochodzic swoich praw w urzedzie pracy?

Pytam bo w 2015 zwolniono mnie po 8 latach pracy na festkontrakt i otrzymalem zasilek na nowych zasadach czyli tylko 6 miesiecy. A zarejestrowalem sie kilka dni przed zmiana przepisow w ktorych nalezal mi sie 24-32 miesiace. Ogolnie nie czuje sie jak facet jesli jesli musze korzystac z rego typu dochodu wiec nie upominalem sie o swoje prawa. Bo jak facet 37 lat moze korzystac z tego typu swiadczen....ale
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Śro Lip 15, 2020 2:58 am, w całości zmieniany 1 raz  

Beck 
Poczatkujacy
arekbeck

Wysłany: Wto Lip 21, 2020 12:36 pm   Do ilu lat mozna dochodzic swoich praw w urzedzie pracy?

Pięć lat po fakcie to nic z tym się nie da rady zrobić. Jak zostaniesz znowu bezrobotny to wtedy musisz działać Generalnie na każdą decyzję organu w państwie prawa (Niderlandy do takich krajów się zaliczają) przysługuje środek odwoławczy i powinno i jest to napisane w końcowej części decyzji. Przy zasiłkach dla bezrobotnych jest to sześć tygodni. Termin biegnie od daty wydania decyzji, a nie od daty doręczenia, dlatego niekiedy data jest z dużym wyprzedzeniem. Po co chciałbyś cokolwiek robić jak piszesz że, jako 37 letni mężczyzna źle się czujesz korzystając z zasiłku ?
Pamiętaj! zasiłek dla bezrobotnych jest prawem, a nie łaską, które wynika z faktu opłacania składek na ten cel i postanowień prawa. Ponadto jakbyś sobie zdawał sprawę z tego jak jesteśmy tu wykorzystywani i „dymani” na każdym kroku to nie miałbyś żadnych oporów w wykorzystaniu tego prawa.
Napisz do mnie na e-mail arekbeck@yahoo.de to możemy sobie po gdybać i przeanalizować Twój przypadek i zobaczyć, czy rzeczywiście UWV miało rację, albo gdzie Ty nie dopełniłeś swoich obowiązków lub nie skorzystałeś z przysługujących Ci praw.

[ Dodano: Wto Lip 21, 2020 4:08 pm ]
Aby mieć prawo choćby do 24 miesięcy zasiłku wg „starych’’ korzystniejszych przepisów to musiałbyś od roku 1991 pracować w Niderlandach, a tak chyba nie było, biorąc pod uwagę twój rok urodzenia(1983) i prawną stronę legalnej pracy w Niderlandach dla obcokrajowców.
Ostatnio zmieniony przez Beck Wto Lip 21, 2020 1:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  

przemekm26 
Gaduła
GD

Wysłany: Nie Lip 04, 2021 12:17 pm   Temat pochodny,gdzie zglosic takie dzialania mozliwe

Od jakiegos czasu trafiam na oferty pracy gdzie wykonuje prace dla bylego pracodawcy...albo przynajmniej produkty dla tych samych klentow podeslane przez niego. Tak jakby marketingowo chcial wylansowac swoja firme dyskredytujac swojego bylego pracownika-tym samym reklamujac swoje maszyny-z punktu widzenia technologicznego ma poniekat prawde w duzej mierze jest to zasluga maszyn-prostoty obslugi i solidnej budowy,najnowszego systemu(nie jestem pierszym pracownikiem ktorego to spotyka po pracy w tej firmie.Tylko dlaczego probuje on udowadniac to przed swiatem moim kosztem? Przeciez dla fachowcow ze rzecz oczywista-a w mojej branzy raczej tylko inzynierowie powinni pracowac i zamawiajacy tez wiedza o tym!
Wiec po co lamie sie moje podstawowe prawa obywatela UE probuja zdyskredytowac bylego pracownika. Kazac mu pracowac i wykonywac inny zawod badz nasmiewajac sie karzac mu jako przelozeni moi wykonywac cos wbrew zasadom i nauce wyniesionej ze szkoly,wbrew zasadom optymalizacji technologi . wytlumaczy mi ktos to? Wczeesniej nawet nie musialem wspominac o zasadach optymalizacji i ekonomi procesu technologicznego bo to rzecz oczywista byla. Czy mam zaczac zwalniac adre dedydujaca o doborze technologi i przyjmowania produktow pod maszyny w danej firmie? Dzis mam znowu oferte na ktora bede musial zareagowac bo mam taka sytuacje ze kazdy wie gdzie i ze zareaguja pragnac pracowac nadal w zawodzie i na swoim systemie.

Odpowiedz do tematu