NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 9:21 pm   

witam mam takie małe pytanko. Pobieram rentę na siebie i dziecko od SVB po zmarłym mężu. Mąż zmarł pięć lat temu. obecnie jestem w ciąży ale nie mieszkam z ojcem dziecka i w sumie to już nie jesteśmy razem. Moje pytanie brzmi czy zabiorą mi rentę dla wdowy . dlatego że urodzę dziecko, bardzo prosze o odpowiedz gdyż od momentu gdy stracilam prace jest to dla mnie jedyne źrodlo dochodu
Ostatnio zmieniony przez pusia80 Sob Cze 09, 2012 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  

baileys 
MODERATOR

Pomogła: 83 razy
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 10:21 pm   

pusia80 musisz to zglosic do SVB . Nie wiem czy zglaszals do SVB ze mialas dochody bo jesli nie zglaszals to zrob to jak najszybciej.

emmaemma 
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 12:39 pm   

WITAM,
Chciałabym się dowiedzieć jak jest wypłacane rodzinne w Holandii czy czeka się do np: 5 lipca żeby wypłacili za 2 kwartał czy jest to wypłacane może wcześniej .Kiedy pieniądze wpływały na wasze konta?Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony przez emmaemma Pon Cze 11, 2012 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  

mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 1:07 pm   

emmaemma, tak jak napisałaś, pieniądze dostaje się po upływie kwartału czyli za 2 kwartał dostaniesz 5 lipca.

rohan 
Gaduła
rohan

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 12:37 pm   

pytanei odniesnie Kinderbijslag:

czy moge sie starac, jesli moje dziecko mieszka z moja byla partnerka (nie mielismy slubu) w PL ?

dodatkowa informacja: ta pani ma prace na etat

alfa 
Super gaduła

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 2:29 pm   

Mozesz, warunkiem jest zameldowanie lub praca w Holandii oraz placenie na dziecko minimalnie 408 euro na kwartal

emmaemma 
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Cze 19, 2012 2:51 pm   Pytane o dodatek do rodzinnego

Mam pytanie w jakich dniach miesiąca dostajecie dodatek do zasiłku rodzinnego?

stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 10:24 pm   

Dostaje rodzinne i zasilek razem na dwoje dziecko z ktorych jedno jest w Polsce i chcialbym dostawac ale osobno czyli na 1 dziecko ktore jest ze mna przelew na moja partnerke i na drugie na moje konto. Jest to mozliwe?

bagniaczka 

Pomogła: 13 razy
Wysłany: Pią Cze 22, 2012 8:10 am   Re: Pytane o dodatek do rodzinnego

emmaemma napisał/a:
Mam pytanie w jakich dniach miesi�ca dostajecie dodatek do zasi�ku rodzinnego?

Zazwyczaj w pierwszych dniach miesiaca nowego kwartalu. Tym razem mnie jednak zaskoczyli, bo dostalam juz 19 czerwca.
Ostatnio zmieniony przez bagniaczka Pią Cze 22, 2012 8:13 am, w całości zmieniany 1 raz  

Magda W 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 9:17 am   

Witam ja mam skolei takie pytanie odnosnie kinderboudget toeslag do kiedy powinno dostac sie nowa decyzje czy dalej bede otrzymywc czy nie ??Bo cos mi sie kojarzy ze w tamtym roku dostalam decyzje okolo lipca ale pewna nie jestem pozdrawiam :039:
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć

ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:17 am   

Magda W napisał/a:
Witam ja mam skolei takie pytanie odnosnie kinderboudget toeslag do kiedy powinno dostac sie nowa decyzje czy dalej bede otrzymywc czy nie ??Bo cos mi sie kojarzy ze w tamtym roku dostalam decyzje okolo lipca ale pewna nie jestem pozdrawiam :039:

Kindgebonden budget bo chyba to mialas na mysli,jest wyplacany co miesiac i dopoki go nie zatrzymasz to jest automatycznie wyplacany.

Magda W 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:38 am   

no dobrze ale w tamtym roku dostawalam co miesiac po 54 euro i dostalam wyrownanie .Nie zgodze sie z Toba ze jest to automatycznie wyplacane bo ja co roku dostaje decyzje ile przyznali dodatku i czy w ogole sie nalezy .Glownie moje pytanie odnosilo sie o to wyrownanie ale doszlam do wnisku ze jesli beda chcieli cos zwrocic do przyjdzie list w swoim czasie Pozdrawiam milego dnia zycze:)
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć

ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 9:41 am   

Magda W napisał/a:
Nie zgodze sie z Toba ze jest to automatycznie wyplacane bo ja co roku dostaje decyzje ile przyznali dodatku i czy w ogole sie nalezy
Cytat:

No kazdy dostaje wyliczenie wstepne na przelomie roku lub po kazdej wprowadzonej zmianie,ale dodatek jako taki jest automatycznie przedluzany, bo przeciez sama nie musisz skladac co rok wniosku o niego!
Jesli nalezalo sie wiecej niz otrzymywalas lub musisz im zwrocic,to przyjdzie decyzja.

MartinRobnl 
Poczatkujacy
Holender2008

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 3:53 pm   

Witam

Pragne poinformowac zainteresowanych zmian dotyczacych pobierania zasilkow na dziecko (Kindertoeslag i kinderbudget ) zgodnie z ostatnimi zarzadzeniami z Brukseli w przypadku kiedy jedno z rodzicow pracuje, mieszka na terenie Holandii, a drugie pozostaje w kraju i przy nim wychowuje sie dziecko to pierwszenstwo w otrzymaniu tych zasilkow ma rodzic z ktorym przebywa dziecko. Do tej pory procedura byla jasna i prosta. Rodzic przebywajacy na terenie Holandii musial udokumentowac przelewy w minimalnej kwocie 408 euro kwartalnie a nastepnie otrzymywal na swoje konto obydwa dodatki w wysokosci ktorej zostaly one przyznane. W SVB panuje lekki chaos jak rowniez w Belastingdienst wstrzymywane sa wyplaty oraz w ostatnich kilku miesiacach zostaly wyslane listy do Polski z ta informacja. Niestety wiele osob nie wie co musi zrobic, jak rowniez nikt nie jest w stanie odpowiedziec jak sie to ma do polskich przepisow przyznawania zasilkow (czy wogole beda brane pod uwage) ale mam nadzieje ze to sie wyjasni...

Pozdrawiam
M.R

Edka73
Poczatkujacy

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 5:07 pm   

Witam:)
We wrzesniu wyjezdzam na stale do Holandii z dziecmi w wieku 13 i 16 lat.Gdzie mam sie udac zeby zalatwic zasilki rodzinne i jakie dokumenty potrzebuje?Pom,oze ktos??

Odpowiedz do tematu