Błyskawiczny gol Milika w hicie Eredivisie

Arkadiusz Milik, fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Polski napastnik znowu nie zawiódł. W arcyważnym wyjazdowym spotkaniu przeciwko PSV Arkadiusz Milik już po 73 sekundach gry dał Ajaxowi prowadzenie 1-0.

Był to już piąty ligowy mecz z rzędu, w którym reprezentant Polski co najmniej raz wpisał się na listę strzelców. Od kiedy w 2010 r. trenerem Ajaxu został Frank de Boer jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by któremuś z jego podopiecznych w pięciu kolejnych meczach Eredivisie udało się strzelić gola, poinformowało czasopismo „Voetbal International”.

W pierwszej połowie niedzielnego meczu w Eindhoven Arkadiusz Milik miał jeszcze dwie dobre okazje do strzelenia kolejnych bramek, ale tym razem się nie udało. Mimo to goście ze stolicy nie wypuścili już prowadzenia z rąk, a dzięki trafieniu El Ghaziego w 76. minucie udało im się podwyższyć wynik do 2-0.

Przed meczem w Eindhoven, to PSV prowadziło w tabeli z jednym punktem przewagi nad Ajaxem. Dzięki trzem punktom zdobytym w mieście Philipsa drużyna polskiego napastnika wyprzedziła PSV i ma nad aktualnymi mistrzami kraju dwa punkty przewagi. W walce o tytuł pozostały już tylko ekipy z Amsterdamu i Eindhoven, a do końca rozgrywek pozostało już tylko sześć kolejek, więc niedzielna potyczka miała olbrzymie znaczenie dla przebiegu batalii o mistrzostwo. Trzeci w tabeli Feyenoord traci do PSV aż 17 punktów.