Ajax odrabia straty, ale przewaga PSV wciąż duża

Różnica nadal znaczna – osiem punktów – ale po porażce PSV w Rotterdamie i zwycięstwie Ajaxu nad ADO Den Haag u kibiców drużyny ze stolicy pojawiło się trochę więcej nadziei, a u fanów PSV – nieco niepokoju.

Wydawało się, że kwestia walki o tytuł piłkarskiego Mistrza Holandii jest już (prawie) rozstrzygnięta. Po 28. kolejce to nadal ekipa z Eindhoven pozostaje zdecydowanym faworytem, ale przewaga PSV nie jest już dwucyfrowa.

W hicie 28. kolejki Feyenoord Rotterdam zwyciężył na własnym stadionie 2-1 z PSV. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a bohaterem gospodarzy został Anass Achahbar, który w cztery minuty dwukrotnie trafił do siatki PSV. Kontaktowego gola dla gości zdobył z 67. minucie Locadia, ale piłkarzom Phillipa Cocu nie udało się wyrównać i z Rotterdamu wrócili z pustymi rękoma.

Ajax, po odpadnięciu z Ligi Europejskiej w starciu z ukraińskim Dnipro Dniepropetrowsk, znowu nie zachwycił grą, ale na nastawione bardzo defensywnie ADO Den Haag to starczyło. Amsterdamczycy zwyciężyli u siebie 1-0, po golu samobójczym Houtkoopa w 80. minucie. Arkadiusz Milik na boisku pojawił się jedynie na ostatni kwadrans, a w 84. minucie ukarany został żółtą kartką.

Różnice w czołówce są nadal duże. Prowadzi PSV z 70 punktami na koncie, Ajax ma ich 62, a Feyenoord 54. Do zakończenia sezonu Eredivisie pozostało jeszcze sześć kolejek.

- Jeśli PSV przegrałoby i kolejny mecz ligowy, z FC Twente, wtedy może staliby się bardziej nerwowi. Ale my musimy wygrywać po to, żeby zachować drugie miejsce – ocenił realistycznie szanse na tytuł trener amsterdamczyków, Frank de Boer. – Wynik lepszy niż drugie miejsce, to by było coś fantastycznego – dodał.