WYWIADY: Polska dyskoteka The Shuffle w Horst

Holandia

Jeżeli szukacie pomysłu na sobotni wieczór to koniecznie odwiedźcie polską dyskotekę The Shuffle w Horst, której właścicielem jest holenderska rodzina Hoeijmakers. Niki Hoeijmakers opowiedziała nam nieco o klubie i jego historii.

Skąd wziął się pomysł na założenie dyskoteki.
Mój tata od 1990 roku pracował z Polakami i zafascynowała go polska kultura i historia. W tym samy czasie zainicjowaliśmy rodzinne przedsięwzięcie – The Shuffle. Bywalcami dyskoteki byli głównie młodzi Holendrzy. Na imprezy przychodziło wtedy standardowo ok. 600 osób. Nagle zarówno w naszej dyskotece jak i u naszej konkurencji spadła o połowę ilość klientów. Zdarzyło się nawet, że na te najbardziej oblegane dotychczas imprezy przychodziło zaledwie 100 osób.
W tym czasie tata wyszedł z inicjatywą aby stworzyć miejsce, w którym Polacy, licznie mieszkający w okolicach, mogli spotkać się z rodakami po ciężkim tygodniu pracy, zrelaksować się i dobrze bawić.
Nie ukrywam, że na początku było trudno tym bardziej, że Polacy nie znali naszej dyskoteki. Jednak bardzo duże wsparcie udzielił nam lokalny kościół, w którym co niedzielę rozprowadzaliśmy ulotki reklamowe o naszym klubie. Zajęło nam cały rok aby przekonać Polaków do The Shuffle ale udało się i od 2007 roku organizujemy dyskotekę dla naszych polskich sąsiadów.

Jesteście Holendrami skąd wziął się pomysł na stworzenia dyskoteki dla Polaków?
Przez 6 lat moja rodzina przebywała w Polsce i dość sentymentalnie podchodzimy do tego kraju i do Polaków. Uczestniczyliśmy także w Toruniu w intensywnym kursie języka polskiego.
Nawet fundamenty naszego klubu mają polskie “korzenie”, bo drewno, z którego zbudowaliśmy ten budynek przywiezione jest właśnie z Polski.
Wasz kraj jest niezwykły i piękny, od południa otaczają go góry, od północy morze, pełno w nim także zapierających dech w piersiach miejsc, jezior i lasów. Wiele osób pyta mnie dlaczego tak dużo czasu spędziłam w Polsce, odpowiadam zawsze, że ten kraj bardzo mi się podoba!
Klubem The Shuffle chcemy wyrazić wdzięczność za gościnność i życzliwość jaką otrzymaliśmy podczas naszego pobytu w waszym kraju.

Jacy klienci bawią się w Waszym klubie?
Co prawda nasza dyskoteka jest skierowana głównie do klientów polskich jednak drzwi The Shuffle są otwarte dla wszystkich narodowości. Nasi goście są bardzo zróżnicowani, odwiedzają nas ludzie w wieku od 16 do 75 lat. Przyjeżdżają do nas klienci z całej Holandii, zazwyczaj jest ok 70% Polaków, 10% Holendrów, reszta to Rumunii, Grecy i Hiszpanie. Duża różnorodność nie przeszkadza jednak temu, że wszyscy, bez względu na wiek, tańczą i dobrze się bawią do 3 w nocy. Nasz parkiet zawsze jest pełny a my jesteśmy z tego dumni!

W jakie dni klienci mogą bawić się w Waszej dyskotece?
Jak na razie nasza dyskoteka jest otwarta tylko w soboty od godz. 22 do 3 rano, ale kto wie, może wkrótce będziemy organizować imprezy również w inne dni. Co prawda to jest polski wieczór ale wszyscy ludzie są zaproszeni.

Proszę opowiedzieć o waszych DJ?
Mamy dwóch DJ, pierwszy z nich to Holender – DJ Basz, a drugi z nich jest Polakiem – DJ Stone. Cieszą się ogromną popularnością wśród naszych klientów.

Jaką muzykę gracie?

Aby zadowolić różnorodne gusta naszych klientów nasi DJ grają zarówno muzykę z lat  60 i 70 ale także współczesny repertuar. Oczywiście nigdy nie brakuje u nas polskich piosenek.

Jakie macie plany na przyszłość?
Przede wszystkim planujemy udostępnić darmowy internet pomiędzy godziną 22 a 3 nad ranem czyli w trakcie trwania imprezy. Mamy tu także inne sale, w których jak na razie w środku tygodnia odbywają się śluby a także odbywają się turnieje bingo. Mamy również w planach zorganizować co dwa tygodnie w piątki imprezy dla niepełnosprawnych ludzi.

Ile osób przychodzi na Wasze imprezy?
Mamy coraz większą ilość klientów, co tydzień w sobotnie wieczory odwiedza nas 450 do 550 osób.

Jakich cen mogą się spodziewać Wasi klienci?
Wejście do klubu kosztuje tylko €3, szatnia jest bezpłatna. W naszych barach obowiązują żetony, dzięki temu klienci nie czekają długo na swoje zamówienie. Co najważniejsze serwujemy polską wódkę - Wyborową!:)

Proszę opowiedzieć najciekawszą historie z The Shuffle.

Jest dużo zabawnych sytuacji i ciekawych zdarzeń. Najbardziej lubimy opowiadać o romantycznych historiach. W The Shuffle kliku Holendrów poznało swoje obecne żony. Ja znam trzy pary, które poznały się w naszej dyskotece. Nasz klub to miejsce spotkań, które są zawsze tak ważne dla Polaków. 


Więcej informacji na temat The Shuffle możecie znaleźć na stronie internetowej www.theshuffle.nl.


EZ, Niedziela.NL

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Wiadomości

Śnieżna niedziela w Holandii!

News image

Holandia nie słynie ze śnieżnych zim, więc solidne opady białego puchu, do jakich doszło w weekend, ...

Holandia | Poniedziałek, 11 Grudzień 2017

Więcej ...

Najnowsze komentarzeŻycie w Holandii

News image

ŻYCIE W HOLANDII: Polskie prawo jazdy

Jeżeli mieszkasz obecnie w Holandii, to jeszcze możesz przez pewien czas nadal używać swoje prawo ja...

Życie w Holandii | Wtorek, 14 Kwiecień 2009

Więcej ...

Więcej w: Życie w Holandii

Co-gdzie-kiedy

News image

Zajęcia z Tambourmajorek - Rotterdam - każdy piąte

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta od lat 11 na zajęcia z Tambourmajorek. Pierwsza polska grupa ...

Więcej ...

Więcej w: Co-gdzie-kiedy

Atrakcje turystyczne

News image

Zuid-Holland, Den Haag - wesołe miasteczko Drievli

Drievliet to wesołe miasteczko, w którym atrakcje przeznaczone są dla wszystkich członków rodzin: od...

Atrakcje turystyczne | Sobota, 11 Listopad 2006

Więcej ...

Więcej w: Atrakcje turystyczne

Muzea

News image

Noord-Holland, Amsterdam - Rembrandthuis (dom Remb

Muzeum het Rembrandthuis mieści się w kamienicy w której w latach 1639-1658 mieszkał Rembrandt van R...

Muzea | Niedziela, 26 Listopad 2006

Więcej ...

Więcej w: Muzea