Holandia, sport: Bolesna porażka PSV, Ajax umacnia się na czele Eredivisie

Sobotni mecz w Utrechcie zakończył się dla piłkarzy PSV katastrofą: goście kończyli mecz w dziewiątkę, przegrali 0-3 i pozwolili, by Ajax umocnił się na prowadzeniu w tabeli Eredivisie.

Tego samego dnia amsterdamczycy również nie zaimponowali formą. W starciu z ostatnim w tabeli RKC goście ze stolicy prezentowali się bardzo przeciętnie. Dopiero dzięki bramce Promesa w 76. minucie Ajax wyszedł w Waalwijk na prowadzenie 2-1 i takim właśnie wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Ajax grał słabo, ale przynajmniej zdobył komplet punktów. Kibice wicemistrzów Holandii z Eindhoven nie mogli powiedzieć tego samego. Wyjazdowe spotkanie w Utrechcie miało dla ekipy Marka van Bommela katastrofalny przebieg.

Po pierwszej połowie było w Utrechcie 0-0, ale druga część gry była w wykonaniu PSV serią nieszczęść. Już po czterech minutach po wznowieniu gry gospodarze wyszli na prowadzenie, a następnie dwóch zawodników PSV (Viergever i Hendrix) zobaczyło czerwone kartki. Grający w podwójnym osłabieniu goście stracili jeszcze dwa gole i przegrali 0-3.

Po dziesięciu kolejkach Eredivisie na czele tabeli jest Ajax z 26 punktami. Drugie jest PSV, które ma tyle samo punktów co Vitesse (23 punkty), ale lepszy bilans bramkowy.

Trzeci z najbardziej znanych holenderskich klubów, Feyenoord, wciąż jest bez formy i zajmuje dopiero 10. pozycję (14 punktów). W miniony weekend rotterdamska drużyna zremisowała na własnym terenie z Heraclesem 1-1.