Holandia, sport: Świetny początek Ligi Mistrzów dla Ajaxu

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów amsterdamski klub pokonał na własnym terenie Lille 3-0.

- Musimy się zgodzić, że to fantastyczny wynik i że strzeliliśmy piękne bramki. Bardzo dobrze oceniam naszą grę w ataku. Liczba stworzonych przez nas okazji do zdobycia gola robi wrażenie – cieszył się po zakończeniu wtorkowego meczu trener amsterdamczyków Erik ten Hag, cytowany przez portal nu.nl.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 18. minucie Quincy Promes, a w 50. minucie Edson Álvarez pięknym strzałem podwyższył prowadzenie Mistrzów Holandii. W 62. minucie wynik na 3-0 ustalił strzałem głową Nicolás Tagliafico.

Amsterdamczycy przez dużą część meczu kontrolowali przebieg spotkania i dominowali. Wicemistrzowie Francji byli groźni z kontry, szczególnie w drugiej części spotkania, ale nie wykazali się skutecznością.

W drugim meczu grupy H Valencia wygrała na wyjeździe z Chelsea 1-0. Po pierwszej kolejce fazy grupowej Ajax jest więc na prowadzeniu w tabeli grupy H.

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów amsterdamczycy zmierzą się na wyjeździe z Valencią. Spotkanie odbędzie się w środę 2 października.

Także w najbliższą niedzielę amsterdamczyków czeka ważne wyzwanie: ligowy mecz w Eindhoven. Oznacza to starcie mistrza (Ajax) i wicemistrza kraju (PSV) oraz dwóch drużyn, które są obecnie na czele tabeli Eredivisie (oba kluby uzyskały po 13 punktów w pięciu meczach).