Holandia, siatkówka plażowa: Holendrzy przegrali z Polakami. „Mieli trzy piłki meczowe”

Holendrzy Dirk Boehle i Stefan Boermans byli bardzo bliscy zwycięstwa w pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju w Jurmali, ale ich przeciwnicy z Polski pokazali charakter i całkowicie odmienili losy spotkania.

Turniej siatkówki plażowej, rozgrywany w łotewskiej miejscowości Jurmała to zawody z prestiżowego cyklu World Tour. W pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego Holendrzy Dirk Boehle i Stefan Boermans zmierzyli się polską parą Maciej Kałuża i Paweł Lewandowski.

Mecz nie rozpoczął się dla Polaków najlepiej. Holendrzy wygrali pierwszego seta 21-16, a w drugim także prowadzili i mieli aż trzy piłki meczowe. Kałuża i Lewandowski w kluczowych momentach zachowali jednak zimną krew i wygrali drugą partię 27-25.

Także w trzecim, decydującym secie Polacy byli lepsi. Kałuża i Lewandowski szybko wyszli w tie-breaku na prowadzenie, którego nie oddali już do końca tej partii, wygrywając ją 15-12.

- Graliśmy całkiem dobrze, ale niewykorzystanie trzech piłek meczowych trochę się na nas odbiło. To bolesne – powiedział po meczu Dirk Boehle, cytowany przez niderlandzki portal omroepzeeland.nl.