Holandia: Dwoje wojskowych trafiło z udarem cieplnym do szpitala

Archiwum '19

Dwoje uczestników wojskowego turnieju National Military Championship (NMK) w Oirschot w Noord-Brabant doznało udaru cieplnego. Obie ofiary najpierw trafiły do wojskowej kliniki zdrowia, a następnie zostały przewiezione do szpitala rejonowego „na badania kontrolne” - oświadczyło Ministerstwo Obrony.

Pierwsza część pięcioboju, w którym udział brali poszkodowani wojskowi, była ośmiokilometrową trasą biegową. Z powodu zapowiadanych na ten dzień wysokich temperatur, bieg został przeniesiony na 7 rano, podczas gdy normalnie bieg jest ostatnim etapem pięcioboju. Po tym, jak dwoje uczestników źle się poczuło, reszta turnieju została odwołana.

Stacja pogodowa w Volkel, znajdująca się zaledwie 30 km od hotelu, rano odnotowała 23 stopnie Celsjusza. O 16:50 temperatura wzrosła do 36 stopni. Organizatorzy NMK byli świadomi ostrzeżeń o upale i starali się zapewnić uczestnikom bezpieczne warunki. Poza dostosowaniem czasów biegu, utworzono więcej stacji ze słodką wodą i zacienionych miejsc.

Pięciobój NMK obejmuje bieg na dystansie 8 kilometrów dla mężczyzn i 4 kilometrów dla kobiet, pływanie z przeszkodami na dystansie 50-metrów, tor przeszkód, strzelanie z karabinu szturmowego i rzucanie granatu ręcznego.