Holandia, Sport: Ajax lepszy od PSV w hicie holenderskiej ligi

Dzięki zwycięstwu 3-1 nad PSV amsterdamska drużyna zmniejszyła straty do ekipy z Eindhoven w tabeli Eredivisie do dwóch punktów.

Jeśli amsterdamczycy chcieli nadal marzyć o tytule, musieli wygrać ten mecz. Przed niedzielnym spotkaniem w Amsterdamie przewaga pierwszego w tabeli PSV nad drugim Ajaxem wynosiła aż pięć punktów.

Amsterdamczycy cel zrealizowali i po emocjonującym, pełnym zwrotów akcji meczu wygrali 3-1. Pierwszego gola strzelił gracz PSV, Daniel Schwaab – tyle że był to gol samobójczy. Dzięki temu Ajax w 21. minucie wyszedł na prowadzenie, które stracił w 58. minucie po trafieniu Luuka de Jonga. W dodatku minutę wcześniej gospodarze stracili też jednego gracza, bo Noussair Mazraoui zobaczył czerwoną kartkę.

Mimo gry w osłabieniu, Ajax zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 72. minucie karnego wykorzystał Dušan Tadić, a w doliczonym czasie gry wynik na 3-1 ustalił David Neres.

- Po tym, gdy wyrównaliśmy, uwierzyliśmy, że możemy wygrać i graliśmy trochę za ofensywnie. Byliśmy zbyt pazerni, bo przecież Ajax nawet w dziesiątkę potrafi dobrze grać. Kiedy przegrywaliśmy 1-2 próbowaliśmy wszystkiego, by wyrównać, ale niestety nie udało się – tłumaczył po meczu Luuk de Jong, kapitan PSV.

Na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu PSV ma na koncie 67 punktów, a Ajax 65. Przewaga nad kolejnymi drużynami jest olbrzymia: trzecie w tabeli AZ Alkmaar uzbierało jak na razie 50 punktów.