Ale pogrom! Ajax wygrał… 8-0!

We współczesnym futbolu takie wyniki należą już do rzadkości, szczególnie w najwyższej klasie rozgrywek. Ajax był jednak w niedzielę bezlitosny dla De Graafschap i pokonał w Amsterdamie gości z Doetinchem aż 8-0!

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3-0. W drugiej części spotkania dominacja Ajaxu była jeszcze większa i podopieczni Erika ten Haga strzelili kolejnych pięć bramek.

Najskuteczniejszymi graczami Ajaxu byli w niedzielę Hakim Ziyech i Daley Blind – obaj strzelili po dwa gole. Po jednym trafieniu dorzucili Dusan Tadić oraz Noussair Mazraoui.

Dzięki pokonaniu drużyny z Doetinchem strata Ajaxu do prowadzącego w tabeli Eredivisie PSV wynosi nadal 2 punkty. Klub z Eindhoven pokonał w sobotę na wyjeździe ekipę Heraclesu Almelo 4-0.

De Graafschap zajmuje w tej chwili ostatnie miejsce w tabeli. W 16 meczach tego sezonu Eredivisie piłkarze tego klubu zdobyli tylko 11 punktów.
Bolesnej porażki na własnym terenie doznał Feyenoord. Rotterdamska drużyna przegrała z Fortuną Sittard 0-2 i na kolejkę przed przerwą zimową ma już bardzo wielką stratę do liderów Eredivisie. Do Ajaxu Feyenoord traci osiem punktów, a do PSV dziesięć.