Holandia: Kolejne złoto dla holenderskiej pływaczki

Ranomi Kromowidjojo, fot. Katacarix / Shutterstock.com

W miniony piątek holenderska pływaczka, Ranomi Kromowidjojo, zdobyła podczas pływackich Mistrzostw Świata w Chinach drugi złoty medal.

Kromowidjojo zwyciężyła w miniony piątek na dystansie 50 metrów, który przepłynęła w czasie 24.47 w stylu motylkowym, plasując się tuż za rekordem świata. Z kolei w miniony czwartek zdobyła złoto w kategorii 100 metrów (styl dowolny).

Po piątkowym zwycięstwie, 28-latka przekazała, że był to „znakomity wyścig”. „Okazało się, że wszystko poszło dobrze i zbliżyłam się do światowego rekordu” - przekazała. „Cały czas miałam tę myśl z tyłu głowy”.

Rekord świata wynosi 24.38 i został ustanowiony przez Therese Alshammar w 2009 roku. Wczorajsze zwycięstwo oznacza 14 tytuł zdobyty przez Kromowidjojo w czasie Mistrzostw Świata. Poza tym to jej pierwszy sukces w stylu motylkowym.

Od wtorku do niedzieli (11-16 grudnia 2018) w chińskim mieście Hangzhou trwają Mistrzostwa Świata.