Holandia, Sport: Polacy dużo lepsi od Holendrów. Wysoka wygrana w Den Bosch

Reprezentanci Polski pokazali Holendrom, jak się gra w kosza. W rozegranym w Den Bosch meczu Eliminacji Mistrzostw Świata 2019 goście znad Wisły wygrali 105-78.

Polacy dominowali od początku meczu. Po pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali 18-27, a po pierwszej połowie 37-53. W drugiej części gry niewiele się zmieniło. Po trzeciej kwarcie wynik brzmiał 79-61 dla Polaków, a ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali z 27-punktową przewagą.

- Nie byłem zadowolony z pierwszych minut. Na początku meczu nie graliśmy wystarczająco ostro i pozwoliliśmy im złapać rytm – powiedział po meczu Toon van Helfteren, trener Pomarańczowych, cytowany przez stronę internetową ad.nl.

Najwięcej punktów dla Holendrów zdobył Charlon Kloof (21 punktów), a dla Polaków Aaron Cel (20 punktów).

Szanse Holendrów na awans do turnieju finałowego, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września 2019 roku w Chinach, mocno się zmniejszyły. Holendrzy z 11 punktami na koncie zajmują ostatnie (szóste) miejsce w grupie J. Polska, z 14 punktami na koncie, jest trzecia, za Litwą i Włochami. Do MŚ awansują drużyny zajmujące miejsca od pierwszego do trzeciego.

Do zakończenia fazy grupowej zostały jeszcze trzy kolejki. W kolejnej (2 grudnia) Polacy zagrają w Gdańsku z Włochami, a Holendrzy w Budapeszcie z Węgrami.