Holandia, Sport: Remis PSV w Lidze Mistrzów

Po porażkach z FC Barceloną i Interem Mediolan mistrzowie Holandii w środę zdobyli pierwszy punkt w fazie grupowej tegorocznej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Środowy mecz w Eindhoven z Tottenhamem Hotspur zakończył się remisem 2-2. PSV nie imponowało w pierwszej fazie gry, ale mimo to wyszło na prowadzenie. Gola dla gospodarzy zdobył Hirving Lozano. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy wyrównującą bramkę strzelił Lucas Moura.

W drugiej części gry prowadzenie gościom dał Harry Kane. – Wtedy wiedzieliśmy, że to będzie trudny wieczór – powiedział po meczu Luuk de Jong, napastnik PSV. To właśnie on uratował ekipę z Eindhoven i na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zdobył gola na 2-2.

Wcześniej sędzia ukarał bramkarza Tottenhamu, Hugo Llorisa, czerwoną kartką za faul na Lozano. – Tottenham to jedna z najlepiej grających w piłkę drużyn w Anglii – przyznał po meczu De Jong, cytowany przez portal nu.nl. – Za dwa tygodnie będzie więc trudno – dodał, nawiązując do kolejnego meczu PSV w Lidze Mistrzów, czyli wyjazdowego starcia z Tottenhamem.

W drugim meczu grupy B Barcelona pokonała u siebie Inter 2-0. Po trzech kolejkach Ligi Mistrzów mistrzowie Holandii mają na koncie jeden punkt, podobnie jak Tottenham. Na czele grupy B jest FC Barcelona (9 punktów), a drugie miejsce zajmuje Inter Mediolan (6 punktów).