Holenderskie piłkarki bliżej awansu do MŚ

Kultura / Rozrywka

Żeńska reprezentacja Holandii pokonała w piątek w Bredzie reprezentację Danii 2-0. Jeśli Holenderki w rewanżu utrzymają przewagę, to awansują do kluczowego dwumeczu, decydującego o awansie do Mistrzostw Świata.

W fazie grupowej eliminacji do mundialu Pomarańczowe przegrały arcyważny, ostatni mecz z Norwegią 1-2 i przez to nie uzyskały bezpośredniego awansu do turnieju. O awans muszą więc walczyć w barażach, a w piątek wykonały pierwszy krok w tym kierunku.

Holandia prowadziła 2-0 już po pierwszej połowie. W 21. minucie prowadzenie drużynie gospodarzy dała Lineth Beerensteyn, a w 42. minucie na listę strzelców wpisała się Shanice van de Sanden. Oba gole padły po strzałach głową.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w przyszły wtorek w duńskim mieście Viborg. Początek meczu o godzinie 18:00, informuje portal nu.nl.

Zawodniczki obu reprezentacji dobrze się znają: w ubiegłym roku to właśnie Holandia i Dania zmierzyły się w finale Mistrzostw Europy. W decydującym starciu tego rozgrywanego w Holandii turnieju Pomarańczowe pokonały rywalki 4-2.

Jeśli rewanżowe spotkanie pójdzie po myśli podopiecznych Sariny Wiegman i Holenderkom uda się wyeliminować reprezentację Danii, to od awansu do mundialu dzielić będzie je tylko jeden zwycięski dwumecz. Rywalkami Oranje będą wówczas Belgijki lub Szwajcarki.