Ajax już tylko o krok od Ligi Mistrzów!

Dzięki pewnemu zwycięstwu nad Standardem Liège amsterdamski klub awansował do ostatniej, decydującej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

We wtorek wieczorem Ajax pokonał na własnym terenie gości z Belgii 3-0. W rozegranym tydzień wcześniej pierwszym spotkaniu Holendrzy prowadzili 2-0, ale ostatecznie tylko zremisowali 2-2 (relacja z tego meczu TUTAJ).

Tym razem podopieczni Erika ten Haga nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia. Ajax od początku dominował. Już w pierwszym kwadransie gospodarze wywalczyli cztery rzuty rożne i prawie nie oddawali piłki rywalom. Goście bronili się, jak mogli, ale gol dla Ajaxu wydawał się kwestią czasu.

Tak też się stało. W 30. minucie prowadzenie gospodarzom dał Klaas-Jan Huntelaar. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Matthijs de Ligt, a na początku drugiej połowy wynik na 3-0 ustalił David Neres. Ajax w nieco ponad kwadrans definitywnie rozstrzygnął losy dwumeczu na swoją korzyść (5-2).

- W przerwie powiedzieliśmy sobie: w pierwszej połowie graliśmy dobrze, musimy utrzymać ten poziom, strzelić trzeciego gola i wtedy mecz będzie już rozstrzygnięty. I tak też się stało – cieszył się trener holenderskiej drużyny Erik ten Hag, cytowany przez portal nu.nl.

Dzięki wyeliminowaniu Standardu amsterdamczyków od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów dzieli już tylko jeden dwumecz. W decydującym starciu Ajax zmierzy się z Dynamem Kijów. Pierwsze spotkanie zaplanowano na środę 22 sierpnia w Amsterdamie, a rewanż w Kijowie odbędzie się we wtorek 28 sierpnia.

Także PSV, aktualny mistrz Holandii, powalczy o awans do fazy grupowej najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. Rywalem klubu z Eindhoven będzie BATE Borysów. Pierwszy mecz (w Holandii) odbędzie się we wtorek 21 sierpnia, a rewanż na Białorusi zaplanowano na środę 29 sierpnia.