Holenderka w ćwierćfinale Wimbledonu!

Archiwum '18

Kiki Bertens, fot. Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

Kiki Bertens sprawiła w Londynie kolejną niespodziankę i w poniedziałek pokonała wyżej notowaną Karolínę Plíškovą 6-3, 7-6 (1).

Czeszka zajmuje w światowym rankingu WTA ósme miejsce, a Holenderka dwudzieste. W dodatku trawiasta nawierzchnia jak dotąd nie należała do ulubionych Bertens, specjalizującej się przede wszystkim w grze na mączce. Faworytką poniedziałkowego meczu 1/8 finału była więc Plíškova.

W trwającym godzinę i 41 minut meczu to jednak Bertens okazała się być górą. 26-latka z Waterningen dobrze rozpoczęła spotkanie i wyszła na prowadzenie 3-1. Później zrobiło się 3-3, ale ostatecznie to Holenderka wygrała pierwszą partię 6-3.

O zwycięstwie w drugim secie zdecydował tie-break, w którym Bertens była zdecydowanie lepsza i oddała przeciwniczce tylko jeden punkt.

We wtorkowym ćwierćfinale podopieczna Raemona Sluitera zmierzy się z rozstawioną z numerem 13. Niemką Julią Görges.

Po raz ostatni holenderska zawodniczka dotarła do ćwierćfinału Wimbledonu w 2007 roku. Michaëlla Krajicek przegrała wówczas walkę o półfinał z Francuzką Marion Bartoli.

W poprzednim turnieju wielkoszlemowym w tym roku, we French Open, Bertens odpadła już w trzeciej rundzie, więcej TUTAJ.