Holandia, Sport : Formuła 1. Holender znów na podium!

Archiwum '18

Max Verstappen zajął trzecie miejsce w Grand Prix Kanady. Dla 20-letniego Holendra było to drugie miejsce na podium w tym sezonie.

Poprzednio na podium młody kierowca Red Bull Racing stanął w połowie maja. W Grand Prix Hiszpanii Verstappen zajął podobnie jak w miniony weekend trzecie miejsce. Informowaliśmy o tym na naszych łamach: TUTAJ.

W Kanadzie jako pierwszy na metę przyjechał Sebastian Vettel (Ferrari). Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas (Mercedes). Kolega z zespołu Holendra, Daniel Ricciardo, był czwarty, a Lewis Hamilton (Mercedes), czyli aktualny mistrz świata, zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej kierowców Formuły 1 prowadzi obecnie Vettel, który dzięki zwycięstwu w Kanadzie wyprzedził o 1 punkt Hamiltona. Niemiec uzbierał w tym sezonie w sumie 121 punktów. Verstappen z 50 punktami na koncie zajmuje szóste miejsce.

- To był świetny wyścig Verstappena. Na pierwszym zakręcie o mało co nie wyprzedził Bottasa, niestety nie udało się. Następnie utrzymywał wysokie tempo i zbliżył się do niego na mniej niż 0,1 s. Max był dzisiaj bardzo dobry – chwalił młodego kierowcę Christian Horner, dyrektor zespołu Red Bull Racing, cytowany przez dziennik „De Telegraaf”.