Holandia: Olbrzymi sukces 26-latki z gminy Westland!

Kiki Bertens, fot. Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

Kiki Bertens awansowała do finału turnieju w Madrycie. W prestiżowej imprezie cyklu WTA niderlandzka tenisistka pokonała m.in. dwie zawodniczki, które niegdyś zajmowały pierwsze miejsce w światowym rankingu.

Po pewnych zwycięstwach w pierwszych dwóch rundach 26-latka z Wateringen (gmina Westland, niedaleko Hagi) zmierzyła się w meczu 1/8 finału z Caroline Wozniacki, obecnie drugą rakietę świata (a kiedyś numer jeden rankingu). Holenderka nie dała faworytce szans i pokonała ją gładko 6-2, 6-2.

W ćwierćfinale Kiki Bertens trafiła na Marię Szarapową, jedną z najbardziej znanych tenisistek ostatnich kilkunastu lat. Rosjanka w długiej i bogatej karierze pięciokrotnie wygrywała turnieje wielkoszlemowe i przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA. W 2016 roku Szarapowa została przyłapana na dopingu i po tym, gdy minął czas jej dyskwalifikacji, prezentuje już mniej równą formę. Bertens, po zaciętym meczu, wygrała 4-6, 6-2, 6-3.

- Jestem z siebie bardzo dumna. W meczu z Szarapową przegrałam pierwszego seta, ale zachowałam spokój. Na początku nie był to najlepszy tenis, ale zaczęłam walczyć i z czasem szło mi coraz lepiej – powiedziała po meczu Bertens, cytowana przez portal nu.nl.

W piątkowe popołudnie w walce o finał Holenderka zmierzyła się z Francuzką Caroline Garcia, zajmująca obecnie siódme miejsce w rankingu WTA (Bertens jest na miejscu dwudziestym). Pochodząca z Wateringen 26-latka nie miała z nią większych problemów i wygrała 6-2, 6-2. Mecz trwał tylko 66 minut.

W drugim półfinale zmierzą się dwie Czeszki: Petra Kvitova i Karolina Pliskova. Zwyciężczyni niedzielnego finału wzbogaci się o ponad 1,1 mln euro oraz 1000 punktów do rankingu WTA.