Feyenoord z Pucharem Holandii!

Rotterdamska drużyna zdobyła Puchar Holandii po raz trzynasty w historii. W niedzielę Feyenoord pokonał na własnym stadionie AZ Alkmaar 3-0.

Ze względu na race, rzucane przez kibiców na boisko, mecz rozpoczął się z opóźnieniem. Była to jubileuszowa, setna edycja rozgrywek o Puchar Holandii.
Feyenoord, który w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo kraju, w tym sezonie nie radził sobie w lidze najlepiej. Do zakończenia rozgrywek Eredivisie pozostały jeszcze dwie kolejki, ale już teraz wiadomo, że ten sezon rotterdamska drużyna zakończy na czwartym miejscu.

Zdobycie Pucharu Holandii było więc dla zawodników i kibiców Feyenoordu okazją na uratowanie sezonu. W dodatku tegoroczny finał zaplanowano na stadionie De Kuip, więc Feyenoord mógł liczyć na duże wsparcie własnej publiczności.

Ostatecznie rotterdamczycy dosyć łatwo poradzili sobie z trzecim w tabeli Eredivisie AZ. W pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom dał Nicolai Jörgensen, w drugiej połowie przewagę do dwóch bramek podwyższył Robin van Persie, a w doliczonym czasie gry wynik na 3-0 ustalił Jens Toornstra.