Holandia: Już w niedzielę mistrzostwo dla PSV?

Klub z Eindhoven jest coraz bliżej zdobycia 24. w swej historii mistrzostwa kraju. Na cztery kolejki przed końcem sezonu przewaga PSV nad Ajaxem nadal wynosi siedem punktów.

W miniony weekend oba kluby wygrały swe spotkania. W obu przypadkach przyszło to prowadzącym w tabeli drużynom z dużym trudem.

W sobotę PSV zmierzyło się w Alkmaar z trzecim w tabeli AZ. Gospodarze prowadzili już 2-0, ale w drugiej połowie PSV w ciągu pięciu minut strzeliło trzy gole i wygrało 3-2. Trzecia bramka padła z kontrowersyjnego rzutu karnego, a na kilka minut przed końcem meczu sędzia Kevin Blom wyrzucił z boiska obrońcę gospodarzy Rona Vlaara.

- Bezsensowny karny, bezsensowna czerwona kartka – wściekał się po meczu trener AZ John van den Brom. – Nasz „wielki przyjaciel” Blom znów to zrobił. W ten weekend był jeden ważny mecz i nie rozumiem, dlaczego do jego prowadzenia nie wyznaczono sędziego z najwyższej półki – dodał, cytowany przez portal nu.nl.

Z kolei Ajax w niedzielę długo męczył się na własnym terenie z Heraclesem Almelo, z którym ostatecznie wygrał 1-0. Przewaga gospodarzy była wielka (34 strzały Ajaxu wobec 4 gości, 65% posiadania piłki), ale jedyny gol meczu, zdobyty przez Neresa, padł dopiero w 63. minucie.

W niedzielę 15 kwietnia czeka nas prawdziwy hit Eredivisie. PSV podejmie na własnym stadionie amsterdamczyków i jeśli klub z miasta Philipsa wygra, to zapewni sobie mistrzowski tytuł na trzy kolejki przed końcem sezonu.