Holandia: Feyenoord w LM. 3 mecze, 3 porażki

Archiwum '17

Mistrz Holandii wciąż bez punktów w Lidze Mistrzów. We wtorek Feyenoord przegrał na własnym terenie z Szachtarem Donieck 1-2.

Mimo porażki trener rotterdamczyków był zadowolony z gry swych podopiecznych - Graliśmy dziś świetnie, w porównaniu z poprzednimi meczami w LM zrobiliśmy krok do przodu. Niestety nie dało nam to dziś punktów – powiedział po meczu Giovanni van Bronckhorst.

Feyenoord rzeczywiście świetnie rozpoczął spotkanie. Holendrzy już w pierwszych minutach stworzyli kilka okazji do strzelenia gola, a od 8. minuty prowadzili po golu Berghuisa. Zgromadzeni na stadionie De Kuip kibice długo się z tej przewagi nie cieszyli, bo w 24. minucie wyrównał Bernard. Ten sam zawodnik dał gościom prowadzenie, którego ukraińska drużyna – mimo że kończyła mecz w dziesiątkę – już nie oddała.
Potyczka w Rotterdamie była może wyrównana, ale w futbolu liczą się przede wszystkim zwycięstwa i punkty. A tych Feyenoord w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów jeszcze nie zdobył. Przypomnijmy, w pierwszym meczu grupy F Mistrz Holandii przegrał na własnym terenie z Manchesterem City 0-4, a w drugim uległ na wyjeździe Napoli 1-3.

W drugim wtorkowym meczu grupy F Manchester City wygrał u siebie z Napoli 2-1. I to właśnie angielska drużyna jest po trzech rundach na czele tabeli z kompletem 9 punktów. Drugi jest Szachtar (6 punktów), trzecie Napoli (3), a Feyenoord jest ostatni (0).

W kolejnym meczu rotterdamczycy zmierzą się ponownie z Szachtarem, tyle że już na wyjeździe. Spotkanie zostanie rozegrane 1 listopada, początek o godz. 20:45.