Historyczny sukces holenderskiego kolarza!

Tom Dumoulin, fot. Jan de Wild / Shutterstock.com

Tom Dumoulin zdobył w środę tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas. Jest pierwszym kolarzem w historii niderlandzkiego sportu, który zdobył ten tytuł.

26-latek z Maastricht na pokonanie 31-kilometrowej trasy w norweskim Bergen potrzebował 44 minut i 41 sekund. Przewaga nad drugim najlepszym uczestnikiem zawodów, Słoweńcem Primożem Roglićem, wyniosła prawie minutę. Brąz trafił w ręce Chrisa Froome’a, czterokrotnego tryumfatora Tour de France.

Tegoroczny sezon jest dla Dumoulina fantastyczny. W maju Holender wygrał Giro d’Italia, a w minioną niedzielę z kolegami z ekipy Team Sunweb zdobył złoto MŚ w wyścigu drużynowym.

Również we wtorek niderlandzcy fani kolarstwa mieli powody do radości. W jeździe indywidualnej na czas kobiet tryumfowała Annemiek van Vleuten, a srebro w tych zawodach zdobyła Anna van der Breggen.

- To wiele dla mnie znaczy. Kocham wyścigi indywidualne na czas, to moja specjalność od kiedy jako młody zawodnik niespodziewanie wygrałem czasówkę w zawodach Nations Cup – powiedział po wygranym wyścigu Dumoulin, cytowany przez portal nu.nl.