Zwycięstwo holenderskich piłkarek w meczu otwarcia Mistrzostw Europy WEURO 2017

Archiwum '17

W meczu rozpoczynającym futbolowe Mistrzostwa Europy kobiet WEURO 2017 w Holandii reprezentacja gospodarzy pokonała Norwegię 1-0.

Piłkarki Oranje prowadzenie objąć mogły już w pierwszej minucie, ale mocny strzał świetnie obroniła norweska bramkarka. Holenderskie zawodniczki – dopingowane przez tysiące kibiców na wypełnionym po brzegi stadionie w Utrechcie – na pierwszego gola turnieju musiały poczekać trochę dłużej. W 66. minucie jedyną bramkę spotkania strzeliła głową Shanice van de Sanden.

Zwycięstwo nad Norwegią jest dla Oranje bardzo cenne. Kobieca reprezentacja tego skandynawskiego kraju w poprzedniej edycji ME dotarła do finału. Holandia w turnieju w 2013 roku zajęła ostatnie miejsce w grupie, zdobywając tylko jeden punkt w trzech spotkaniach.

W drugim niedzielnym meczu grupy A Dania pokonała Belgię 1-0. W rozegranym w Doetinchem spotkaniu jedynego gola strzeliła Sanne Troelsgaard. Bramka padła już w szóstej minucie.

W kolejnym meczu piłkarki Oranje zmierzą się z Danią. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Rotterdamie. Cztery dni później Holenderki czeka ostatni mecz fazy grupowej, potyczka z Belgią na stadionie w Tilburgu.

Holandia po raz pierwszy organizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet. To dwunasta edycja tej imprezy. Cztery lata temu turniej rozegrano w Szwecji, a w finale Niemcy pokonały Norwegię 1-0. Dla Niemek był to szósty tytuł z rzędu.

W niderlandzkim turnieju bierze udział 16 zespołów, a finał obędzie się 6 sierpnia w Enschede. Mecze rozgrywane są na stadionach w siedmiu miastach: Utrechcie, Rotterdamie, Bredzie, Tilburgu, Enschede, Doetinchem i Deventer.

Bilety kupić można (online, już od 10 euro) m.in. na tej stronie: www.weuro2017.nl. Wejściówki na dwa pozostałe mecze grupowe Holenderek są już wyprzedane. Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do tego turnieju.

Więcej informacji o mistrzostwach jest dostępne na stronie internetowej organizatora WEURO2017.NL (jęz. niderlandzki i jęz. angielski).