Giro d’Italia. Holender w kuriozalny sposób stracił dużą część przewagi

Tom Dumoulin, fot. Jan de Wild / Shutterstock.com

Tom Dumoulin, prowadzący w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia, we wtorkowym etapie stracił dużą część przewagi, ponieważ na 32 kilometry przed metą zjechał z trasy, rozebrał się i załatwił – jak określiły to niektóre media – „dużą potrzebę fizjologiczną”.

- Nie mogłem dłużej czekać, musiałem się zatrzymać i zrobić kupę [nid. „poepen”] – powiedział szczerze Dumoulin po zakończeniu pechowego dla niego etapu (cytat za dziennikiem „De Telegraaf”).

Przed rozpoczęciem szesnastego etapu tegorocznego wyścigu dookoła Włoch 26-letni Holender miał przewagę 2 minut i 41 sekund nad drugim w klasyfikacji generalnej Nairo Quintaną. Po pechowym wtorku przewaga ta wynosi już jedynie 31 sekund.

Szesnasty etat Giro d’Italia wygrał reprezentant gospodarzy Vincenzo Nibali, drugie miejsce zajął Mikel Landa, a trzecie właśnie Quintana. Najlepsi z Holendrów, Bauke Mollema i Steven Kruijswijk, zajęli odpowiednio siódme i dwunaste miejsce i zachowali miejsca w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.