Mistrz Holandii bez szans w starciu z Lewandowskim, Robbenem i spółką

Archiwum '16

Robert Lewandowski, fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

PSV Eindhoven przegrało w wyjazdowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium 1-4 i ma już coraz mniejsze szanse na awans do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Mistrzowie Holandii już po 21 minutach gry przegrywali 0-2, po golach strzelonych przez Müllera i Kimmicha. Jeszcze przed przerwą nadzieje gości na choćby jeden punkt przedłużył Narsingh, który popisał się świetnym strzałem z dystansu i zmniejszył przewagę mistrzów Niemiec do jednej bramki.

W drugiej połowie Bayern nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk. W 59. minucie gola strzelił wreszcie Robert Lewandowski, któremu ta sztuka nie udawała się we wcześniejszych kilku meczach. W końcówce spotkania wynik na 4-1 dla mistrzów Niemiec ustalił Arjen Robben.

Po trzech kolejkach PSV ma na swym koncie tylko jeden punkt. Takim samym dorobkiem pochwalić się może rosyjski FK Rostów. Bayern z sześcioma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w grupie D, a liderem jest Atletico Madryt (9 punktów).

Do fazy pucharowej Ligi Mistrzów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a kluby zajmujące trzecie miejsce powalczą w Lidze Europejskiej.

Zważywszy na pięciopunktową stratę do drugiego w tabeli Bayernu mistrzom PSV będzie trudno odrobić tę stratę i awansować do fazy pucharowej. PSV musi się przede wszystkim skupić na walce z FK Rostów o trzecie miejsce.