NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KARTA ubezpieczeniowa, okres ubezpieczenia, czy jest wazna,
Autor Wiadomość
KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:16 pm   KARTA ubezpieczeniowa, okres ubezpieczenia, czy jest wazna,

Witam mam prośbe o pomoc w takiej sprawie jak mam karte ubezpieczeniowa z poprzedniej agencji pracy wazna do 2011 roku w czasie gdy sie przeniosłem czy bede przenosił do innej agencji czy to ubezpieczenie jest wazne do 2011roku w hollandzoorg Prosze o Pomoc dziekuje

ReklamaReklamaReklama
suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Pomogła: 34 razy
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:26 pm   

jest dlugo tak wazne jak oplacasz skladki, przy czym jesli nie masz zadnego konkretnego powodu do rezygnacji, to do grudnia kazdego roku- jesli nie wypowiesz to przechodzi na kolejny rok.
Ostatnio zmieniony przez suska Śro Cze 23, 2010 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:43 pm   

suska napisał/a:
jest dlugo tak wazne jak oplacasz skladki, przy czym jesli nie masz zadnego konkretnego powodu do rezygnacji, to do grudnia kazdego roku- jesli nie wypowiesz to przechodzi na kolejny rok.

rozumiem ale to ubezpieczenie nie oplacam sam tylko agencja pracy powiedzmy poprzednia w ktorej pracowalem i dostalem karte ubezpieczeniowa z waznoscia do 2011 roku

suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:45 pm   

Ja powiem Ci szczerze nie rozumiem calej tej machiny ubezpieczen "przez agencje". Ponoc one wraz z zakonczeniem wspolpracy sa zawieszane co w Holandii jest dosc dziwne, bo zrezygnowac mozna albo w grudniu albo wyjezdzajac z kraju, ale jesli dobrze zrozumiem to wraz z koncem pracy skonczy Ci sie ubezpieczenie.

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:50 pm   

suska napisał/a:
Ja powiem Ci szczerze nie rozumiem calej tej machiny ubezpieczen "przez agencje". Ponoc one wraz z zakonczeniem wspolpracy sa zawieszane co w Holandii jest dosc dziwne, bo zrezygnowac mozna albo w grudniu albo wyjezdzajac z kraju, ale jesli dobrze zrozumiem to wraz z koncem pracy skonczy Ci sie ubezpieczenie.

to co znaczy waznosc karty do 2011 ja to rozumuje w ten sposób ze mam ubezpieczenie do 2011 ale nie jestem pewny dlatego chcę sie dowiedziec dokladnie

Reklama
suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:55 pm   

Nie, to jest dokladnie tak samo jak z karta znizkowa na pociagi- wydawana jest na bodajze 4 lata, ale o ile nie przedluzysz abonamentu to bedzie nie wazna. Tak samo jest z ta karta. Sama karta jest niewazna o ile nie masz ubezpieczenia w danej firmie.

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 9:59 pm   

suska napisał/a:
Nie, to jest dokladnie tak samo jak z karta znizkowa na pociagi- wydawana jest na bodajze 4 lata, ale o ile nie przedluzysz abonamentu to bedzie nie wazna. Tak samo jest z ta karta. Sama karta jest niewazna o ile nie masz ubezpieczenia w danej firmie.

mhy ;/ to podejrzewam że ubezpieczenia nie mam musial bym sie dowiedziec jak poprzedni agencja rozbila ubezpieczenie czy ba 3 miesiace czzy na rok tak?
i jesli sie nie ubezpieczylem w nowej agencji poniewaz myslalem ze mam pokazałem im karte zeskanowali i mi nie potracaja a dostaje co miesiac jakies dofinansowanie w kwocie 68 euro na ubezpieczenie przelewem na konto to jesli teraz nie jestem ubezpieczony ale jestem w holandi to nie bede musial tego zwracac ? bo bede mial potwierdzenie w formie solarisów ?

suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:03 pm   

Jesli nie jestes ubezpieczony, to bedziesz musial zaplacic za wszystkie miesiace, w ktorych miales przerwe. Jesli zaplacisz to dodatku nie bedziesz musial zwracac. Dlatego dowiedz sie jak najpredzej bo po jakims dluzszym czasie (niestety nie pamietam dokladnie ile ale zgaduje ze jakies 3 miesiace) moga dowalic Ci tez kare za brak ubezpieczenia w wysokosci 30% ceny skladek.
Ostatnio zmieniony przez suska Śro Cze 23, 2010 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:09 pm   

suska napisał/a:
Jesli nie jestes ubezpieczony, to bedziesz musial zaplacic za wszystkie miesiace, w ktorych miales przerwe. Jesli zaplacisz to dodatku nie bedziesz musial zwracac. Dlatego dowiedz sie jak najpredzej bo po jakims dluzszym czasie (niestety nie pamietam dokladnie ile ale zgaduje ze jakies 3 miesiace) moga dowalic Ci tez kare za brak ubezpieczenia w wysokosci 30% ceny skladek.

moglbym sie tlumaczyc tym ze agencja mi nie zaplacila ?;/ i ze myslalem ze jestem kidys tak zrobilem tez na sezonówce 6 tyg na jablkach tez powiedzialem ze mam i mi nie odtracali i nie ubezpieczyli i do dzis jest cisza? a w tej agencji co jestem nie chce siedziec dluzej niz 3 miesiace

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 10:16 pm ]
to jesli ja mam umowe z agencja na 3 miesiace i agencja za mnie oplaca ubezpieczenie bo robia to grupowo to co ja za to moge ze np bede mial przerwe w ubezpieczeniu np jak bede pracowal w roku tylko 6 miesiecy w 2 innych agencjach nie rozumiem tego ?

ReklamaReklama
suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:18 pm   

Niestety, obowiazek ubezpieczenia sie lezy na Tobie a nie na pracodawcy, wiecej na ten temat mozesz poczytac tu:
http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=460
http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=16330

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:35 pm   

suska napisał/a:
Niestety, obowiazek ubezpieczenia sie lezy na Tobie a nie na pracodawcy, wiecej na ten temat mozesz poczytac tu:

to co teraz musze zrobic jesli odmowilem ubezpieczenia w nowej agencji bo myslaem ze jestem ubezpieczony?

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 10:38 pm ]
suska napisał/a:

i jak sprawdzic czy jestem ubezpieczony w tym hollandzorg sa tam infolinie po polsku ? dzieki za pomoc

suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:40 pm   

Jak najszybciej sie ubezpieczyc (i upewnic sie, ze tak faktycznie ubezpieczony nie jestes). Zadzwon do starego pracodawcy i zapytaj chociazby o kontakt do tej ubezpieczalni, ktora Cie wczesniej ubezpieczala. Zadzwon tam i dowiedz sie jaki jest Twoj status. Jesli jestes nieubezpieczony to wybierz jakies inne ubezpieczenie (albo nawet i tam, ale musisz jeszcze raz wyslac formularz zgloszeniowy). Tylko jak mowilam- nie zwlekaj.

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:46 pm   

i jeszcze mysle ze juz ost pytanie choc jest wiele co mam zrobic jak np mam umowe na 3 miesiace i ona mi sie i niechce dalej pracowac w tej agencji i zarazem ubezzpieczenie tez mi sie konczy i zjezdzam do polski

ReklamaReklama
suska 
Mega gadu?a
Sex, rock and thea!

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:48 pm   

Nie wiem. To zalezy od Ciebie. Mozesz zaryzykowac i liczyc, ze nigdy sie nie zorientuja albo Cie nie znajda, albo zadac sobie trud i ubezpieczyc sie na te ostatnie miesiace ;)

KRYBRY 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Cze 23, 2010 10:50 pm   

suska napisał/a:
Jak najszybciej sie ubezpieczyc (i upewnic sie, ze tak faktycznie ubezpieczony nie jestes). Zadzwon do starego pracodawcy i zapytaj chociazby o kontakt do tej ubezpieczalni, ktora Cie wczesniej ubezpieczala. Zadzwon tam i dowiedz sie jaki jest Twoj status. Jesli jestes nieubezpieczony to wybierz jakies inne ubezpieczenie (albo nawet i tam, ale musisz jeszcze raz wyslac formularz zgloszeniowy). Tylko jak mowilam- nie zwlekaj.

Moja ubezpieczalnia z starej agencji to www.hollandzorg.pl

mam tu nr telefonu oraz meila na karcie własnie
mozna sprawdzic to internetowo jakos?

Odpowiedz do tematu