NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Lut 28, 2010 12:16 am
Zagłosujmy na rodaków!
Autor Wiadomość
jedrzej2225 
Mega gaduła

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:15 pm   

marijaa napisał/a:
Jedrzej nie po to sie wyjezdza do inego kraju -> emigruje, zeby wpierdzielac puszki z Biedronki i dziadowac , zyc na gorszym poziomie niz w Polsce, wybacz, ale nigdy nie zrozumiem takiego myslenia.
Tak się składa,że w mieście w którym mieszkałem w PL żyje kilkadziesiąt rodzin holenderskich tak że emigraca jest w obu kierunkach.A ja gdybym chciał zarabiać np.1500 euro miesięcznie nie musiałbym wyjeżdżac z Polski.Poza tym to ja nie bardzo rozumiem Twoje myślenie.Jeśli żyje w innym kraju to co mam wyrzec sie własnego.

baileys 
MODERATOR

Pomogła: 83 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:22 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Jeśli żyje w innym kraju to co mam wyrzec sie własnego.

nie musisz sie go wyrzekac ale moze poprostu zostawic go tam gdzie go zostawiles i nie prubowac go tu upchnac w panstwie co jest 7 x mniejsze jak polska.
jedrzej2225 napisał/a:
Tak się składa,że w mieście w którym mieszkałem w PL żyje kilkadziesiąt rodzin holenderskich tak że emigraca jest w obu kierunkach.

wszedzie jest emigracja w rozne kierunki i nawet bardzo dobrze , alepopatrz jak ci emigranci zyja w PL ??
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 25, 2010 9:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  

jedrzej2225 
Mega gaduła

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:31 pm   

Baileys a co jest dziwnego w tym że społeczność która liczy ok 120-150.000 w Holandii będzie miała swoich przedstawicieli.W takim mieście jak Haga jest to juz wyrózniająca się mniejszość i powinna mieć szansę na współuczestniczenie w strukturach miejskich.Nie bardzo rozumiem Waszych obaw.

baileys 
MODERATOR

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:44 pm   

znasz przyslowie daj polakowi palec to ci reke upi... az do barku ??
W poscie wyzej powiedzialm jak juz bylo i ciagle chca wiecej i wiecej. A niedlugo to bedzie nprawde jak gohna powiedziala tza bedzie sie pakowac i uciekac , bo przeciez tu tez bedzie "polska ". I dlatego wlasnie popieram Rie Verdonk i Wildersa .
A tak pozatym jakos tak mam wrazenie ze wielu ma plaat voor de kop i jakos nie chca zrozumiec ze powinno sie miec szacunek dla kultury i obyczaji naszych gospodarzy i nie na sile ich uszczesliwiac soba i swoimi obyczajami........
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 25, 2010 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  

jedrzej2225 
Mega gaduła

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:46 pm   

To może napisz za ci ich popierasz bo ja nie za bardzo wiem na jaka partię głosowac.Czemu akurat oni.A co do szacunku do kultury (holenderskiej( to mam go wiele.Ale z tego co widzę to jest to kraj wielokulturowy i tym się szczyci.Więc jedna nacja (kultura) nie robi dużej różnicy. Ps. w firmie w której pracuję jest ok. 300 Holendrów i ja jedyny Polak ale jakoś nikt nie zabrania mi szanować własnej kultury,polskich zwyczajów.A wręcz odwrotnie,wiele osób dopytuje się o szczegóły polskich zwyczajów.Wielu odwiedziło nasz kraj i są pod wrażeniem naszej kultury,zabytków,goscinności itd.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Czw Lut 25, 2010 10:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  

mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:38 pm   

baileys: szanuję Cię, bo wiem że pomogłaś wielu osobom, dlatego tym bardziej przykro mi to pisać ale: Nie pamięta wół jak cielakiem był. Rozumiem, że na wielu rodakach się zawiodłaś, masz wobec nich złą opinię, będziesz głosować na tego pajaca Wildersa i ogólnie najlepiej byłoby gdyby wszyscy pojechali do domu (polskiego domu). Holandia przecież mogła wprowadzic 10-, 20- lub nawet 50-letni okres przejściowy dla nowo przyjętych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Wtedy nie byłoby tego całego narzekania, prawda?

Piszesz, aby wszyscy patrioci wracali do Polski. Patriotyzm to nie jest nacjonalizm, to się ma w sercu, a nie w kraju. Odwracając kota ogonem, jeśli ja mam z tego powodu wracać do Polski, to osoby które bardziej się czują narodowości holenderskiej powinny się wypowiadać na swoich (czyli holenderskich) forach i tam pisać w swoim (holenderskim) języku. Na pewno znajdzie się tam więcej osób o podobnych poglądach.

Trudno mi uwierzyć, że niektórzy są tak przerażeni perspektywą posiadania aż jednego rodaka w radzie miejskiej Hagi, jakby III wojna światowa miała się rozpocząć.

PolskiKandydat: ktoś już wcześniej zadał pytanie, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Co konkretnie pan dotychczas zrobił dla lokalnej społeczności? W jakich organizacjach/projektach pan działał? Dla mnie nie ma znaczenia czy kandydat mieszka w Holandii 10 lat, czy od urodzenia. Ważne jest aby 'ulepszał' swoje miasto za pomocą czynów, a nie słów. A jeśli pomysł kandydowania zrodził się we śnie ('a fajnie by było kandydować na radnego, bo to i kasa, i prestiż'), to wtedy zgadzam się z baileys.

Ogólnie mówiąc, jakimi osiągnięciami może pan przekonać wyborców aby głosowali właśnie na pana?

PS. Aby nie było niedomówień: nie mam nic przeciwko Ricie Verdonk, styl Woutera Bosa nawet mi się podoba, ale Geert Wilders to taka sama polityczna pomyłka jak Krzysztof Ibisz, Iwona Guzowska czy Janusz Dzięcioł (z BB).

Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:38 pm   

Dobrze że są ludzie którym się chce.Którzy chcą podjąć wyzwanie.To są wybory samorządowe.Mają w nich przedstawicieli inne nacje.Polacy nie.To WSTYD.Powinniśmy głosować na naszych rodaków SZCZEGÓLNIE w wyborach lokalnych.Powinniśmy mieć do kogo się zwrócić o pomoc zwłaszcza na początku emigracji.Ale nie tylko.Ważne to jest dla aglomeracji : Haga,Amsterdam czy Rotterdam.Ludzie przecież to szansa dla Was na pomoc.Głosujcie na Kamila szczególnie jeśli jesteście tutaj niezbyt długo.Zróbcie to też dla innych Polaków,którzy jeszcze tutaj przybędą.Jeśli nie bedziemy mieli przedstawicieli we władzach samorządowych zawsze będą nas traktować po macoszemu.NIEOBECNI NIE MAJĄ RACJI.Odzywa się już polskie piekiełko.Zawiść, zazdrość ???Ja życze Ci Kamil powodzenia.Mam nadzieję że Ci się uda.Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 10:49 pm ]
mikka napisał/a:
Geert Wilders to taka sama polityczna pomyłka jak Krzysztof Ibisz, Iwona Guzowska czy Janusz Dzięcioł (z BB).
10/10
Nawet brat Wildersa nie chce na niego głosować http://www.ekudos.nl/arti...op_die_xenofoob
Ciekawe co zrobi Wilders po wyborach ze swoją węgierską żoną Krisztiną Marfai z podwójnym paszportem??? Wyśle ją z powrotem na Węgry???

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:54 pm   

Mathnl napisał/a:
.Ludzie przecież to szansa dla Was na pomoc.Głosujcie na Kamila szczególnie jeśli jesteście tutaj niezbyt długo.Zróbcie to też dla innych Polaków,którzy jeszcze tutaj przybędą.Jeśli nie bedziemy mieli przedstawicieli we władzach samorządowych zawsze będą nas traktować po macoszemu.NIEOBECNI NIE MAJĄ RACJI.Odzywa się już polskie piekiełko.Zawiść, zazdrość ???Ja życze Ci Kamil powodzenia.Mam nadzieję że Ci się uda.Pozdrawiam.

Ludzie?? A w Polsce nie bylo obiecanek- cacanek? A dlaczego tym razem ktos ma uwierzyc??
Ja nic nie wiem o Kamilu , kto to jest? Czym sie wykazal?
A ta zazdrosc czy zawisc to o co??

Mathnl 

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:59 pm   

marijaa napisał/a:
Ludzie?? A w Polsce nie bylo obiecanek- cacanek? A dlaczego tym razem ktos ma uwierzyc??
Co to ma do rzeczy? W co ma uwierzyć? marijaa, hello is anybody home?

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 11:05 pm   

Mathnl napisał/a:
marijaa napisał/a:
Co to ma do rzeczy? W co ma uwierzyć? marijaa, hello is anybody home?

Mathnl czy bedziesz glosowal na kazdego Polaka bo obieca Ci cos tam... a nie znasz goscia? To jakas dziecinada moim zdaniem. Niech sie ktos najpierw czyms wykaze.

Jagoda97 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 11:40 pm   

Dodam tylko tyle, ze gdyby w mojej gminie kandydowal Polak, to glosowalabym w ciemno na Polaka.
Tak jak juz ktos napisal, Holandia jest wielokulturowa i rada gminy tez powinna taka byc, aby latwiej zrozumiec mentalnosc mieszkancow gminy. :039:

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 11:43 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Dodam tylko tyle, ze gdyby w mojej gminie kandydowal Polak, to glosowalabym w ciemno na Polaka.

I po co sobie kobieto zycie utrudniasz? Jedz do Polski i glosuj.... w ciemno na Polaka :082:
Przepraszam, ale myslalam ze Polacy to inteligentny narod a okazuje sie, ze...

Jagoda97 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 1:20 am   

marijaa napisał/a:
Jagoda97 napisał/a:

I po co sobie kobieto zycie utrudniasz? Jedz do Polski i glosuj.... w ciemno na Polaka :082:
Przepraszam, ale myslalam ze Polacy to inteligentny narod a okazuje sie, ze...

Masz racje, Turcy i Marokanczycy glosuja na swoich, a my cudze chwalimy...a swoje potepiamy :072:

baileys 
MODERATOR

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 8:49 am   

Jagoda97, niech ten kandydat moze najpierw pozna lepiej ten kraj a przedewszystki jezyk. Zeby moc dobrze funkcjonowac i osiagnac zamierzony cel usisz w tych sferach dobrze wladac jezykiem ( w tym wypadku holenderskim ) a niestety pan kandydat chyba nawet wlasnego menu nie umie sam zestawic w holenderskim.
Jagoda97 napisał/a:

A i tak chyba robilas w PL i wielu ci podobnych . Hehe dobre i zobacz co teraz wyniklo z tego glosowania w ciemno .mikka,
pamietam i to dobrze jak wol byl cieleciem.
A nie bylam taka jak sa ludzie teraz . Nikt z nias z tej stej generacji nie panoszyl sie ty jak nowa fala .
Wiekrzosc przyjechala tu za pieniadzem inni dla polepszenia swojego standardu zycia .
Ale kazdy przyjechal tu bo tu jest o setki razy lepiej jak w PL .
Wiec dlaczego teraz kazdy tak bardzo chce tu zrobic druga polske ?? zeby znowu wszystko s....rzyc??
Patriotyzm i nacionalizm ma nie wiele roznic . Sama uwazam ze kazdy komu tak bardzo polska lezy na sercy i za nia teskni za polskim chlebem, szkola , szefem ktory mowi po polsku , za polskimi prawami ,i juz polityka , sa tu nie namiejscu. i ci wszyscy prosze was nie prubujcie tego tu wprowadzic ale wroccie do tego w PL tam tego poddostatkiem .

[ Dodano: Pią Lut 26, 2010 8:54 am ]
mikka napisał/a:
Holandia przecież mogła wprowadzic 10-, 20- lub nawet 50-letni okres przejściowy dla nowo przyjętych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Wtedy nie byłoby tego całego narzekania, prawda?
hmm no zrobili blad ale wlasnie dlatego teraz tak bardzo sie bronia przed przyjmowanie nowych a i prubuja sie obronic przed tym co sie juz dzieje. Wiec i dlatego bedzie tyle ludzi glosowalo wlasnie na takie partje i ludzi jak Verdonk , czy Wilders.
Co do Holenderski forum to tam tez zagladam i uwiez mi naprawde jest dobrze dla wielu ze ie znaja tego jezyka by uczestniczyc w tych rozmowach.

MAARIT 

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 10:28 am   

PolskiKandydat napisał/a:
Pani Gohno prosze robic jak pani uwaza,wlasnie dzieki takim osobom jak pani, My Polacy mamy tak jak mamy.Juz jest pani tyle lat w tym kraju a jeszcze nic nie zrobila aby zwrocic uwage na podstawowe problemy z jakimi sie borykamy(smiem tak twierdzic bo jesli by pani cos robila to bylo by to na pewno widoczne),to prosze nie krytykowac i nie wypowiadac sie w taki sposob o osobach ktore chca cos faktycznie zmienic.
Mam nadzieje ze wiecej jest osob na forum ktore podzielaja moje zdanie.

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 2:46 pm ]
I jeszcze jedno,mam nadzieje ze zaczyna pani juz szukac nowego miejsca do zycia! bo obiecuje pani ze jesli nie w tym roku to w latach nastepnych bedzie coraz wiecej Polakow w Gminach,Radach Miast ,i organizacjach rzadawych,i bedziemy slyszalni coraz Glosniej.

ps.polecam Argentyne.
czlowieku o co Ci chodzi?.Chyba sam nie masz pojecia o czym Ty piszesz ? I na takich to glosowac ,naprawde zalosne.Gochna tylu tutaj juz ,pomogla ,ze Ty nawet bys sie z miejca nie ruszyl ,zeby cos dla nich zrobic ,tylko w gadce jestes mocny ,zreszta jak wiele Polakow ,ktorzy daza do wladzy............

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi