NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Lut 28, 2010 12:16 am
Zagłosujmy na rodaków!
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR

Pomogła: 83 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 5:36 pm   

EdysiaK napisał/a:
a co to za różnica??

A taka ze popatrz co sie dzieje w polsce , przy rzadach polakow.
po drogie jesli sie tu nie urodziles i nie masz mentalnosci holendrow nie wiesz co jest wlasnie dobre a co nie i nie chodzi mi o prawo.
Polak rzadzacy w NL nie dziekuje nigdy nie zaglosuje na takiego . Poprostu jak Gohna powiedziala
Gochna H napisał/a:
po prostu obawiam sie ze jak zaczna tu rzadzic Polacy
to trzeba bedzie szukac innego miejsca do zycia ...

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 5:40 pm ]
a jeszcze wypowiedz pana kandydata :
PolskiKandydat napisał/a:
Jestem takim samym Polakiem jak Wy.Urodzilem sie w Polsce a tutaj chcialem tak jak wszyscy zarobic na chleb i miec cos wiecej niz 500 zl
Ta wypowiedz tylko mnie upewnila w tym zeby wlasnie nie glosowac na takich , bo jednak kabze nabic to jest najwazniejsze motto w polskiej polityce i to jest jedyne co sie liczy dla politykow ( nie wszystkich )
Pozatym
PolskiKandydat napisał/a:
Nie mam obywatelstwa chociaz moglbym bez problemu o nie wystapic i na pewno bym je otrzymal ale nie uwazam aby bylo mi to do czegokolwiek potrzebne.
i to juz powinno wykluczyc takiego kandydata z mozliwosci kandydatury do HOLENDERSKIEGO rzadu.
Powiem brutalnie . Polacy wara od holenderskiego rzadu bo wlasnie ze was nie ma w tym rzadzie jest tak tu w NL dobrze.

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 5:48 pm ]
Jagoda97 napisał/a:
Poza tym sa to wybory do Rady Gminy i dobrze by bylo jezeli w gminie bylby ktos, kto potrafilby wyjasnic jak ubiegac sie o swoje prawa. Przeciwdzialaby umieszczania ludzi w mieszkaniach po 15-20 osob z jedna lazienka i ubikacja.
No i te wciaz istniejace malafite uitzendbiura, temu tez nalezy przeciwdzialac

Od wyjasniania takich problemow to sa inne instancje a dla tego wyjasniania nie potrzeba polakow w swerach politycznych o ktorych nie maja zadnego pojecia. Popatrz co sie dzieje w PL obietnice lgarstwa i cwaniakarstwo przed wyborami a po wyborach tylko i wylacznie wlasna dupa i nic innego dlatego wlasnie tylu polakow ucieka z polski . Bo wlasnie tu w nl nie ma takich politykow cwaniakow jakimi sa polscy politycy . A pan kandydat pokazal z klasa jak wami sie zajmie po wyborach.
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 25, 2010 5:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  

emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 5:56 pm   

A ja wlasnie chcialam zadac pytanie takie, jak juz ktos przede mna zadal: co Pan zrobil dotychczas dla Polakow - w jakich organizacjach jest Pan aktywny? Bo to, ze ktos chce pomagac to bardzo dobrze, szczytny cel, ale co do tej pory Pan zrobil w tym kierunku?

I co z planami pracy w policji? (znalazlam artykul, w ktorym opowiada Pan o swoich planach na przyszlosc - chyba, ze Haga jest bogata w dwoch p. K. Piaseckich i nie o Pana w tym artykule chodzi ;) ). Chcialabym wiedziec wiecej na temat kogos, kto mialby mnie reprezentowac w gminie - czym sie zajmuje, kim jest jako czlowiek, jakie ma wyksztalcenie, itd.........

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 207 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 6:01 pm   

tu link -->> http://www.wiekiesjij.nl/politician/838/

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 25, 2010 6:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  

emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 6:06 pm   

To jesli moderator moze, to ja chyba tez:

http://www.vak3.nl/cont_files/jaargang6nummer3.pdf

;)

baileys 
MODERATOR

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 6:11 pm   

Panie Kamilu prosze mi powiedziec jak dobrze pan zna polityke HOlenderska ??
jak dobrze zna pan mentalnosc i kulture holenderska ??
Lub powiedzmy inaczej jak dobrze mozna to wszystko poznac przez 9 lat pobytu tu w NL .
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 25, 2010 6:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  

kindzal 
Super gaduła

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 7:40 pm   

Kamil, nie trac czasu na dyskusje z polakofobami i prowokatorami !

Kieruj sie staropolskim powiedzeniem: "pieski szczekaja, a karawana jedzie dalej" :082:

Pozdrawiam.

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 7:45 pm   

kindzal napisał/a:
Kamil, nie trac czasu na dyskusje z polakofobami i prowokatorami !

Kieruj sie staropolskim powiedzeniem: "pieski szczekaja, a karawana jedzie dalej" :082:

Pozdrawiam.

No i se jedz dalej.... a kogo to obchodzi?? :035:

baileys 
MODERATOR

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 8:04 pm   

kindzal, zadam ci 2 pytania :
Skoros taki wielki patriota to co szukasz w NL ???
Z jakich powodow wyjechales do NL ??
jak chcesz glosowac na polski politykow glosuj ....... w PL. Jak tak bardzo chcesz polski to wroc do pl .Czy ci sie podoba czy nie Niestety dla ciebie tu jest NL .
P.S. odpusc sobie komentarze w twoim stylu duzo gadac i nic niepowiedziec co bys sam umial zrozumiec.
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 25, 2010 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 8:07 pm   

baileys napisał/a:
kindzal, zadam ci 2 pytania :
Skoros taki wielki patriota to co szukasz w NL ???
Z jakich powodow wyjechales do NL ??
jak chcesz glosowac na polski politykow glosuj ....... w PL. Jak tak bardzo chcesz polski to wroc do pl .Czy ci sie podoba czy nie Niestety dla ciebie tu jest NL .
P.S. odpusc sobie komentarze w twoim stylu duzo gadac i nic niepowiedziec co bys sam umial zrozumiec.

Popieram w100 %, az smiac sie chce buhaha... takis patriota to trzeba bylo w Polsce siedziec.

jedrzej2225 
Mega gaduła

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 8:37 pm   

Ludzie co wy piszecie.Jaka polityka,czy politycy.To są wybory lokalne do rad gmin (miast).Czy to coś złego żeby mieć we władzach miasta swojego przedstawiciela.Wielu z nas miałoby do kogo iść z własnymi problemami.A co najdziwniejsze to skoro wielu nie chce słyszeć o Polakach w jakichkolwiek władzach lokalnych,to co z solidarnością.Czy Polak Polakowi wilkiem zawsze musi być aktualne.

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 8:43 pm   

Jedrzej, czemus wyjechal z Polski??

jedrzej2225 
Mega gaduła

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 8:57 pm   

marijaa napisał/a:
Jedrzej, czemus wyjechal z Polski??
A co to ma do rzeczy.To co mam teraz głosować na Marokanów,Chuńczyków czy innych emigrantów którzy jakoś starają się dostać w struktury władz miejskich i pomagać swoim rodakom.To że jestem tutaj obcy to musze już we wszystkim przytakiwać tubylcom.Mam się może wyrzec swojej kultury,korzeni.A wyjechałem bo dałem sie omamić holenderskiej firmie która szukała jeleni w Polsce.Tu (w NL) mieszkam ale cały czas sercem jestem w Polsce i potrafię się do tego przyznać.Poza tym to forum chyba jest dla Polaków,a może się mylę.

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:07 pm   

Jedrzej nie po to sie wyjezdza do inego kraju -> emigruje, zeby wpierdzielac puszki z Biedronki i dziadowac , zyc na gorszym poziomie niz w Polsce, wybacz, ale nigdy nie zrozumiem takiego myslenia.

baileys 
MODERATOR

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:12 pm   

jedrzej2225, Jedrzej glosowac na kogos kto sie tu przynajmniej wychowal i do szkoly chodzil a nie na kogos kto nawet jezykiem niderlandzkim nie wlada jak powinien ktos na tym stanowisku.
Nie mowiono ze sie masz wyrzec wlasnych korzeni ale moze przytocze ci historie tego i innych forum's
Kiedys pytano o proste rzeczy jak mam sie zapisac do lekarza ?
pudzniej bylo : czy ktos wie gdzie sa biura pracy polskojezyczne,
pudzniej bylo :pomocy w tlumaczeniach ,
chwile pudzniej szukano polskie sklepy
fryzjerow ,
lekarzy
pracodawcy nie mowia po polsku
A teraz juz nawet kucharze prubuja wepchac sie do polityki .
Wybory lokalne tez sa zwiazane z polityka .
Teraz startuja do Lokalnych a jak myslisz co bedzie dalej ???

PolskiKandydat 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 9:14 pm   

Najgorsze jest to,ze wlasnie przez takie osoby jak niektorzy z was drodzy rodacy, ludzie jak Krzysztof Birlet czy Ja,chcacy cos zmienic zastanawiaja sie czasami czy jest warto?.Na szczescie setki innych ludzi widza w naszych dzialaniach jakis sens i wspieraja nas wlasnie w takich chwilach,gdy jestesmy krytykowani .Zreszta,na pewno bedziemy robic SWOJE.
Chcialem na tym Forum podziekowac wszystkim zyczliwym i ufajacym nam ludziom.
Od tej chwili nie bede sie wypowiadal wiecej na Forum.

Lista 18 nr 8 oraz nr 11

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi