NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Lut 28, 2010 12:16 am
Zagłosujmy na rodaków!
Autor Wiadomość
NOWY NA FORUM
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Lut 13, 2010 3:11 pm   Zagłosujmy na rodaków!

czolem. Pewnie wiele osob dostalo juz poczta karte do glosowania STEMPAS. To taki fioletowy druczek z pomaranczowym paskiem na srodku.

ja tez dostalem. osobiscie przyznam, ze tematu polityki, wyborow i wszelkiego rodzaju spraw urzedowych unikam jak ognia, bo mi sie to zle kojarzy. Mimo wszystko mysle ze warto isc tym razem i oddac swoj glos. Miedzy wieloma kandydatami znajdziemy dwa polskie nazwiska. Oba na liscie wyborczej nr 18 partii STOP WILDERS NU. Partia ta stanela w obronie praw obcokrajowcow w Holandii, czyli takze i naszych.
Zraszta, mniejsza o to, jaki maja program. Na liscie maja dwoch Polaków i trzeba by ich poprzeć. A z tego co wiem, jak sie zbierzemy w kupe i zaglosujemy, to jest nas tutaj wystarczająca siła, zeby weszli do Rady w Hadze.

Kamil Piasecki ma numer 8 na liscie 18, a Krzysiek Birlet nr 11 na tej samej liscie.
Ja Kamila nie znam, wiec sie nie wypowiadam. Znam za to Krzyska i wiem, ze warto na niego oddac swoj głos. To facet na poziomie.

Tak wiec zachecam do glosowania na Krzyska.
Chetnie tez poznam Wasze opinie w tej sprawie. Tak wiec piszcie!!

powodzenia w Holandii.

Ziom.

Kuba 
Nieśmiały użytkownik

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 10:34 pm   

Czyli mamy głosować na osoby októrych nic nie wiemy, a co gorsza nie mamy pojęcia co zamierzają. Gratuluje kolego sorki ziomuś.

P.S To którym kandydatem jesteś?

emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 1:04 pm   

Troche to dziwne...

Redaktor Niedzieli moglby sam sie zareklamowac lub blizej nam przedstawic. Chetnie poznalabym sylwetki kandydatow.

A tak - wyguglalam ;) sobie i juz wiem kim sa. I chyba 'adwokatow' do zalatwiania ich spraw nie potrzebuja.

Szkoda, ze sami nie poprosili o wsparcie.

Coccolinco 
Super gaduła

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 1:28 pm   

Macie rację :088:

Ostatnio dostałem stempas.. ale jakoś nie mam motywacji iść z niego korzystać :081:

Więc Panowie kandydaci do dzieła :027:

kindzal 
Super gaduła

Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:06 am   

STOP wilders NU :

http://www.wiekiesjij.nl/politician/838/

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 1:17 am ]
http://www.wiekiesjij.nl/politician/841/

Tyle znalazlem w sieci.

Sam bym zaglosowal na K. Birleta, ale nie mieszkam w Hadze :013:

PolskiKandydat 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Lut 24, 2010 3:08 pm   wybory 2010

Witam Wszystkich

Z roznych wzgledow nie moglem wczesniej wejsc na forum i poprosic Was o glos ale lepiej pozno niz wcale :)

Czuje sie bardzo wyrozniony reprezentujac Polakow mieszkajacych w Hadze,przez te wszystkie lata mieszkajac tutaj na pewno doswiadczylem tego samego co Wy wszyscy-dyskryminacji,braku wsparcia,niecheci Holendrow,upominania sie o wlasne pieniadze czy zasilek.

Nie jest latwo i wcale nie wyobrazalem sobie ze tak bedzie.Doszedlem do miejsca w ktorym teraz jestem wlasna praca i wysilkiem.

Uwazam ze jesli wiele lat temu mialbym chociaz podstawowe informacje na temat swoich praw,obowiazkow,podstawowych informacji na temat ubezpieczenia,zameldowania,etc.nie musiala by moja integracja trwac tak dlugo.

Dla tego kiedy dostalem mozliwosc kandydowania do wyborow z ramienia Haskiej partii STOP WILDERS.NU bez wachania z niej skorzystalem.
Mam nadzieje ze jesli zostane wybrany bede mogl zwrocic uwage nie jako mieszkaniec Hagi,ale jako radny, na problemy z ktorymi borykaja sie Polacy.
Dzieki szerokim kontaktom ktore posiadam chcialbym wymoc na wladzach miasta aby zajely sie problemem-Nielegalnego wynajmowania po zawyzonych kosztach mieszkan,kontroli nieuczciwych biur pracy,czy przetlumaczenia ulotek z podstawowymi informacjiami o zyciu w miescie na jezyk Polski(a nie tylko arabski jak to ma miejsce w tej chwili)

Zalezy nam na waszym glosie!!Chcialbym aby byl on slyszalny!!!
Jezeli z jakichs powodow sami nie mozecie udac sie do lokalu wyborczego ja lub ktorys z naszych wolontariuszy was tam zawiezie,jesli z jakichs wzgledow tez nie mozecie uczestniczyc w wyborach ,Mozecie przekazac swoj STEMPAS mi lub jednemu z wolontariuszy razem z kopia dokumentu tozsamosci a my zaglosujemy w Waszym imieniu.

jesli nie posiadacie Stempas,lub przez przypadek go zniszczyliscie do 02.marca do godzi.13.00 jeszcze mozna w kazdym urzedzie miasta poprosic o wydanie zastepczej karty do glosowania.

Chcialbym abysmy wreszcie zrozumieli ze mamy tez cos do powiedzenia!
Nie dajmy aby ktos inny decydowal o naszej przyszlosci!!!

Kami Piasecki

baileys 
MODERATOR

Pomogła: 83 razy
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 5:54 pm   

PolskiKandydat, a czy pan sie tu urodzil ?? czy tylko z obywatelstwa jest pan Holendrem ???

EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 8:27 pm   

baileys, a co to za różnica??

PolskiKandydat 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Lut 24, 2010 11:48 pm   

Jestem takim samym Polakiem jak Wy.Urodzilem sie w Polsce a tutaj chcialem tak jak wszyscy zarobic na chleb i miec cos wiecej niz 500 zl bez umowy.Nie mam obywatelstwa chociaz moglbym bez problemu o nie wystapic i na pewno bym je otrzymal ale nie uwazam aby bylo mi to do czegokolwiek potrzebne.
Jesli macie wiecej pytan z checia na wszystkie wedle moich mozliwosci odpowiem.

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 207 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 12:26 am   

'' jak nie wiesz gdzie robic kariere to wstap do partii ...''

Powyzsze ,autentyczne slowa mojego starszego kolegi z czasow pracy w Polsce
a od lat czlonka, znanej polskiej partii

niestety nie mam zbyt dobrego zdania o ludziach z tej partii i rzadzacych w Polsce i Polska

zyje w w tym kraju od lat
nigdy nie nie bede glosowala na Polaka
po prostu obawiam sie ze jak zaczna tu rzadzic Polacy
to trzeba bedzie szukac innego miejsca do zycia ...

pozdrawiam

( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jagoda97 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 1:04 am   

Gochna H napisał/a:
'' jak nie wiesz gdzie robic kariere to wstap do partii ...''

zyje w w tym kraju od lat
nigdy nie nie bede glosowala na Polaka
po prostu obawiam sie ze jak zaczna tu rzadzic Polacy
to trzeba bedzie szukac innego miejsca do zycia ...

pozdrawiam

Ja widze jednak zasadnicze roznice w polityce polskiej i holenderskiej.
Poza tym sa to wybory do Rady Gminy i dobrze by bylo jezeli w gminie bylby ktos, kto potrafilby wyjasnic jak ubiegac sie o swoje prawa. Przeciwdzialaby umieszczania ludzi w mieszkaniach po 15-20 osob z jedna lazienka i ubikacja.
No i te wciaz istniejace malafite uitzendbiura, temu tez nalezy przeciwdzialac.

mamqa 

Pomogła: 10 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 11:16 am   

My dostaliśmy wczoraj listę kandydatów z okręgu Haarlemmermeer i niestety nie widzę ani jednego polskiego nazwiska. Od takiego mogłabym się dowiedzieć jaki mają plan w jego partii a tak pozostaje mi ominąć te wybory, nauczyć się języka i gdy będą następne głosować.

PolskiKandydat 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 2:43 pm   

Pani Gohno prosze robic jak pani uwaza,wlasnie dzieki takim osobom jak pani, My Polacy mamy tak jak mamy.Juz jest pani tyle lat w tym kraju a jeszcze nic nie zrobila aby zwrocic uwage na podstawowe problemy z jakimi sie borykamy(smiem tak twierdzic bo jesli by pani cos robila to bylo by to na pewno widoczne),to prosze nie krytykowac i nie wypowiadac sie w taki sposob o osobach ktore chca cos faktycznie zmienic.
Mam nadzieje ze wiecej jest osob na forum ktore podzielaja moje zdanie.

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 2:46 pm ]
I jeszcze jedno,mam nadzieje ze zaczyna pani juz szukac nowego miejsca do zycia! bo obiecuje pani ze jesli nie w tym roku to w latach nastepnych bedzie coraz wiecej Polakow w Gminach,Radach Miast ,i organizacjach rzadawych,i bedziemy slyszalni coraz Glosniej.

ps.polecam Argentyne.

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 207 razy
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 3:46 pm   

PolskiKandydat,

osobowoscia, ktora reprezentuje soba wyjatkowe zachowania i niecodzienny styl...niestety nie jestes

i chcesz czlowieku by na ciebie ktos oddal glos ?

powyzszym postem juz pokazales swoja klase i oblicze :029:

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 25, 2010 6:24 pm, w całości zmieniany 2 razy  

marijaa 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 4:53 pm   

PolskiKandydat napisał/a:
Pani Gohno prosze robic jak pani uwaza,wlasnie dzieki takim osobom jak pani, My Polacy mamy tak jak mamy.Juz jest pani tyle lat w tym kraju a jeszcze nic nie zrobila aby zwrocic uwage na podstawowe problemy z jakimi sie borykamy(smiem tak twierdzic bo jesli by pani cos robila to bylo by to na pewno widoczne),to prosze nie krytykowac i nie wypowiadac sie w taki sposob o osobach ktore chca cos faktycznie zmienic.
Mam nadzieje ze wiecej jest osob na forum ktore podzielaja moje zdanie.

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 2:46 pm ]
I jeszcze jedno,mam nadzieje ze zaczyna pani juz szukac nowego miejsca do zycia! bo obiecuje pani ze jesli nie w tym roku to w latach nastepnych bedzie coraz wiecej Polakow w Gminach,Radach Miast ,i organizacjach rzadawych,i bedziemy slyszalni coraz Glosniej.

ps.polecam Argentyne.

A to dobre... jak mozna kogos oceniac nie znajac go? Gochna tu na forum pomogla wielu osobom i za to szacun dla niej!
A co Ty zrobiles dla Polakow? Gdzie jest to widoczne?? Jakos nie slyszalam o Tobie.
A juz grozby typu - szukaj innego miejsca do zycia - to jest karygodne i nie na miejscu, no ale coz... polscy politycy tak maja :043:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi