NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Wrz 06, 2010 5:05 pm
krwiodawstwo, odawanie krwi w holandii
Autor Wiadomość
Kazol 
Poczatkujacy

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 8:16 am   krwiodawstwo, odawanie krwi w holandii

Hej. Gdzie można w holandii oddawać krew? Jestem w polsce Honorowym Dawcą Krwi ale teraz mieszkam w Haarlemie i chcialbym kontynuowac swoje donacje lecz nie bardzo wiem gdzie i na jakich zasadach. Czy ktoś zna ten temat????
To samo dotyczy się deklaracji, co należy zrobić z organami po np. wypadku (śmiertelnym). W polsce to zgoda domniemana poszkodowanego, chyba że rodzina nie pozwala na pobranie ogranów na przeszczepy. Wypisuje się karteczke i podpis własnoręczny i już to wystarczy na przeszczepienie organów od osoby śmiertelnie poszkodowanej. Jak to wygląda w holandii? Proszę o pomoc to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam

Reklama Reklama
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 10:05 am   

co do oddawania krwi to nie wiem, ale w sprawie oddania organow po smierci to jest tak: musisz ze strony http://www.donorregister.nl/ sciagnac formularz na ktorym wyrazisz zgode (lub nie) na wykorzystanie twoich organow po smierci, mozesz tez wyrazic zgode zeby twoi najblizsi zdecycowali co sie stanie z twoimi organami, mozesz tez czesciowo zgodzic sie.. tzn: naprzyklad nie zgodzisz sie zeby wykorzystano twoje serce itd..

pozdrawiam
Agata

Duuvelke 
MODERATOR

Pomogła: 57 razy
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 2:05 pm   

http://www.sanquin.nl na tej stronie mozna wypelnic formularz zgloszeniowy na oddawanie krwi... osobiscie oddaje krew od poczatku tego roku... po wyslaniu formularza dostajesz pakiet folderow do przeczytania i zostajesz zaproszony na rozmowe kwalifikacyjna... po tej rozmowie gdzie pobrano ci krew i sprawdzono wspolczynnik Hb... czeka sie jakis miesiac na wyniki... jesli wyniki sa pozytywne do w krotkim czasie dostajesz do domu karte kiedy mozesz przyjsc oddac krew...

zeby oddawac krew w holandii trzeba znac jezyk niderlandzki lub angielski... poniewaz za kazdym razem jak oddaje sie krew trzeba wypelnic ankiete... i ma sie rozmowe z pielegniarka...

Kazol 
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 11:49 am   dziękuję bardzo

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Bardzo mi pomogą. Jednak samodzislnie raczje nie przejdę tej rozmowy kwalifikacyjnej. Mam nadzieje, że nie będzie problemu jeśli ktoś będzie mi yłumaczył. W każdym razie tak łatwo sie nie poddam. Dziękuję i pozdrawiam. Dawid

kluxklux
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:07 pm   

a czy w holandii przy oddaniu krwi tez dostaje sie pare czekolad? :lol:

ReklamaReklama
Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 1:11 pm   Re: dziękuję bardzo

Kazol napisał/a:
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Bardzo mi pomogą. Jednak samodzislnie raczje nie przejdę tej rozmowy kwalifikacyjnej. Mam nadzieje, że nie będzie problemu jeśli ktoś będzie mi yłumaczył. W każdym razie tak łatwo sie nie poddam. Dziękuję i pozdrawiam. Dawid

no to ci powiem, ze nie mozesz oddawac krwi w nl... poniewaz musisz sie sam dogadac... tlumacza nie mozna miec przy sobie... poniewaz beda zadawane bardzo osobiste pytania...

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 1:12 pm   

kluxklux napisał/a:
a czy w holandii przy oddaniu krwi tez dostaje sie pare czekolad? :lol:

nie... za to jest bar/cafe gdzie mozna cos zjesc i wypic... zarowno przed oddaniem krwi jak i po...

Kazol 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 7:24 pm   

ja jednak mysle ze sprobuje
zobaczymy zo mi z tego wyjdzie
dla siebie jednak zachowam zdanie na temat podejscie do krwiodawcow jesli bedziesz miala racje

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 2:31 pm   

Kazol napisał/a:
ja jednak mysle ze sprobuje zobaczymy zo mi z tego wyjdzie
dla siebie jednak zachowam zdanie na temat podejscie do krwiodawcow jesli bedziesz miala racje

przekazuje ci tylko to co wyczytalam w folderach, ktore dostalam przed pierwsza rozmowa... jak jest w praktyce to nie wiem... poniewaz sama mowie po niderlandzku... wiec nie mialam takiego problemu... ale z checia sie dowiem jak jest w praktyce...

nie wiem jak jest w Polsce... nigdy nie oddawalam krwi w Polsce... ale tutaj zadaja naprawde pytania bardzo osobiste... bynajmniej takie jest moje odczucie...

Kazol 
Poczatkujacy

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 8:26 am   

Ja w Polsce oddalem jakies 15 l, pracowalem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu wiec jestem w temacie dosc mocno. Niestety tylko jesli chodzi o Polske. Jeżeli chcesz cos wiedziec to pytaj smialo (jesli Cie to interesuje). Co do osobistych pytan to u nas jest kwestionariusz ( http://rckik.pl/form.htm ) do wypelnienia i badanie krwi i cisnienia tetniczego. Moze to ie fortune pytanie ale jakie to byly pytania? Jeśli chodzi o orientacje seksualna czy o kontakty seksualne lub partnera to jest to jak dla mnie calkiem zrozumiale i na miejscu.
Tak czy inaczej bardzo Ci dziekuje za wszystkie informacje bo bardzo sa mi przydatne.
PS
a skad jestes, moze chcialabys mi pomoc????

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 1:22 pm   

szukalam takiej samej listy ale po nl... ale nie moge znalesc... jedynie co znalazlam to mozliwosc wypelnienia tej listy przez net dla osob, ktore juz sa zapisane... ale lista jest mniej wiecej taka sama... tylko troszke dluzsza... wiecej pytan na temat zycia seksualnego i uzywania narkotykow...

mieszkam w Den Haag... jesli chcesz moge ci pomoc... nie widze problemu...

mroweczka 
Gadu?a

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 4:51 pm   

A czy mozna oddawac krew zarowno w Polsce jak i Holandi? Ja oddaje krew w Polsce odkad skonczylam 18 lat, naleze do PCK i z checia zwiekszylabym ilosc oddawanej przezemnie krwi bo w Polsce bywam zadko :?
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 9:11 pm   

mroweczka napisał/a:
A czy mozna oddawac krew zarowno w Polsce jak i Holandi? Ja oddaje krew w Polsce odkad skonczylam 18 lat, naleze do PCK i z checia zwiekszylabym ilosc oddawanej przezemnie krwi bo w Polsce bywam zadko :?

kobieta moze oddawac 3 razy w roku krew... a mezczyzna 4 razy...

mroweczka 
Gadu?a

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:39 am   

Wiem ze tylko 3 razy ale ja w polsce bywam jeszcze zadziej :?
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:44 pm   

mroweczka napisał/a:
Wiem ze tylko 3 razy ale ja w polsce bywam jeszcze zadziej :?

nie wiem czy mozna w 2 krajach oddawac krew... mysle, ze w jednym (ale moge sie mylic)... albo albo... bo inaczej moga miec problem z utrzymaniem info kto ile razy juz oddal krew...

Odpowiedz do tematu