NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciąża- zapytanie
Autor Wiadomość
agnieszka_27 
Poczatkujacy
agnieszka_27

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 10:54 am   ciąża- zapytanie

witam

właśnie dowiedziałam się, że jestem w 3 tygodniu ciąży :)
niestety nie jestem jeszcze ubezpieczona tzn. złożyłam wniosek o ubezpieczenie ale nie dostałam jeszcze karty ubezpieczeniowej.
Chciałabym isć do lekarza aby się upewnić i zobaczyć czy wszysko jest w porządku, od znajomej dostałam adres do położnej w Den Haag pani Małgorzaty Szylar - Braun, czy ktoś może mi powiedzieć czy ta pani przyjmuje też prywatnie? zanim otrzymam kartę ubezpieczeniową? jestem pierwszy raz w ciąźy i nasłuchałam się już o problemach ze skierowaniami itd i jestem trochę przerażona co dalej?
czy idąc prywatnie dostanę recepte? wiem,że będę musiała za nią zapłacic
czy jepiej poczekać tydzień lub dwa aż dostanę kartę ubezpieczeniową i wówczas isc do lekarza?
czy badanie krwi mogę zrobić wcześniej czy też muszę mieć skierowanie?

Reklama Reklama
Witch01 
Mega gaduła
Witch

Pomogła: 57 razy
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:34 am   

Agnieszka poczekaj na polise.Jezeli nawet przyjelaby Cie prywatnie to i tak tylko przeprowadzilaby z Toba wywiad i nic poza tym.

Na forum jest duzo tematow o ciazy,poloznych,porodzie...poszukaj.Kilka tematow:

http://www.niedziela.nl/f...p?t=490&start=0

http://www.niedziela.nl/f...t=ciaza+polozne

http://www.niedziela.nl/f...t=ciaza+polozne

RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:51 am   

Agnieszka,zaczekaj bo tutaj idzie sie do poloznej jak ciaza ma juz 6-7 tyg a czasami nawet pozniej.

Angela 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:52 am   

agnieszka_27 - jezeli czekasz tylko na karte to zadzwon do ubezpieczalin zeby jak najszybciej wyslali ci chociasz polise albo numer polisy/ubezpieczenia. Mam znajoma, ktora tez jest w ciazy i byla wlasnie u Pani Szylar-Braun jak jeszcze nie miala karty. Podala jej tylko numer ubezpieczenia a reszte dostarczyla jak juz miala karte. Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 11:54 am ]
RobKAM - nie slyszalam zeby byl jakis termin na pierwsza wizyte. Jak zadzwonisz do poloznej to ona umowi Cie na pierwsza wizyte. Ale to zalezy od jej terminarza a nie od tego w ktorym tygodniu jestes.
Pozdrawiam

RobKAM 

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 12:52 pm   

Angela napisał/a:
Ale to zalezy od jej terminarza a nie od tego w ktorym tygodniu jestes.
Pozdrawiam

Widocznie sa rozne polozne.Ja mialam tak w dwoch ciazach,pytala ktory tydzien i wyznaczala termin jak juz bedzie ciaza bardziej zaawansowana.Ja czekalam do 7-go tygodnia i wtedy mialam badania i pierwsza wizyte polaczona z usg,bo co mozna powiedziec w 3 tyg ciazy?Trzeba brac kwas foliowy i poczekac.

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 1:39 pm   

RobKAM napisał/a:
Ja czekalam do 7-go tygodnia i wtedy mialam badania i pierwsza wizyte polaczona z usg,bo co mozna powiedziec w 3 tyg ciazy?Trzeba brac kwas foliowy i poczekac.

ja mialam 1 wizyte u poloznej w 4 tygodniu ciazy... dostalam od niej informacje, duzooo ulotek... przeprowadzila wywiad na temat chorob w rodzinie itp... spisala moje dane... zbadala mnie... dala mi skierowanie na USG, ktore mialam w 9 tygodniu ciazy... i umowilismy sie na kolejne spotkanie...

RobKAM 

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 1:41 pm   

Duuvelke napisał/a:
RobKAM napisał/a:
Ja czekalam do 7-go tygodnia i wtedy mialam badania i pierwsza wizyte polaczona z usg,bo co mozna powiedziec w 3 tyg ciazy?Trzeba brac kwas foliowy i poczekac.

ja mialam 1 wizyte u poloznej w 4 tygodniu ciazy... dostalam od niej informacje, duzooo ulotek... przeprowadzila wywiad na temat chorob w rodzinie itp... spisala moje dane... zbadala mnie... dala mi skierowanie na USG, ktore mialam w 9 tygodniu ciazy... i umowilismy sie na kolejne spotkanie...

No wlasnie,czyli mozna poczekac.

Duuvelke 
MODERATOR

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 1:43 pm   Re: ciąża- zapytanie

agnieszka_27 napisał/a:

jesli chodzi o skierowanie na badanie krwi... to dostalam je dopiero w 12 tyogodniu ciazy... wczesniej skierowania raczej nie dostaniesz... no chyba, ze ze wzgledow zdrowotnych jak np. cukrzyca

Angela 
Poczatkujacy

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 1:47 pm   

Dziwi mnie tylko ze USG bylo juz w 7 tyg. Z tego co wiem to tutaj w Holandii pierwsze USG jest kolo 10 tyg. Ja mialam w 9 tyg i moja niunia miala wtedy 3.5 cm, wiec ile ma w 7 tyg?

ReklamaReklamaReklama
RobKAM 

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 2:09 pm   Re: ciąża- zapytanie

Duuvelke napisał/a:
agnieszka_27 napisał/a:

jesli chodzi o skierowanie na badanie krwi... to dostalam je dopiero w 12 tyogodniu ciazy... wczesniej skierowania raczej nie dostaniesz... no chyba, ze ze wzgledow zdrowotnych jak np. cukrzyca

Ja tez mialam w tym tygodniu dopiero.Pierwsze usg w 7.Ale na dobra sprawe to powinno sie zrobic badanie na toskoplazmoze i cytomegalie,jezeli ciaza nie byla planowana i nie zrobilo sie tego wczesniej.

aga910 
Gaduła

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 7:55 pm   

Ja tez czekalam na karte a okazalo sie ze niepotrzebnie bo wystarczylo podac numer polisy (zadzwonic do ubezpieczyciela i poprosic). A tak jak pisaly dziewczyny nie ma co sie spieszyc bo poza wywiadem nic nie zrobia. Ja mialam USG w 8 tyg tylko dlatego ze pierwsza ciaze poronilam i bylo to zrobione dla naszego spokoju ze tym razem serce bije i wszystko idzie w dobrym kierunku. Badanie krwi i kolejne USG w 12 tyg (fakt ze ja ciaze planowalam wiec mialam wszelkie badania robione wczesniej wiec nie bylo potrzeby robienia badan na toksoplazmoze i choroby przenoszone droga plciowa). Zrobili mi grupe, HIV, i standardowa morfologie. I jak narazie bylo to jedyne badanie krwi na 32 tyg (mialam w 30 tyg tylko poziom zelaza z palca dodatkowo). USG mialam w sumie 4. Powodzenia

patrycja87 
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Sty 11, 2009 12:53 am   

agnieszko, ja byłam w identycznej sytuacji, tez nie mialam ubezpieczenia kiedy przyjechalam do holandii, a bylam juz w 22 tygodniu ciazy. za pierwsze dwie wizyty u poloznej musialam zaplacic bo tez czekalam na numer polisy, a potem ubezpieczyciel odmowil mi zwrotu poniesionych kosztow, poniewaz w holandii jest sie ubezpieczonym od momentu zameldowania. zaczekaj wiec jeszcze jakis czas. a co do pani AMałgorzaty, to serdecznie Ci ja polecam, odbierala mojego synka, to naprawde wspaniala osoba!!!

EwazHolandii 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 9:52 am   

ja miałam robione pierwsze usg w 6tyg i 6 dniu a dzidziuś miał 0,8 cm.

Reklama
Ewa P 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 5:48 pm   

Tez czekam na karte z ubezpieczenia zeby sie wybrac do lekarza. Ile kosztuje wizyta u lekarza domowego a ile u poloznej?

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 6:33 pm ]
Generalnie jest straszny balagan w postach, wiec czy ktos moglby dokladnie napisac jakie sa wykonywane badania w ciazy tutaj w Holandii? Jak wyglada badanie u poloznej? tak samo jak u ginekologa?

Angela 
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:06 pm   

Ewa P jak ciąża przebiega bez problemów to będziesz mieć badanie krwi, 2 usg (jedno na początku a drugie w 20 tygodniu ciąży), no i u położnej w gabinecie poziom żelaza i odsłuchanie pracy serduszka dziecka. Nie ma tu badania ginekologicznego (oczywiśce jeśli wszystko jest w porządku z ciążą). Urodziłam 6 tygodni temu. Pozdrawiam :D

Odpowiedz do tematu