NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostroga piętowa(hielspoor) - koszt wkladek / wizyt itp
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 7:08 pm   Ostroga piętowa(hielspoor) - koszt wkladek / wizyt itp

Witam,

Czy ktos z Was mial podobny problem poniewaz od ponad 2 lat odczuwam ból w okolicach piety podczas chodzenia , biegania , stania itp

Na poczatku myslalem ze to winna kolana ale po zmiane trybu zycia na mniej ruchliwy doszedlem do wniosku ze problem kolana laczy sie z bolem piety a wiec udalem sie do lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania do specjalisty ortopedy jednak lekarz rodzinny sam chcial sprawdzic w czym tkwi problem i okazalo sie ze chyba ma racje bo stwierdzil ostroge piety( po przeczytaniu "kilku" art chyba trafil poniewaz objawy sie zgadzaja i przyczyny tez ) ...

Dostalem skierowanie do PODOTHERAPIE i juz mialem 1 wizyte - powiem szczerze ze bylem lekko zaskoczony podjeciem Pani prowadzacje do mojego problemu poniewaz zrobila konkretny wywiad srodowiskowy , sprawdzila obie stopy , zrobila odlewy stop i oznajmila ze trzeba bedzie wykonac wkladki do butow - koszt tych wkladek to 200e

Moje pytanie jest takie czy majac ubezpieczenie z ZEKUR opcja EXTRA bede musial sam zaplacic za te wkadki czy ubezpieczalnia pokryje koszty , dodam ze wybralem dopiero 50 e wlasnego ryzyka w tym roku - czy ktos zna na tyle jezyk aby znalesc te informacje na stronie z zekur.nl ?

Pytam bo nie wiem czy juz mam zaczac szykowac 300-400 e na fakture za te 2 wizyty + wkladki ( wiem ze wkladki kosztuja 200e ale nie wiem ile moga policzyc za 2 wizyty )

Z gory dzieki za pomoc

Beny.rac 
MODERATOR

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 9:24 pm   

a jesli nie mam wybranego wlasnego ryzyka w tym roku to jak bedzie pierwsze 350 place z wlasnej kieszeni czy opcje extra nie sa brane pod uwage ( tzn nie sa wlicznane do wlasnego ryzyka ) ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 03, 2013 12:17 am, w całości zmieniany 1 raz  

Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 11:13 pm   

Beny.rac napisał/a:
ZEKUR opcja EXTRA bede musial sam zaplacic za te wkadki czy ubezpieczalnia pokryje koszty

Wyglada na to,ze pokryje ubezpieczalnia do 250 e.
http://www.podotherapiehe...013-unive-zekur
Ja jednak zapytalbym sie bo wiem,ze np. w CZ czy FBTO musisz miec wysokie rozszerzone,aby otrzymac dofinansowanie za wkladki(steunzolen).

Beny.rac 
MODERATOR

Wysłany: Śro Lip 10, 2013 8:47 am   

Wykorzystalem jakies 50 e wlasnego ryzyka w tym roku wiec zostalo jeszcze 300 e

Za wkladki mam zaplacic na wizycie gotowka lub karta wiec chyba bede musial potem wypenic druk i wyslac do ubezpieczalni z prosba o zwrot ( znajac zycie podziekuja za dokumenty i poinf ze mam sobie to odliczyc od wlasnego ryzyka ... :072: )

Nie wiem czemu ale moje wszystkie wydatki zwiazane ze zdrowiem ( masci , lekarstwa ktore sa na recepty itp ) sa sumowane i odejmowane od wlasnego ryzyka tzn pobieraja mi za wszystko z konta

Jak pytam znajomych to Oni nawet nie wiedza co to wlasne ryzyko ... :073:

No ale chyba najlepiej bedzie jak napisze emaila do Zekur z zapytaniem co oni o tym mysla :027:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 03, 2013 12:17 am, w całości zmieniany 1 raz  

Bronka 
Mega gaduła

Pomogła: 31 razy
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 12:57 am   

Jak masz Zekur Extra to Ci pokrywaja koszty do 250 euro tak jak pisze Mathnl. Placisz 200 euro za wkladki i wysylasz oryginalny rachunek do ubezpieczalni, w ciagu 2 tygodni powinienes miec 200 euro na koncie. Nie placisz zadnego eigen risico bo koszty wkladek ida z pakietu dodatkowego a eigen risico placisz tylko za to co idzie z pakietu podstawowego ( oprocz paru wyjatkow).

Ps. Wkladki nie zlikwiduja Twojego problemu i niewiele pomoga. Jak bedziesz w Polsce to ja bym Ci radzila isc prywatnie do przychodni rehabilitacyjnej na terapie uderzeniowa falami BTL

Wystarcza 4-5 zabiegow po 15 minut, ja placilam 50 zl za jeden kilka lat temu w malym miasteczku, teraz moze byc drozej.
W Holandii tez robia ta terapie tylko ze w moim szpitalu robia jeden zabieg 15 minut i ustawiaja frekwencje na maksa a do tego znieczulenie. Wtedy terapia ta byla refundowana tylko przez ZielverenKruis Achmea i kosztowala 450 euro. Nie wiem jak to wyglada w chwili obecnej ale sama terapie polecam !

Ps.
Tu jest filmik i mozesz przeczytac reakcje, jednym pomaga, innym nie. Co do bolu to zalezy od wysokosci frekwencji ale i samego sposobu wykonywania zabiegu. Mi np. jeden terapeuta robil i zaciskalam zeby z bolu a nastepnym razem inny bardziej doswiadczony robil mi na wyzszych frekwencjach i nic nie bolalo.

http://hielspoorinfo.nl/shockwave-en-hielspoor

A tu o refundacji czyli chyba tylko Achmea zwraca koszty:

http://www.shockwave.nl/shockwave-vergoeding/

http://www.shockwavenet.n...rgoedingen.html

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Czw Lip 11, 2013 1:18 am, w całości zmieniany 1 raz  

Beny.rac 
MODERATOR

Wysłany: Nie Lip 14, 2013 11:14 am   

Bronka dzieki wielkie za informacje

W najblizszym czasie planuje urlop w Pl a wiec na pewno skorzystam z rad i wybiore pare tych zabiegow

Psss
Jesli masz racje co do zwrotu kosztow wkladek to po raz 1 ciesze sie z faktu ze mam pakiet EXTRA ... :026:

Jeszcze raz dzieki za info :039:

Bronka 
Mega gaduła

Pomogła: 31 razy
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 4:57 pm   

Beny.rac napisał/a:
Bronka dzieki wielkie za informacje

W najblizszym czasie planuje urlop w Pl a wiec na pewno skorzystam z rad i wybiore pare tych zabiegow

Psss
Jesli masz racje co do zwrotu kosztow wkladek to po raz 1 ciesze sie z faktu ze mam pakiet EXTRA ... :026:

Jeszcze raz dzieki za info :039:

Musi byc tak jak pisze;

- Mathnl podal Ci link, jesli masz Extra Zekur ubezpieczalnia zwraca koszty 250 euro na rok

Cytat:
Steunzolen
Pakket Verzekerde bedragen
Extra ZEKUR Zorg € 250,= per jaar

http://www.podotherapiehe...013-unive-zekur

Co dotyczy eigen risico tez wiem ze pakiet dodatkowy nie podchodzi pod eigen risico :

Cytat:
Medische zorg die niet onder het verplichte eigen risco vallen

Bepaalde medische kosten vallen niet onder het verplichte risico en krijgt u (als u geen vrijwillig eigen risico heeft) altijd vergoed, ook als het bedrag van deze medische kosten onder de €350,- blijft.

De medische zorg die niet onder het verplichte eigen risico vallen is:

1. Tandheelkundige zorg onder de 18 jaar
2. Kraamzorg
3. Verloskundige zorg
4. Huisarts.
5. Gratis Bevolkingsonderzoek
6. Griepprik voor risicogroepen

Ook zaken die onder een eventuele aanvullende verzekering vallen tellen niet mee voor het eigen risico.

http://www.welkezorgverze...igenrisico.html

Tak ze powodzenia, tylko w Polsce znajdz dobra przychodnie rehabilitacyjna ;-)

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3

Beny.rac 
MODERATOR

Wysłany: Śro Lip 31, 2013 3:15 pm   

Witam,

Jakis czas temu odebralem wkladki i powiem szczerze ze chodzi mi sie w nich wygodniej niz w normalnych

Rachunek za wkladki + 2 wizyty wyslalem do ubezpieczalni i w ciagu tyg mialem przelew na konto a wiec nie jest zle :033:

Jeszcze raz dziekuje za wszekie info

Odpowiedz do tematu