NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Sie 19, 2012 12:02 pm
mandaty za parkowanie
Autor Wiadomość
AnnaW 
Gadu?a nad gadu?ami :-)

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Nie Paź 22, 2006 8:50 pm   mandaty za parkowanie

Czy ktos wie co sie dzieje z niezaplaconymi mandatami w Holandii na polskie rejestracje samochodow???
Holandia na pewno nie ma jeszcze bazy danych jak znalezc wlascicieli polskich aut w Polsce???
Podobno w Anglii juz maja.

Czy ktos wie, po jakim czasie sie przedawniaja takie mandaty jezeli nie zaplacone. I czy jezeli w koncu znajda w Polsce wlasciciela to wysylaja mandat w jego pierwotnej kwocie czy juz po doliczeniu incasso???

Prosze o opinie lub o jakies przydatne adresy, gdzie moglabym sobie o tym poczytac.
Piszczie szybko, bo nie wiem czy placic czy nie....a to juz drugi :(

Reklama
Norbert 
Gadu?a

Wysłany: Nie Paź 22, 2006 11:10 pm   

Holandia nie musi mieć bazę danych , wystarczy ,że odcinek z tego mandatu prześlą do Głównego Wydziału Komunikacji w Warszawie, a Ci zrobią swoje , zapłacisz prędzej czy póżniej , czasami po roku dopadną Cię przy przekraczaniu granicy Polsko -Niemieckiej i będziesz musiała to zaplacić od ręki." Co się odwlecze to nie uciecze"jestem specjalistą w płaceniu kar za parkowanie ,proces płacenia do zapłaty jest 7 dni od wystawienia mandatu ,póżniej przychodzą upomnienia ,a póżniej trzeba to zapłacić. Nie radzę się łudzić ,że nie znajdą Twojego numeru rejestracyjnego ,poproszą o to Konsulat w Hadze ,a wtedy dostaniesz pod Polski adres upomnienie a jak to nie pomoże to kontrole graniczne pomogą , czemu tak dokladnie są sprawdzane paszporty czy dowody na granicy? nie dlatego ,że robią dla złośliwości ,mają kogoś na oku i szukają .

AnnaW 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 9:12 am   

Dziekuje za odpowiedz. Narazie mnie nie znalazli, jak znajda to zaplace. Jakos nie wierze ze to bedzie tak szybko, jeden mandat juz mam wiecej niz rok i nic. Moze sie przedawni :)

AnnaW 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 9:44 am   

A poza tym, to co wyczytalam na stronie:
http://www.motofakty.pl/a...ne_mandaty.html

Co z fotoradarami?

Na drogach Zachodniej Europy jeszcze częściej niż policyjne patrole można spotkać fotoradary. Czy polski kierowca musi się ich obawiać? I tak, i nie. Nikogo nie namawiamy oczywiście do łamania prawa, ale przepisy i praktyka pokazują, że przy odrobinie szczęścia można łatwo uniknąć mandatu za fotoradarowe zdjęcie.

Jak podkreśla asp. Zbigniew Paszkiewicz z zespołu prasowego poznańskiej policji, wykroczenia drogowe, a takim jest np. przekroczenie dozwolonej prędkości, w odróżnieniu od przestępstw nie są ścigane poza granicami kraju, w którym zostały popełnione. Jeśli więc jechaliśmy za szybko w Niemczech, to tylko w tym kraju możemy za to zostać ukarani mandatem. Nie oznacza to oczywiście bezkarności, bo w większości krajów UE funkcjonują odpowiednie systemy komputerowe i dane o wykroczeniach szybko trafiają na przejścia graniczne. Jeśli będziemy przekraczali granicę dopiero po kilku dniach od popełnienia wykroczenia, w razie kontroli paszportu w systemie możemy zostać poproszeni o zapłacenie mandatu.

Nie powinniśmy się natomiast obawiać, że odpowiednie pismo ze zdjęciem z fotoradaru dotrze do nas do Polski. Piotr Monkiewicz z Poradni dla Kierowców Automobilklubu Wielkopolski przyznaje, że niektóre policje podejmują takie próby i wysyłają pisma do Polski. Kierowcy nie mają jednak obowiązku regulować takich mandatów. Nawet jeśli sprawa trafiłaby do sądu, kierowca nie będzie miał problemów z jej wygraniem.

Ze względu na brak „transgraniczności” przy wykroczeniach drogowych na polskich drogach policja wyrzuca fotoradarowe zdjęcia aut o zagranicznych tablicach rejestracyjnych od razu do kosza. Powód jest prosty - w Polsce nie ma odpowiedniego systemu komputerowego, więc w praktyce nie ma szans na ukaranie zagranicznego kierowcy.

Wiec opinie sa rozne...

pasQdzia 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 9:47 am   

hmm..maja Pl baze dancyh..moj znajomy ma samochod na Pl blachach i jak zlapali go na ulicy to normalnie w ciagu 5min wiedzieli na kogo jest auto..

Reklama Reklama
Kolezanka
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 11:20 am   

AnnaW napisał/a:
Dziekuje za odpowiedz. Narazie mnie nie znalazli, jak znajda to zaplace. Jakos nie wierze ze to bedzie tak szybko, jeden mandat juz mam wiecej niz rok i nic. Moze sie przedawni :)

Znajomy ktory przez siedem lat nie zaplacil mandatu, trafil na dwa tygodnie do aresztu (zatrzymali go na lotnisku gdy lecial do na weekend do Polski), jak wyszedl zaplacil wszytskie mandaty i przez dluzszy okres czasu nie mogl dojsc do siebie, pobyt w areszcie nie nalezy do przyjemnych przezyc.
Pozdrowienia

pasQdzia 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 2:11 pm   

zgadzam sie z Kolezanka.....ja tez znam osobe ktora nie zaplacila mandatu nie za parkowanie ale za co innego i przypadkowo zostala skontrolowana na ulicy i takze poszla na 4dni do aresztu...

AnnaW 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 5:56 pm   

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, ale jakos ciezko mi uwierzyc ze jak ktos nie zaplaci mandaty to go wsadza do aresztu na kilka dni jak zlapia.
Wtedy na pewno trzeba zaplacic, a jezeli sie nie ma pieniedzy lub odmawia zaplacic, to wtedy areszt. Moj byly chlopak tak mial wiec c os o tym wiem.

Ale widze ze nikt nie pisze kto ma taki sam problem jak ja placic czy czekac az cie zlapia i wtedy zaplacic? A takie historie znajomych to tak bardzo nie wierze poniewaz mysle ze pewnych danych nie wiecie dokladnie.

A po zatym granice polsko niemiecka przekraczam dosc czesto i czasem sprawdzali paszprt czasem wogole nie biora go do reki, wiec nie sadze ze tak bardzo szukaja tych co powinnin placic mandaty.
A jak z artukulu ktory podsunelam wyzej wynika jest niezgodne z prawem wysylac mandat na polski adres.

Nie jest to chyba taka latwa sprawa a tym jakie jest prawo na temat zagraniczych mandatow.

Tox82 
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 5:59 pm   

a teraz ja swoje 3 grosze wtrace.....robie rocznie około 80tys km...czasem zdarzało mi sie i trzy razy w miesiacu leciec na weekend na PL...mandatów juz sie nadostawałem na ładna sumke....ale jadac 120 przez NL...czy Niemcy..trasa by za długo wychodziła.... :wink: dostałem 3 razy za parkowanie...Roterdam ,Breda i tu u mnie...karteczka za szyba....wyleciały mi jakos z reki przypadkiem.... :) plus kilka fotek z radarów w Niemczech i NL...i co???dupa!nic nie przyszło ..niedawno miałem kontrole...na granicy NL z Niemcami...NIC!!sprawdzali paszport dowód rejestr.choc nie wiem po co...no i standard wódka i papierosy...nic..ze nie wspomne ze na granicy polsko niemieckiej paszport kontrola to podstawa..a pare razy tez i dowód rejestr..bo mam tłumik który sobie"ryczy" głośno i czarne szybki wiec :wink: celnikom sie nie podoba czasem :) no i nic....jak cos kiedys przyjdzie badz cos to dam znac :wink: koledzy kierowcy busów....powiedza to samo... :wink: pozdro

Reklama
Kolezanka
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 6:15 pm   

Tox82 napisał/a:
a teraz ja swoje 3 grosze wtrace.....ciach

Wtracic zawsze mozna :P , a propos kolegi o ktorym wspomnialam wczesniej, jak najbardziej mial pieniadze zeby zaplacic za mandat z odsetkami, przez te 7 lat mieszkal w Holandii i podrozowal wiele szczegolnie liniami lotniczymi ze wzgledu na charakter pracy, wiec granice przekraczal wielokrotnie w tym odprawe paszportowa, no i prosze po 7 latach ktos sie doszukal i trafil chlopak do aresztu, najgorsze bylo to ze wykonczylo go to psychicznie

AnnaW 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 6:57 pm   

Do Tox82:
dawno temu dostales te mandaty czy w tym roku???

Do Kolezanki:
ile ten twoj znajomy siedzial w tym areszcie ze tak mu dali popalic, z tego co wiem od mojego bylego faceta ktory tez to przedl nie jest tak zle, nie mowie ze chce przez to przejsc oczywiscie.

Ale serio, powiedz mi ile ten twoj znajomy mial tych mandatow i za co za nie zaplacenia za parkowanie???? I nie dali mu szansy zaplacic tylko wsadzili do paki???? Tja... moze to bylo w komunie????

AnnaW 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 7:04 pm   

http://www.autotrack.nl/o...Y&p_ni_id=13620

Taki link znalzlam no i jest tak ze pewnego razu moga zlapac i trzeba zaplacic, ale ciagle mnie ciekawi czy z odsetkami???
Czasem nawet nie wiesz czy zrobiono ci zdjecie a za rok zaplacisz z odsetkami....ja juz nie wiem

msyle i mysle i nie wiem co mam zrobic

A na mandacie napisane ze mam 2 dni do zaplacenia inaczej mi przyjdzie accept giro, wiadomo nie przyjdzie bo nie ma gdzie....ale placic czy nie oto jest pytanie...

pasQdzia 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 10:50 pm   

to teraz tak napomkne ogolnie..ja bym zaplacila chyba dla czystego sumienia..tyle..

Reklama Reklama
Tox82 
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 5:55 pm   

Kolezanko...cos mi sie wydaje ze ten Twój znajomy..przez te lata nie tylko za mandaty trafił :P pewno cos "przewoził" podczas tych lotów :wink: mój znajomy tez trafił do aresztu z granicy niemiecko-polskiej...1000euro...nie zapłacił bo nie miał..wiec dlatego musiał te pieniadze odsiedziec...ale to było za mandaty w niemczech i auto było na niemieckich blachach wiec to róznica;)pozdro

gosia
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 6:48 pm   

nie lepiej jest zapłacić teraz, bez żadnych odsetek i bez paniki przy każdym przekraczaniu granicy?
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu