NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkła kontaktowe
Autor Wiadomość
LeGolas 
Super gaduła

Wysłany: Śro Lis 05, 2008 3:31 pm   Szkła kontaktowe

Ktos wie ile kosztują w Holandii szkła kontaktowe?Bo okulary juz mnie denerwują.I jak wygląda wizyta u okulisty?A może zna ktos jakiegos dobrego okulistę w Amsterdamie lub okolicach?

ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 3:35 pm   

do okulisty sie latwo nie dostaniesz, proponuje isc pierwszy raz do optyka. ja zamawiam szkla kontaktowe przez internet,duzo jest roznych , ciezko powiedziec jakie Ty bedziesz potrzebowal itd. twarde, miekie, tygodniowe, miesieczne, roczne itd itd...

pozdrawiam
Agata

Cyceron

Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Wysłany: Śro Lis 05, 2008 5:33 pm   

szkla kontaktowe na stronach internetowych sa tansze niz w sklepie
Polecam...sama nosze od 11 lat :)

Dorkamsterdam 
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Lis 05, 2008 5:44 pm   

Hej

do okulisty wcale nie musisz isc ,wystarczy jak podejdziesz do salonu optycznego np: Perle w Amsterdamie noord a oni zrobia ci za darmo to badanie i dobiora odpowiednie szkla. Moj placi mies. 20 euro za nowe szkla plus plyn

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 207 razy
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 5:45 pm   

LeGolas, Moja rada....a co z nia zrobisz to juz Twoja sprawa.... :033:
Mimo wszystko wybierz sie do okulisty,fakt na wizyte troche sie czeka ale jak najbardziej wskazana w przypadku kiedy chcesz uzywac szkiel...
Optyka, przedtem nie polecam! najlepiej jest sie do niego udac dopiero wtedy kiedy zaliczysz juz badanie u okulisty inaczej mozesz sie naprawde przejechac....optycy mimo iz maja swoje super urzadzenia tak naprawde nie sa lekarzami :039:

Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 6:01 pm   

radze udac sie do okulisty, wizyta kosztuje ok. 80eu ,ale masz te pewnosc ze dobiora ci szkla zgodnie z twoimi potrzebami , optycy w holandii to rzeklabym, sprzedawcy podszkoleni i tyle-wiem to z doswiadczenia

ghambit 
Gaduła

Wysłany: Śro Lis 05, 2008 6:12 pm   

Hamster napisał/a:
radze udac sie do okulisty, wizyta kosztuje ok. 80eu ,ale masz te pewnosc ze dobiora ci szkla zgodnie z twoimi potrzebami , optycy w holandii to rzeklabym, sprzedawcy podszkoleni i tyle-wiem to z doswiadczenia

To ty chodzisz po lekarzach nie będąc ubezpieczonym?

Jak wiesz jaką masz wadę kontakty kupisz nawet w kruidvat, używam je od kilku tygodni ale tylko do pracy i mi odpowiadają (są bardzo miękkie co jest zaletą i wadą). Pozdrawiam

Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 6:36 pm   

jestem ubezpieczona , ale najpierw musisz te 150 eu z eigen risico wydac , a dopiero potem zwracaja ci koszta...

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 207 razy
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 6:51 pm   

ghambit, Hamster, jak chcecie sobie pogadac o ubezpieczeniach to wejdzcie do innego tematu!

( ͡° ͜ʖ ͡°).

LeGolas 
Super gaduła

Wysłany: Śro Lis 05, 2008 7:12 pm   

Z tym że mi sie jednak wakda powiekszyla bo widze i potrzebuje szkła na codzien bo bez tego dupa blada i obraz rozmazany.a W Krui to ja sobie waciki kupuje.Jak mozna iść do sklepu a nie do optyka??;/

Kurt Cobain

Witch01 
Mega gaduła
Witch

Pomogła: 57 razy
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 7:16 pm   

Idz lepiej do okulisty tak jak Ci Gochna radzi.Ja juz mam drugie okulary od dwoch roznych optykow,ktore nadaja sie do wyrzucenia.Nigdy wiecej zadnego optyka! :088:

Lidia 
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Lis 06, 2008 12:08 am   

A jak już będziesz miał dokładnie określoną wadę wzroku i będziesz wiedział jakie soczewki potrzebujesz, zamów sobie przez internet na polskich stronach. Ja właśnie ostatnio to zrobiłam. Wychodzi dużo taniej i dostawa to tylko tydzień czasu.

Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Wysłany: Czw Lis 06, 2008 11:07 am   

mnie sie wydaje, ze szkla w Holandii (na holenderskich stronach) sa tansze niz w Polsce..no ale moze to zalezy od marki)

gosik 
Gaduła

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 11:48 am   

na pierwszą wizytę musisz wybrać się do okulisty! on określi czy wogóle możesz nosić soczewki- bo niestety nie każdy ma tą możliwość- bynajmniej w polsce tak się to odbywa. ja po dobraniu soczewek miałam jeszcze w polsce 2 kontrolne wizyty- czy napewno mi soczewki nie szkodzą. od kilku lat używam soczewek z kruidvat'u i jestem bardzo zadowolona. pozdrawiam :039:

Duuvelke 
Mega gaduła

Pomogła: 57 razy
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 11:53 am   

tutaj wyglado to tak samo... najpierw kontrola u okulisty... w kazdym zakladzie optycznym maja odpowiednia aparature i mozna sie umowic z okulista... on wtedy doradza jakie soczewki mozna nosic... no i co 6 miesiecy mam kontrole... ktora jest darmowa...

Odpowiedz do tematu