NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 7:49 pm   

Rozumiem dziękuję bardzo a co z tym 500 plus i alimenty wliczane będą do dochodu

Panicelinka 
MODERATOR

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 9:26 pm   

pusia80,

Pisalam w poprzednim poscie, ze alimenty ,oraz wszelkie dodatki na dzieci nie sa wliczane do dochodow .
Nie jestem jednak w stanie odpowiedziec na pytanie ,co z 500 +
nie odpowiedzialas na moje pytanie - czy pobierasz w Holandii procz renty po mezu rowniez kinderbijslag?

Przepisy mowia ze w dwoch krajach UE nie mozna jednoczesnie pobierac dodatkow na dziecko/ci ,wiec jesli takiego dodatku tu nie pobierasz, to polskie rodzinne 500 + nie wlicza do dochodu.

pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 10:04 pm   

Pobieram na drugą córkę na którą nie pobieram w Holandii zasiłku a na pierwszą pobieram tylko w Holandii

TomaszTaz
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Sty 18, 2018 4:33 pm   

Dzień dobry.

Proszę o poradę. Jestem ojcem 3 letniej dziewczynki. Wraz z Jej mamą wynajmujemy pokój w mieszkaniu w którym mieszka jeszcze jeden Pan. Wszyscy jesteśmy tu zameldowani. Mało tego, osoby które wynajmowały ten pokój przed nami nie wymeldowały się stąd, (conajmniej dwie osoby)Nie jesteśmy spokrewnieni z naszym współlokatorem ani z żadną z osób tu zameldowanych.

Moja partnerka złożyła wniosek o pieniądze na dziecko, kinderbudget , jednak pomimo naszych niskich dochodów otrzymaliśmy decyzję odmowną ponieważ do naszych dochodów zostały doliczone dochody wszystkich zameldowanych pod tym adresem osób.

Czy istnieje możliwość odwołania się od tej ,wg nas niesprawiedliwej i krzywdzącej decyzji ?

Bardzo proszę osoby mające pewność jak powinno to wyglądać o pomoc. Dziękuję.

Pozdrawiam.

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Czw Sty 18, 2018 5:07 pm   

TomaszTaz napisał/a:
Czy istnieje możliwość odwołania się od tej ,wg nas niesprawiedliwej i krzywdzącej decyzji ?

Oczywiscie ,ze istnieje taka mozliwosc

Cytat:
pomimo naszych niskich dochodów otrzymaliśmy decyzję odmowną ponieważ do naszych dochodów zostały doliczone dochody wszystkich zameldowanych pod tym adresem osób.

poki jednak nie rozwiazecie i nie wyprostujecie sprawy meldunku ,obcych wam osob w mieszkaniu, odpowiedz z belastingu bedzie podobna .

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Czw Cze 14, 2018 3:59 pm   

przeniesione

holandiasystem napisał/a:
witam wszystkich. do tej pory rozliczałem się przez kancelarię kłosowska. teraz dowiedziałem się że jest opcja dodatkowego zwrotu na dziecko za poprzednie lata. kłosowska chce za tą usługę 30% procent zwrotu i zmienia numer konta w belasting i wszystko będzie wpływać do niej . a ona mi odeśle na konto. wydaje mi się to trochę sporo czy znacie może jakąś sprawdzoną i trochę tańszą kancelarie podatkową która się tym zajmuje? ja pracuje w holandi , żona z dziecmi jest w pl. pozdrawiam

Hera 
MODERATOR

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Czw Cze 14, 2018 11:38 pm   

Polecam - Veeken Uithoorn
Jutro będzie lepszy dzień

Odpowiedz do tematu