NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Wysłany: Śro Maj 09, 2018 9:01 am   

Mia92 napisał/a:
A ile się czeka na odp od Belastingu, po wyslaniu formularza zglaszajacego swoje auto do oplaty podatku drogowego?

Wyslalam formularz 1,5 tyg temu i cisza..autem wjechalam do Holandii 2 m-ce temu i chcialabym uniknac kar

Najlepiej wozic ze soba kopie druku ktory wyslalo sie do urzedu aby w razie kontroli miec dokument ze auto zostalo zgloszone.

Z tego co pamietam wysylalem zgloszenia auta na pl rejst chyba z 3 razy i dopiero za 3 razem po 4 tyg dostalem druk do zaplaty podatku drogowego.

tota1939 
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Maj 15, 2018 7:17 pm   

Witam dzisiaj przy wjezdzie do Helmond stało auto na ktorym był napis Balasting... za nim stał motor policyjny,który scholował moje auto do kontroli na parkingo oddalony o pare set metrów,kontrolowali tam stan techniczny,dokumenty,karte ubezpieczeniową.Po około 15 minutach oddali wszystkie dokumenty po czym stwierdzili że mogę jechać.Czy po tego typu kontroli moge sie spodziewać jakiś dokumentów do zapłaty z związku z tym ze mam polskie tablice rejestracyjne,czy raczej z gory by mi coś oznajmili..że mam problem
Ostatnio zmieniony przez tota1939 Wto Maj 15, 2018 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Panicelinka 
MODERATOR

Pomogła: 25 razy
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 8:37 pm   

tota1939 napisał/a:
Czy po tego typu kontroli moge sie spodziewać jakiś dokumentów do zapłaty z związku z tym ze mam polskie tablice rejestracyjne,

I tak i nie, to zalezy od tego jak dlugo przebywasz na terenie Holandii.
Belasting ''wciagnal'' numery tablic twojego auta do ewidencji .
Na pewno sprawdza od jakiego czasu tu mieszkasz ,lub pracujesz ,dlatego mozesz ,otrzymac pismo z autobelasting'u nawet na adres zameldowania w Polsce.
Nie tak dawno ktos pisal tu na forum, o podobnej sytuacji i sporej kwocie do zaplaty za miesiace wstecz + odsetki podatku drogowego .

tota1939 
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Maj 15, 2018 8:53 pm   

Panicelinka napisał/a:
tota1939 napisał/a:
Czy po tego typu kontroli moge sie spodziewać jakiś dokumentów do zapłaty z związku z tym ze mam polskie tablice rejestracyjne,

I tak i nie, to zalezy od tego jak dlugo przebywasz na terenie Holandii.
Belasting ''wciagnal'' numery tablic twojego auta do ewidencji .
Na pewno sprawdza od jakiego czasu tu mieszkasz ,lub pracujesz ,dlatego mozesz ,otrzymac pismo z autobelasting'u nawet na adres zameldowania w Polsce.
Nie tak dawno ktos pisal tu na forum, o podobnej sytuacji i sporej kwocie do zaplaty za miesiace wstecz + odsetki podatku drogowego .

Na terenie Holandii bardzo długo,ale zawsze bez zameldowania,z przerwami na pobyt w pl,a auto nie tak długo...,ale dzisiaj słyszałem o wielu przypadkach gdzie ludzie byli najpierw pouczeni,więc sam już nie wiem...
A z drugiej strony,jak ktoś może komuś naliczać od początku jego pracy w nl,jak ta osoba może np mieć prawojazdy rok czasu??

a tak poza tym masz linka do tej sytuacji tego gościa,bo trochę się naczytałem i nic nie potrafiłem wyszukać ...
Ostatnio zmieniony przez tota1939 Wto Maj 15, 2018 9:11 pm, w całości zmieniany 3 razy  

Panicelinka 
MODERATOR

Pomogła: 25 razy
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 10:19 pm   

tota1939 napisał/a:
ale dzisiaj słyszałem o wielu przypadkach gdzie ludzie byli najpierw pouczeni,więc sam już nie wiem...

Ale czego nie wiesz ? przeciez przebywasz w Holandii od dawna..Trzeba bylo juz dawno temu dowiedziec sie i to dla wlasnego dobra, ile czasu masz i czy bez konsekwencji mozesz jezdzic autem z polska rejestracja ?
I jeszcze jedno .Przeciez jak beda chcieli to i tak sprawdza jak dlugo tu przebywasz, wystarczy ze zerkna ile ostatnich lat placiles w Holandii podatek od zarobkow....proste ?

tu temat o ktory pytales http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=110462
tu podobny http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=107050
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 16, 2018 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  

Mia92
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Maj 19, 2018 9:29 am   

Beny.rac napisał/a:
Mia92 napisał/a:
A ile się czeka na odp od Belastingu, po wyslaniu formularza zglaszajacego swoje auto do oplaty podatku drogowego?

Wyslalam formularz 1,5 tyg temu i cisza..autem wjechalam do Holandii 2 m-ce temu i chcialabym uniknac kar

Najlepiej wozic ze soba kopie druku ktory wyslalo sie do urzedu aby w razie kontroli miec dokument ze auto zostalo zgloszone.

Z tego co pamietam wysylalem zgloszenia auta na pl rejst chyba z 3 razy i dopiero za 3 razem po 4 tyg dostalem druk do zaplaty podatku drogowego.

dzięki za odpowiedź :) czekam już prawie 4 tyg i trochę się denerwuję.
Ostatnio zmieniony przez Mia92 Sob Maj 19, 2018 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu