NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
porady językowe, tłumaczenie - pisz tylko tutaj
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR

Pomogła: 22 razy
Wysłany: Śro Lip 12, 2017 4:29 pm   

mateo35@buziak,

Chodzi o to ze w BD nie do konca zgadzaja sie z twoim zeznaniem podatkowym za 2015

prosza bys uzupelnil informacje, przeslal im dowod/y na to, ze przez caly rok pracy - tak stwierdzasz w swojej deklaracji podatkowej ,miales pobierane ubezpieczenie - premie volksverzekeringen.

claymore
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Lip 16, 2017 6:39 pm   Zwrot podatku

Witam, ubiegam się o zwrot podatku z holandii. Po przesłaniu do holenderskiego urzędu pisma z zaświadczeniem o dochodach w polsce otrzymałem taki list.
Bardzo proszę o pomoc w jego rozszyfrowaniu.

Cytat:
Betreft: Voornemen om af te wijken van de aangifte.

Geachte heer/mevrouw,

Ik heb uw aangifte ikomstenbelasting, premie volskverzekeringen en ikomesafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet 2015 beoordereld. Ik ben van plan uw aangifte af te wijken. In deze brief leest u waarom.

Wat is de afwijking?
In de aangifte hebt u aangegeven dat u het hele jaar voor de volksverzekeringen verzekerd was. Volgens onze gegevens is dat niet zo. Daarom hebt u ook geen recht op het volledige premiedeel van de heffingskortingen. Ik ben van plan om de aangifte op dit punt aan te passen.

Wilt u meer informatie over heffingskortingen en verzekeringsplitch? Kijk dan in de toelichting bij de online aangifte of op belastingdienst.nl

Verdere afhandeling

Bent u van mening dat u wel het hele jaar verzekerd was, stuur mij dan de bewijsstukken toe.

Voor de juiste berekening hebt u een overzicht van de gewerkte periode nodig. Deze informatie staat bijvoorbeeld op uw loon-en urenstroken. Voor de niet-hewerkte perioden moet u bijvoorbeeld een doorlopend arbeidscontract aanleveren waaruit blijkt dat u aan de verzekeringsplicht voldoet.

Voor het bepalen van uw hele wereldinkomen over het jaar 2015 moet u al uw inkomsten opgeven. Dat zijn de ikomsten uit Nederland en buiten Nederland samen.

Czy dobrze rozumiem, że muszę przesłać do urzędu holenderskiego kopię umowy o pracę oraz wszystkie rozliczenia (salarisy) ?
Ostatnio zmieniony przez claymore Nie Lip 16, 2017 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  

luqas80
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Lip 23, 2017 8:08 pm   huurtoeslaag bezwar

witam potrzebuje pomocy w napisaniu sprzeciwu wobec ostatecznemu rozliczeniu huurtoeslaag.
Formularz pobralem , potrzebuje tylko pomocy w uzasadnieniu.
Opisze sprawe.
w 2015 przekroczylem prog wiec splacam. w 2016 za rada ksiegowego zatrzymalem w lipcu wypacanie zaliczki na huurtoeslaag, jednak nie przekroczylem progu i huurtoeslag mi sie nalezy natomiast kwota zostala zmniejszona i obliczona na okres do lipca totez zamiast dostac jakies pieniadze za reszte roku (od lipca do grudnia) to musze oddac 190Euro.
Ostatnio zmieniony przez luqas80 Nie Lip 23, 2017 8:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  

timitim
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Lip 25, 2017 1:39 pm   

Cześć, dostałem wczoraj takie pismo i nie wiem co z nim zrobić, rozliczałem się z podatku za 2 miesiące pracy w tamtym roku na wakacjach. Proszę niech mi ktoś przetłumaczy :)

morajek
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 6:43 pm   Tłumaczenie acceptigro

Cześć,

Proszę o tłumaczenie i czy w tym piśmie jest data zapłaty? Chodzi tutaj o mniej więcej zapłatę dołączonego acceptigro.

Het openstaande bedrag van uw aanslag
inkomstenbelasting/premie volksverz. 2013 is gewijzigd
door een vermindering van euro 351
Als gevolg hiervan zijn ook de openstaande
kosten verlaagd met euro 24
gebruik bij een betaling de acceptigro hieronder

Let op! Het totaal openstaande bedrag is exclusief
invorderingsrente. Het huidige rentepercentage
op jaarbasis is 4%. Zie ook de achterkant van
dit formulier

Niżej podany jest nr tel i godziny pracy urzędu chyba.

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Wto Sie 29, 2017 7:57 pm   

dejjf napisał/a:
Witam, pracowałem w Holandii w 2015r. od 1 stycznia do kwietnia na umowę zlecenie przez polska agencję pracy. W Polsce pracowałem przez resztę roku osiągając dochód wyższy niż w Holandii. Nie rozliczałem się w Holandii z podatku, gdyż byłem przekonany, że wystarczy jak dochody z 2015 roku rozliczę tylko w Polsce. W tym roku na adres w Pl przyszło powiadomienie, że muszę rozliczyć się za dochód za 2015 r. W urzędzie skarbowym w Pl dali mi specjalna deklarację do urzędu holenderskiego w której wpisali moje dochody z Pl i NL i wysłałem to do Holandii , byłem przekonany, że już po temacie, aż nagle dziś przyszło kolejne pismo.
Cytat:
De meesten doen op tijd aangifte. we informeren ze dan snel over het bedrag dat zij terugrijgen of moeten beralen. helaas blijkt uit onze gegevens dat u nog aangifte inkomstenbelasing premie volksverzekeringen en de inkomensafhankelijke bijdrage zorgverzejeringswet moet doen over 2015. u moest voor 17 juli 2017 aangifte doen. u hebt dit nog niet gedaan. misschien bent u vergeten om aangifte te doen of heeft uw aangifte ons niet bereikt. voorkom een boete. wee wilen uw aangifte graag in behandling nemen. uw aangifte moet nu uiterlijk 22 september 2017 bij ons binnen zijn. u kunt geen uitstel meer krijgen. als u uw aangifte niet voor dez datum instuurt, krijgt u een aanmaning. reageert u niet of niet op tijd op deze aanmaning, dan kunt u een boete krijgen. hoe kunt u alsong aangifte doen? de meeste mensen doen digitaal aangifte. voor de digitale aangifte gaat u naat wwwww hier kunt u het aangifteprogramma voor buitenlandse belastingplichtingen 2015 download

po przetłumaczeniu na translatorze :
Cytat:
Większość deklaruje czas. Następnie szybko poinformujemy ich o kwocie, jaką będą odzyskać lub będą musieli zapłacić. Niestety, nasze dane wskazują, że w 2015 r. Nadal musisz zgłaszać ubezpieczenie odsetkowe od ubezpieczenia społecznego i ustawodawstwo dotyczące ubezpieczenia składek na ubezpieczenie od dochodów. Musiałeś zgłosić się przed dniem 17 lipca 2017 r. Jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz zapomnieć o zgłoszeniu lub nie dotarła do nas Twoja deklaracja. unikać grzywny. Chcielibyśmy zgłosić swój raport. Twoja deklaracja musi być w ciągu 22 września 2017 r. Przez nas. Nie możesz dostać opóźnienia. Jeśli nie złożysz deklaracji na tę datę, otrzymasz przypomnienie. Jeśli nie odpowiesz na niniejsze ogłoszenie w odpowiednim czasie, możesz zostać ukarany grzywną. Jak można zgłosić jako późno? Większość ludzi składa raporty cyfrowe. W przypadku deklaracji cyfrowej możesz wejść na stronę wwwww, aby pobrać program deklaracji podatkowej 2015

Czy ktoś będzie na tyle uprzejmy, aby mi wyjaśnić co ja jeszcze muszę zrobić, aby rozwiązać tą sytuację ?

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Wto Sie 29, 2017 8:08 pm   

dejjf

Cytat:
co ja jeszcze muszę zrobić, aby rozwiązać tą sytuację ?

Jasno stoi napisane ,ze musisz sie rozliczyc z holenderskim belasting.
Ponownie (jest to juz ostateczny termin , wiecej upomnien o rozliczenie nie bedzie ) wyznaczono date do kiedy masz sie rozliczyc
Termin uplywa dnia 22 wrzesnia po tej dacie nalicza ci kare, potem odsetki .

dejjf
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 3:52 pm   

Panicelinka napisał/a:
dejjf

Cytat:
co ja jeszcze muszę zrobić, aby rozwiązać tą sytuację ?

Jasno stoi napisane ,ze musisz sie rozliczyc z holenderskim belasting.
Ponownie (jest to juz ostateczny termin , wiecej upomnien o rozliczenie nie bedzie ) wyznaczono date do kiedy masz sie rozliczyc
Termin uplywa dnia 22 wrzesnia po tej dacie nalicza ci kare, potem odsetki .

Czy jest możliwość abym mógł zrobić to sam, czy bez biura rachunkowego się nie obejdzie?

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 6:23 pm   

dejjf,

Jesli znasz sie na rachunkowosci, znasz dobrze jezyk niderlandzki to byc moze zrobisz to sam .

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Śro Wrz 13, 2017 7:19 pm   

krycha93 napisał/a:
Chciałem się rozliczyć za rok 2015. Dzisiaj rano dostałem takie pismo. Mój holenderski nie jest za dobry i miałbym prośbę jakby jakaś życzliwa duszyczka chociaż mnie nakierowała o co chodzi z tym pismem.

Obrazek

Pozdrawiam.

darkis 
Super gaduła

Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 5:35 pm   

Dokladnie takie samo pismo dostal znajomy znajomego .
Sam nie wiem o co chodzi , ale z tego co napisali to wynika ze podales ze byles caly rok w NL ubezpieczony, ale wychodzi z ich dokumentacji iz tak nie bylo i dlatego nie masz prawa do heffingskorting , no ale sam nie wiem( moze ktos cos wie).
Zapewne byles kilka miesiecy tutaj i kilka po za NL.

Jesli pracowal ktos w NL czasowo to nie ma prawa do heffingskorting??
Jesli ktos sie orietuje to prosze o informacje.
Ostatnio zmieniony przez darkis Śro Wrz 20, 2017 5:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 7:24 pm   

Witam. Wraz z dniem 12.06.17 zacząłem prace w Holandii. Po jakimś czasie przyszło do mnie pismo odnośnie zwrotu ubezpieczenia:

Parę dni później a dokładnie 21.08.17 otrzymałem kwotę w wysokości 266euro. Jestem teraz obecnie na urlopie od 17.09 do 1.10 i parę dni temu przyszło mi kolejne pismo:

Żadnej kasy nie dostałem i chyba wczoraj przyszło jeszcze jedno w którym chyba muszę oddać 88 euro:

I teraz pytanie do was drodzy forumowicze czy wszystko tutaj jest tak jak powinno być i rzeczywiście muszę im zwrócić te 88 euro czy jednak może się pomylili w którejś tam kwestii na moją niekorzyść. Dodam też ze jestem osobą na wiekówce i jakieś tam dofinansofanie mogę czerpać, nie wpłynęło tego dużo a jednak proszą mnie o jakiś zwrot.

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 7:47 pm   

Cytat:
czy wszystko tutaj jest tak jak powinno być

Wyglada na to ,ze w BD zrobiono ponowne rozliczenie/ korekte i wyszlo ile powinienes otrzymac za dany okres czasu

Cytat:
rzeczywiście muszę im zwrócić te 88 euro
tak wynika z powyzszego rozliczenia
trzeba zwrocic i na to masz okreslony czas ..

Cytat:
jestem osobą na wiekówce i jakieś tam dofinansofanie mogę czerpać

Wiedz o tym ze nie tylko osoby na wiekowce otrzymuja dofinansowanie .

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Sob Paź 07, 2017 4:35 pm   

HELLBOY napisał/a:
Witam.

Czy jest ktos w stanie mi pomoc i napisac w jezyku holenderskim kilka zdan do ubezpieczalni w sprawie uzyskania odszkodowania?!

Chodzi o to,ze musze napisac,ze po zalaniu scian trzeba zagruntowac i pomalowac 80 metrow kwadratowych scian. Koszt materialow i wykonanej pracy to 80mkw x 8€ za 1 mkw. czyli 640€
Z gory bardzo dziekuje osobie sklonnej do pomocy w tej sprawie i pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Panicelinka 
MODERATOR

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 10:46 am   

darkis napisał/a:

Jesli pracowal ktos w NL czasowo to nie ma prawa do heffingskorting??
Jesli ktos sie orietuje to prosze o informacje.

Cytat:
Bij de tijdsevenredige berekening bepalen wij het premiedeel van de heffingskorting waarop u recht hebt. U hebt alleen recht op het premiedeel van de heffingskorting over het tijdvak dat u in Nederland premie volksverzekeringen hebt betaald. Wij berekenen dit tijdvak als volgt:

Een kalenderjaar is gelijk aan 360 dagen.
Een maand is gelijk aan 30 dagen.
De begindatum van het tijdvak telt mee als een hele dag.
De einddatum van het tijdvak telt niet mee.

zrodlo w linku

https://www.belastingdien...rland_verzekerd

Odpowiedz do tematu