NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenie podatku za rok 2013 w Holandii
Autor Wiadomość
olajar 
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 12:46 pm   

Tylko ze ja to obliczam na programie z belastingu dla niezameldowanych i te daty wpisuje w premie plicht, wiec skoro liczba dni jest taka sama to skad te roznice. Coz rozlicze sie z takimi datami jak pracowalam, i tak zwrot marny :) powiedzcie tylko czy podpis elektroniczny wysylacie do bel. Podobno wcale tego nie sprawdzaja, z gory dzieki!

Reklama
GeraltRivia 
Super gadu?a

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 1:03 pm   

olajar,

A masz jakas duza roznice? Bo jak ja bawie sie programem to wychodzi roznica tylko 20-30 euro na taki okres (np 1.01-30.04 lub 1.09-31.12), chyba program oblicza liczbe dni roboczych w tym okresie, wiec dlatego taka mala roznica?

Z podpisem nie wiem, niby trzeba czekac na potwierdzenie, ale slyszalem zarowno od pracownika infolinii jak od paru osob ktore to wypelnialy w 2012 ze tego elektronicznego kodu nie sprawdzaja. Na wszelki wypadek bym wyslal ten podpis.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Pon Mar 17, 2014 1:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  

agastepa13 
Mega gadu?a
Leniwiec ;-)

Pomogła: 18 razy
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 5:27 pm   

Nie orientuje sie dokladnie, jak wyglada rozliczenie osoby pracujacej sezonowo w NL dlatego wole Was podpytac. Moj wuj pracowal w zeszlym roku w Holandii ok. 2 miesiace. Chcialby sie rozliczyc z tych dochodow w BD, ale tu pojawia sie pytanie. Czy dochody, ktore uzyskal w PL tez musi podac do BD? I jeszcze jedno pytanie o dochody zony, ktora nigdy nie pracowala w NL i niema nawet sofinr, czy musi je podawac w rozliczeniu. W Polsce rozliczaja sie wspolnie.
Czytrzeba uzyc tego programu do rozliczenia?
http://www.belastingdiens...chtigen_pincode
Wybaczcie moja niewiedze, ale ostatnio nie moge sie skupic i nie chce popelnic gafy... :028:
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Pon Mar 17, 2014 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  

lubcjusz
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 6:34 pm   

Tak, to ten program. Oczywiście jeżeli Wuj nie był zameldowany. Jeżeli w programie wybierze że chce być traktowany jako rezydent podatkowy Holandii to musi podawać zarobki z Polski,oszczędności,mieszkania,domy itp. Lepiej więc tego nie wybierać. Niech wybierze opcje że rozlicza się sam, to nie będzie trzeba wciągać w to żony.

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 196 razy
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 4:06 pm   

Lestard

Cytat:
Pracowałem w Holandii,ale nie ubiegałem się o zwrot podatku bo ciągle to odwlekałem a potem było za pozno.Ale chciałem to zrobić w tym miesiącu.Mam Jarograf z 2012 i własnie chciałem wypełniać dokumenty o zwrot podatku gdy dziś przyszły te 2 ciekawe listy.Z translatora wyczytałem że chcą mi przelać te pieniądze i mam podać nr konta tak?Ale możliwe że tyle pieniędzy mogę dostać?Jestem zaszokowany normalnie ;D
Pytanie co mam teraz zrobić?Czekać na kolejny list?czy wysłać im mój nr konta w formularzu z ich strony?
I co z tym zwrotem podatku za 2012 rok?Mam wysłać papiery do biura by złożyli wniosek czy poczekać jeszcze?
Pozdrawiam i proszę o pomoc i rade co dalej z tym robić

czesc postu przeniesiona z tego tematu http://www.niedziela.nl/f...p=299368#299368

Reklama
Lestard
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 8:57 pm   Opgaaf rekeningnummer

Odnośnie tego że mam przesłać im swój nr bankowy,to jak wpiszę go tak ,będzie dobrze? Mam konto w ing i nr ma 9 cyfr
http://zapodaj.net/eebd7c3e1a808.png.html
Bo IBAN dotyczy tylko polskich kont bankowych tak?
Pozdrawiam i czekam na info
Ostatnio zmieniony przez Lestard Wto Mar 18, 2014 10:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  

agastepa13 
Mega gadu?a
Leniwiec ;-)

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 9:56 pm   Re: Opgaaf rekeningnummer

Lestard napisał/a:
Odnośnie tego że mam przesłać im swój nr bankowy,to jak wpiszę go tak ,będzie dobrze? Mam konto w ing i nr ma 9 cyfr
http://zapodaj.net/eebd7c3e1a808.png.html
Bo IBAN dotyczy tylko polskich kont bankowych tak?
Pozdrawiam i czekam na info

Nie, nie bedzie dobrze, musisz podac nr konta w formacie IBAN, to nie tyczy sie tylko kont PL

Tutaj mozesz sprawdzic IBAN do Twojego konta
https://www.ibanbicservice.nl/SingleRequest.aspx

[ Dodano: Wto Mar 18, 2014 10:04 pm ]
Mam pytanie zwiazane z kosztami, jakie ponosze w zwiazku z opieka dla mojej corci. Moje dzieciatko pozostaje pod opieka 'gastouder', Na poczatku roku dostalam z Gastouderbureau Overzicht 2013 - co podobnego do jaaropgaaf. Napisane jest tez ze 'Bevaar dit jaaroverzicht goed. U hebt het nodig voor uw belastingaangifte'. I teraz zglupialam, bo wlasnie zrobilam rozliczenie moje i partnera i nigdzie po drodze nie padlo pytanie o te wlasnie koszty - koszty zwiazane z gastouder. Czy tego w rozliczeniu w ogole niema i biuro napisalo to sobie tak o, czy jak. Bo to naprawde dziwne dla mnie w tym momencie.
Dzieki za pomoc z gory !

Lestard
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:06 pm   .

Dzięki wielkie:) To by było już na tyle.
Tylko zastanawiam się jeszcze czy nie lepiej wysłać nr polskiego konta bankowego,bo do ING NL nie mam dostępu internetowego bo zapomniałem hasła i się zablokowało,mam tylko kartę bankomatową,i na dzień dzisiejszy pracuję w Polsce.
Ale wyczytałem gdzieś ,że gdy mają robić przelew na polskie konto to bardzo długo się czeka,a jak na Nl to szybko są pieniądze.To prawda?
Pozdrawiam

Gochna H 
MODERATOR

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:13 pm   

Lestard napisał/a:
Ale wyczytałem gdzieś ,że gdy mają robić przelew na polskie konto to bardzo długo się czeka,a jak na Nl to szybko są pieniądze.To prawda?

Na zwrot pieniedzy z belastingu na holenderskie konto, tez czeka sie kilka miesiecy....

ReklamaReklama
agastepa13 
Mega gadu?a
Leniwiec ;-)

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:14 pm   

Mozesz podac PL konto, ale nie na tym formularzu, ktorego skan wrzuciles, bo tam jest wyraznie napisane, w pkt. 3, ze nie moze byc podane konto oszczednosciowe lub zagraniczne.

Hohner 
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:16 pm   

Witajcie,
Czy ktoś by mógł podać pomocną dłoń, i oszacować mi zwrot/dopłate podadku?

Mam 22lata. Do Holadni przyjechalem na wakacje lipiec-sierpień. Przepracowałem równe 50dni. Nie byłem zameldowany.

z JAAROPGAAFu

loon (fiscaal):3083
ngehouden loonheffing: 514
verrekende arbeidskorting: 281

loon ZorgVerzWet: 3083
Ing. bijdr. ZVW: 239

I druga sprawa, jeżeli się rozliczam w Polsce, bo przez 2013r, równiez pracowałem w Kraju, i wpisuje tam dochody uzyskane w PL jak i w NL, to czy również będe musiał rozliczać sie z NL?? Czy Urzędy maja jakieś ze sobą porozumienia bo przecież jestesmy w UE ??

Był bym bardzo wdzięczny, jezeli ktoś by mi pomógł. :)

agastepa13 
Mega gadu?a
Leniwiec ;-)

Wysłany: Wto Mar 18, 2014 11:23 pm   

Hohner napisał/a:
Witajcie,
Czy ktoś by mógł podać pomocną dłoń, i oszacować mi zwrot/dopłate podadku?

Mam 22lata. Do Holadni przyjechalem na wakacje lipiec-sierpień. Przepracowałem równe 50dni. Nie byłem zameldowany.

z JAAROPGAAFu

loon (fiscaal):3083
ngehouden loonheffing: 514
verrekende arbeidskorting: 281

loon ZorgVerzWet: 3083
Ing. bijdr. ZVW: 239

I druga sprawa, jeżeli się rozliczam w Polsce, bo przez 2013r, równiez pracowałem w Kraju, i wpisuje tam dochody uzyskane w PL jak i w NL, to czy również będe musiał rozliczać sie z NL?? Czy Urzędy maja jakieś ze sobą porozumienia bo przecież jestesmy w UE ??

Był bym bardzo wdzięczny, jezeli ktoś by mi pomógł. :)

Z dochodow w NL mozesz sie rozliczyc, ale nie musisz. Jesli dostales list z BD, ze masz sie rozliczyc, to musisz, jesli nic nie przyszlo, to nie jest to koniecznoscia.

Gochna H 
MODERATOR

Wysłany: Śro Mar 19, 2014 11:29 am   

kamaskun napisał/a:
Witam,

Mam problem z rozliczeniem Pit'u. Nie wiem czy wykazać dochód z Holandii w polskim rozliczeniu. Pracowałem pierwszy raz za granicą przez okres 10 tygodni. I pytanie do was czy muszę to wpisać w PIT czy też nie? Wiem, że cześć osób tego nie robi a cześć tak. Kobieta, która rozliczyła mnie w Holandii powiedziała mi, że nie muszę natomiast inna znowu powiedziała, że muszę jednak mogę zastosować ulgę abolicyjną. Dodam, że mam też mały dochód w Polsce. Chodzi o to, że pobieram także stypendium socjalne na uczelnie i kiedy wykaże dochód to je stracę, a kwota na papierku odbiega od kwoty, którą "przywiozłem"

lubcjusz
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Śro Mar 19, 2014 12:18 pm   

Nikt Ci nie powie co masz zrobić, ta druga kobieta ma racje. Prawo mówi jasno że trzeba się rozliczać. A co zrobisz to już Twój wybór. Pozdrawiam.

Fegelein
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Śro Mar 19, 2014 6:05 pm   

Trzeba ujawnić dochód. Z tego co wiem jeśli w Polsce nie jest za duży to i tak wyjdzie na zero.
W przypadku osiągania w Polsce większej sumy, wtedy może przyjść podatek do zapłaty.

Odpowiedz do tematu