NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orange Jobs B.V. jakieś opinie na temat tej agencji ?
Autor Wiadomość
akiro78 
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 10:33 am   

Witam. Wszystkie negatywne opinie na temat tego biura to cala prawda. Banda oszustów i złodziei. O kasie na którą się umawiałeś zapomnij, nie da rady doliczyć się wypłaty ( wyższa matematyka pracowników biurowych to znaczy jak ktoś z biura na coś potrzebuje dokłada sobie pewnie z twojej wypłaty ale oficjalnie to wkroczyłeś w wyższy próg podatkowy lub koordynator był kiedyś na domku i miałeś bałagan zawsze ci coś wymyślą ) Jak się przyjmujesz chca ci do d..y wejść i obiecują złote góry i słuchasz pieprzenia typu jak to im zależy żeby ci się dobrze pracowało i żebyś był zadowolony niestety czar pryska po podpisaniu umowy. Koordynator z zaliczką na początek potrafi jechać tydzień natomiast jeśli się nie pojawisz w pracy będzie za 2 godziny na domku po ciebie. Zadowoleni z tej agencji są jedynie osoby które nigdzie indziej wcześniej nie pracowały, ludzie ze wsi i bez zawodu dla których zarobek rzędu 1200 euro jest spełnieniem marzeń. Sorry jeśli kogoś uraziłem ale taka jest prawda. Praca absolutnie nie dla fachowców, masz być przede wszystkim tani nie musisz wiele umieć i najlepiej jak nie potrafisz liczyć. Zarabiają nie tylko na twojej pracy ale również na domki za który płacisz jak za zboże ( po 10 osób upchanych w ruderze która wynajmują i kasują po 70 euro od łebka za tydzień ) Jednym słowem dymają cię na każdym kroku. Z dniem złożenia wypowiedzenia nie licz na wypłacenie reszty zarobionych pieniędzy( a przynajmniej nie całości) bo kasę dostajesz z dwu tygodniowym poślizgiem i tyle też trwa twój okres wypowiedzenia w tym okresie są ci naliczane wszystkie możliwe kary nawet za tsunami w Tajlandii.Zdecydowanie odradzam prace przez tą agencje chyba że mieszkasz pod mostem w kartonie. Nie jestem osoba złośliwa i nie pisze tego w złej wierze jedynie aby uchronić innych by nie dali się oszukać.
Pozdrawiam

ReklamaReklama
bejupi 
Gadu?a nad gadu?ami :-)

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 12:04 pm   

przeciez ten opis pasuje do kazdego uitzendbiura holenderskiego ;)

Beny.rac 
Mega gadu?a

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 1:20 pm   

bejupi napisał/a:
przeciez ten opis pasuje do kazdego uitzendbiura holenderskiego ;)

Tez tak mysle ... :029:

bejupi 
Gadu?a nad gadu?ami :-)

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 1:44 pm   

zabraklo jeszcze tylko "ludzie siedza na domkach czekajac na prace a uitzendbiuro (tu wpisac dowolna nazwe) sciaga caly czas nowych" hahaha

ART6767 
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 8:10 pm   

Pracowałem w Orange Jobs BV przez 6 miesiecy w 2011 roku nie bede straszyl czytajacych ten post ale postaram sie jak najbardziej obiektywnie napisc o tej firmie.
Poza włascicielem trzydziestoparoletnim Holendrem kadre stanowi 3 polaków: Kasia pracownik administracyjny, oraz Koordynator menager Piotr, oraz koordynator Daniel.
w trakcie moich 3,5 lat pracy w Holandii pracowalem w kilku biurach, ale Orange Jobs BV to najgorsze biuro w ktorym pracowałem. Poczawszy od tego, że pobieraja kolosalne oplaty za zakwaterowanie w wysokosci 72,5 euro/tydzien to nie dają nic w zamian:
przyjezdzasz do Domku gdzie mieszka od 10-12 osob łazienka i kuchnia. Kwateruja Cie w pokoju 2 osobowym lub raczej pomieszczeniu adoptowanym na pokój, w ktorym po za zarywajacym sie łożkiem nie ma nic zadnych mebli zadnych szaf i krzeseł. W kuchni brakuje naczyń nawet tych podstawowych. Tak ze musisz przywiesc sobie naczynia, posciel, i jakies drobne meble jesli chcesz w miare przyzwoicie funkcjonowac typu stolik, krzeslo itp.
Na samym poczatku kontaktuje sie z Toba Piotrus menager przywozi umowe (niezgodna z warunkami prawa pracy CAO),ale jak czlowiek pol roku siedzial na bezrobociu to podpisze prawie wszystko aby ze stanu stagnacji przejsc w koncu do dzialania i jakiegos tam zarabiania. Ale przejdzmy do umowy same obowiazki i kary ale zadnych praw dla pracownika. Wypowiedziec umowe moga z dnia na dzien, ale ty mozesz z 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Wynagrodzenie wyplacaja z 2 tygodniowym poslizgiem, aby zabezpieczyc swoj interes w postaci dwoch wyplat gdyby chcieli ciebie ukarac.
przy 39 godzinnym tygodniu pracy przy stawce podstawowej po odliczeniu kosztow mieszkania 72,5 euro i ubezpieczenia 18euro dostaniesz na ręke ok 215 euro (wraz z urlopowym)??? 215euro przy 39-40godz z urlopowym
jest jeszcze fundusz wakacyjny ktory wyplacaja tobie jesli jedziesz do Polski w wysokosci 1dniowki za 78-80przepracowanych godzin czyli 2 tygodni.
Jak jedziesz na urlop musisz zabrac caly swoj majdan do Polski, kto ma samochod to pol biedy ale nie wszyscy przyjezdzaja autami. Przy zjezdzie na urlop pomimo ze zwolniles łozko jesli masz wypracowane środki urlopowe Pani Kasia jesli moze to dalej kroi cie za mieszkanie w wysokosci 72,5 euro za tydzien. pomimo ze w tym czasie moga zatrudnic kogos innego ktroy w tym czasie nocuje na twoim miejscu i rowniez placi za to samo lozko.
Umowa w orange jobs bv jest zawierana teoretycznie na 72 tyg czyli poltorej roku tzw fazy A, ale nie ludzcie sie ze dotrwacie tyle czasu w tej firmie. Sredni okres pracy jesli sie do niej nadajesz trwa od 3-6 mcy potem w tajemniczych okloicznosciach tracisz prace o czym doiwdujesz sie juz od drugiego koordynatora Daniela. Potem siedzisz tydzien lub dwa na domku, az sam dochodzis do wniosku zeby sie zawijac bo pracy juz nie dostaniesz.
W Orange Jobs sa rowni i rowniejsci posrod pracownikow ktorzy musz placis jak wczesniej pisalem sa tez wybrancy, maja oni takie przywileje ze otrzymuja wyzsza stawke od podstawowoej, jednososbowy pokoj i wogle nie potraca im sie za mieszkanie. jak traca jedna prace to Piotrus zaraz zalatwia nastepna.
Podsumowujac: jesli nie masz pracy i nie mozesz jej znalezc to podejmuj prace w Orange Jobs bv, ale juz od pierwszego dnia zatrudnienia szukaj sobie nastepnej pracy, miej na uwadze ze pomimo ze podpisales umowe na 18 miesiecy, twoj czas bytnosci w firmie bedzie srednio 3 mce, a potem z dnia na dzien jests na lodzie i juz dla Ciebie pracy nie szukaja. Wola zatrudnic nowych a ty predzej czy pozniej sam wyjedziesz bo jak dlugo mozna czekac na zmilowanie,
na poczatku Piotrus i Danielek sa bardzo mili pomocni, potem to juz nawet od Ciebie telefonow nie odbieraja.
Postaralem sie dosyc obszernie napisac i w miare obiektywnie o firmie Orangre Jobs BV. kazdy ma swoj wlasny rozum wlasne poczucie wartosci i wyciagmnie odpowiednie wnioski.

jas65 
Poczatkujacy
jas65

Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 6:16 am   

Uwaga na złodziei z Orange jobs a zwłaszcza na rudego fałszywca Daniela i jego kumpla Piotra.Oni was bezpardonowo okradną.

degeneruch
Poczatkujacy

Wysłany: Śro Sty 18, 2012 11:47 pm   

Witam wszystkich
Do tej pory daleki byłem od dodawania jakichkolwiek wpisów na jakimkolwiek forum ale czuję się w obowiązku ostrzec wszystkich przed współpracą z orangejobs.
Nie będę ich oczerniać ani na nich narzekać bo nie są tego warci (mowa o orange)
Jest mi po prostu wstyd że mając się za w miarę rozgarniętego faceta dałem się wyr****ć bez mydła.
Nie wierzcie w żadne ich słowo i jeśli nie musicie nie kontaktujcie się z nimi.
Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia niż w moim przypadku.

ART6767 
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 6:32 pm   

..............Jest takie prawo, ktore obowiazuje w Holandii dot tygodniowych godzin pracy.
Jezeli na umowie o prace z biurem pracy tymczasowej macie zapisane np 38 lub 40 godzin na tydzien to znaczy ze biuro zapewnia wam min 38 lub 40 godzin.
jezeli w danym momencie w tygodniu przepracowaliscie mniej jak 38 godzin np pracowaliscie 2 dni po 8 godzin a 3 dni siedzieliscie na domku to Agencja pracy tymczasowej jest zobowiązana wypłacić WAm rekompensate w wysokosci rożnicy pomiedzy 38 godzinami a godzinami faktycznie przepracowanymi.
Przy 2 dniach tzn 16 godzinach agencja musi zaplacic za pozostałe 22 godziny.
W ORANGE JOBS z ABCUDE bardzo czesto zdarzało sie ze pracownicy pracowali po 3 lub 2 dni w tygodniu a reszte czasu spedzali na domku.
Oczywiscie ze Orange Jobs nie wyplacało tej rekompensaty ale oplate za domek w wysokosci 72,50 euro Kaska pobierała bezpardonowo.
Nigdy bymn sie o tym nie dowiedział ale po ORANGE JOBS pracowałem przez inne biuro i wypracowywałem 28 godzin tygodniowo pomimo ze w umowie miałem 38 godzin. jakie było moje zaskoczenie jak na solarisie zobaczyłem pozycję "odszkodowanie" gdzie uznano moja roznice w godzinach tj 10godzin.
Powracajac do ORANGE JOBS to stosowano tam taka złodziejska praktykę: np pracowałes przez 6 m-cy non stop oczywiscie przez ten czas "uzbierało sie" 13 dni urlopu czyli ponad 2 tyg. Po 6 m-cach załózmy zjezdzasz do Polski zwalniasz domek a Kaska z premedytacją od zgromadzonego urlopowego odciąga tobie opłaty za mieszkanie po 72,50 za kazdy tydzien w sumie 145euro i jeszcze za 2 dni z tego 13 dnia urlopowego za ktore sie tobie nalezy kasa.
Ktoś kiedys napisał ze z praca w Holandii jak z Windowsem wszyscy narzekaja a kazdy na nim pracuje..... OCzywiscie w Naszym kraju gdzie aktualnie trudno o prace bo obowiazuja układy kolesiowskie, i innego rodzaju poplecznictwa Holandia jest jednym z alternetyw gdzie można w miarę łatwo dojechać( ok 8 godzin autem) i znalezć jakies tam zatrudnienie. jak ktos nie pracuje 6 mcy to jakie ma wyjscie????
Podsumowując jesli nie macie wyjscia to pracujcie w ORANGE JOBS ale traktujcie to biuro jako przejsciówke -prewizorkę OSOBISCIE NIE POLECAM!!! to co o tym biurze zostało negatywnego napisane to szczera prawda. DANIELEK to figurant, ale PIOTRUS to cwana bestia pod ukryciem baranka SZCZWANY LIS. Podobnie z KAŚKĄ niby miła ale wie co robić tzn za wszelka cenę potrąca (okrada) ile moze.

baileys 
Mega gadu?a

Pomogła: 53 razy
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 6:42 pm   

ART6767, jesli masz zaznaczone ze ci gwarantuja te godziny to ok powinni ci wyplacic ale jesli nie ma tej gwarancji to zapominj . A co do mieszkania to zapytam cie tak czy jak masz swoje wlasne mieszkanie i nie masz pracy to twoj najemca lub w wypadku hipoteki bank c powie wiesz co nie masz pracy to nie plac nam za ten czas ??
nie nikt ci tak nie powie wiec jak mieszkasz to plaicisz . a napewno nie miales gwarantownych godzin w oranje bo pracowales na flex lub na fazie A na tych kontraktach nie ma gwarantowanych godzin.

Reklama
ART6767 
Poczatkujacy

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 9:50 am   ORANGE JOBS

po zakonczeniu kariery w ORANGE JOBS pracowałem przez inne biuro rowniez na fazie A i miałem zwrot kosztów zamieszkania.
Na solarisie widniało -60 za mieszkanie a w drugiej tabelce było +60 tak ze sie zerowało i dochód netto nie był obciązany
a co do rekompensaty za brak godzin pisało leegpuren czy cos w tym rodzaju (nie chce mi sie szukac solarisa teraz)
Nie wiem jak wyglada sprawa jak ktos ma mieszkanie i traci prace
Nigdy nie mieszkałem indywidualnie tylko przez biuro, jak sie praca konczyła to zjezdzałem do Polski szukałem i czekałem na powołanie przez nastepne biuro.
a propos fazy A w ORANGE JOBS faza A trwala 18mcy a w nastepnym biurze tylko 6mcy (?) tak było zapisane w kontrakcie
apropos rekompensaty za brak godzin minimalnych to czytałem miesiac temu artykuł na niedziela.nl i było tam napisane o kwesti godzin pracy i wynagrodzeniu ale nie pamietam tytułu
Dlaczego ORANGE JOBS codziennie daje ogłoszenia o pracy??? odpowiedz udzielcie sobie sami drodzy czytelnicy.......

Odpowiedz do tematu