NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
ewelajla
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Mar 03, 2012 1:41 pm   

Witam serdecznie. Jestem zapisana w spółdzielni w WonenBreburg w Tilburgu, i reaguje w Woneninzicht. Ale mam pytanie dotyczace czybszu. Nurtuje mnioe jaki jest ostateczny czynsz za mieszkanie, może ktos z was juz dostał mieszkanie i wie! Podaje przykład jaki jest na stronie:
Huurprijs
Rekenhuur
516,17
€ 516,17
Servicekosten
49,84
€ 49,84
Administratiekosten
34,00
Czyli wychodzi 600 e i do tego musze doliczyć wode,energie itd. czy to jest w cenie wynajmu. Prosze o pomoc!!!!!!!!!

Reklama
mario007 
Super gadu?a

Wysłany: Sob Mar 03, 2012 1:46 pm   

ewelajla napisał/a:
Witam serdecznie. Jestem zapisana w spółdzielni w WonenBreburg w Tilburgu, i reaguje w Woneninzicht. Ale mam pytanie dotyczace czybszu. Nurtuje mnioe jaki jest ostateczny czynsz za mieszkanie, może ktos z was juz dostał mieszkanie i wie! Podaje przykład jaki jest na stronie:
Huurprijs
Rekenhuur
516,17
€ 516,17
Servicekosten
49,84
€ 49,84
Administratiekosten
34,00
Czyli wychodzi 600 e i do tego musze doliczyć wode,energie itd. czy to jest w cenie wynajmu. Prosze o pomoc!!!!!!!!!

dokladnie, do tego doliczyc musisz, wode, prad, gas, podatki gminne, ubezpieczenie mieszkania, aczkolwiek ubezpieczenie moze byc juz zawarte w service kosten, zapytaj o to.

ewelajla
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:47 pm   

A orientujesz sie jakie są wysokie podatki za mieszkanie? I czy to sie opłaca miesięcznie czy rocznie?
a poza tym to takie mieszkanie spółdzielcze ma tańsze opłaty za energię i wode? Bo jestem zielona w tym temacie? I wydaję mi się że to dość sporo 600 euro za spółdzielcze mieszkanie? co myślicie o tym?

Hera 
Gadu?a nad gadu?ami :-)

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:59 pm   

Nie ma podatku za mieszkanie, są podatki gminne, jak wywóz śmieci czy np podatek za posiadanego psa.
Co do wysokości czynszu to wszystko zależy od tego, jakie to mieszkanie jest - jego wielkość, rok wybudowania itp.
Dla przykładu ja mieszkam na wsi w domku spółdzielczym (bliźniaku), 64m2. rok budowy gdzieś 1955, nieocieplany itp i płacę 500€ czynszu (z servicekosten i ubezpieczeniem).
Domy/mieszkania "młodsze", ocieplone, wyposażone w nowe okna/drzwi z pewnością są droższe...
Opłaty za energię, gaz i wodę nie mają nic wspólnego z tym, gdzie mieszkasz a ile zużywasz....
Jutro będzie lepszy dzień

Bronka 
Mega gadu?a

Pomogła: 31 razy
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:11 pm   

Ja dodam jeszcze, ze jesli chodzi o domki, szeregowce itp. to podawane sa gole czynsze ( excl) a mieszkania w blokach to czynsz z wliczona woda i ogrzewaniem ( incl) wiec na to tez zwroc uwage. No niestety, mieszkania ogolnie sa drogie i dlatego wiele osob decyduje sie na kupno domow.

http://www.e-zwierzak.pl/...iak-do-adopcji/

ewelajla
Poczatkujacy

Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:12 pm   

Oki dzieki, juz wszystko wiem. Bo byłam oglądac mieszkanie i sie zastanawiam czy sie opłaca. :039:

[ Dodano: Pon Mar 05, 2012 10:16 pm ]
Bronka napisał/a:
Ja dodam jeszcze, ze jesli chodzi o domki, szeregowce itp. to podawane sa gole czynsze ( excl) a mieszkania w blokach to czynsz z wliczona woda i ogrzewaniem ( incl) wiec na to tez zwroc uwage. No niestety, mieszkania ogolnie sa drogie i dlatego wiele osob decyduje sie na kupno domow.

A ty piszesz o mieszkaniach społdzielczych czy o kupnie?

bagniaczka 
Gadu?a nad gadu?ami :-)

Pomogła: 12 razy
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:43 pm   

ewelajla, jak masz szanse na spoldzielcze, to bierz! Przez maklera na pewno Cie taniej nie wyjdzie. Nie w Tilburgu. Jedynie kupno może się okazac lepsze, bo przynajmniej co miesiac nie wyrzucasz kasy w bloto.
Ostatnio zmieniony przez bagniaczka Pon Mar 05, 2012 11:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Bronka 
Mega gadu?a

Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:48 pm   

ewelajla napisał/a:

Bronka napisał/a:

A ty piszesz o mieszkaniach społdzielczych czy o kupnie?

O spoldzielczych.

nastka 
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 8:29 am   

czy ktos z was staral sié moze o urgentie ze wzgledu na obecne warunki mieszkaniowe?wlasnie wyczytalam na stronie mojej spoldzielni ze mozliwe jest przyznanie urgentie ze wzgledu na zle warunki.
Czy myslicie ze jesli ja mieszkam w studio razem ze swoja 8 letnia corka,ni ona nie ma swojego pokoju ,ani ja swojego,jest tylko jeden pokoj z kuchnia to juz jest wystarczajacy powod by sie ubiegac o to urgentie?
czy ktos z was ma w tej mierze jakies doswiadczenie,wiedze??

Reklama
Bronka 
Mega gadu?a

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 9:47 am   

Nastka w tym wypadku - brak miejsca - nie przysluguje Ci urgentie

Cytat:
5. Ik heb te weinig slaapkamers voor mijn gezin (ruimtegebrek). Kan ik urgentie aanvragen?
Nee, ruimtegebrek is geen reden voor urgentie.

http://www.suwr.nl/index.php?id=7,11,0,0,1,0#58

nastka 
Nie?mia?y u?ytkownik

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 3:11 pm   

dziékuje Bronko ,przynajmniej wiem na czym stoje.

To wg wyliczeñ z Woonservice ,gdzie jestem czeka mnie jeszcze od 4 do 8 lat oczekiwania
w zaleznosci od tego jakim typem lokum sie zadowole.
Obliczenia robione na podstawie tego jakie i komu mieszkania zostaly wydane w ubieglym roku.

nikola_1
Poczatkujacy

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 11:02 pm   

mieszkanie spoldzielcze mozna yez otrzymac spelniajac warunek wiekowy, czyli od 55 roku zycia i tych mieszkan jest sporo i to wszedzie.
W Amsterdamie czeka sie ok. miesiaca.
A co do czynszow, to prawda, bardzo wysokie.

firmakrk 
Poczatkujacy

Wysłany: Nie Mar 18, 2012 2:02 pm   

Witam ma pytanie,miwszkam w Delft rok temu zapisałem sie na oczekiwanie mieszkania w woonnet haaglanden,mozna dostac wczesniej mieszkanie gdy ma sie dwu letnie dziecko czy raczej nie ma szans,czy trzeba czekac na swoją kolejkę?Jak moze ktos wie czy mozna dostac szybciej mieszkanie to prosze o udzielenie podpowiedzi pozdrawiam :039:

Gochna H 
MODERATOR

Pomogła: 196 razy
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 5:45 pm   

firmakrk,

z tego tematu, kilka stron wczesniej poczytaj

http://forum.niedziela.nl...796813d4599aa71

Bronka 
Mega gadu?a

Wysłany: Nie Mar 18, 2012 6:47 pm   

Niestety trzeba czekac na swoja kolejke :039: